Inter II Ruotsille

6.6.2015

Ypäjän vaikeimmassa luokassa hallitsivat Ruotsi ja Eesti

Luokka 26 – Ponien joukkueohjelma, 11 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Mea Packalen, Husön Ratsastajat ry – V.K. Nestor 69.187%, 2) Mea Packalen, Husön Ratsastajat ry – Darius v. Herrenhof 68.455%, 3) Yulia Gorbacheva, RUS – Kronjuwel 67.764%, 4) Janna Pursiainen, Hankasalmen Ratsastajat ry – Marit's Rosanella 67.602%, 5) Emmi Lipponen, Siilin Ratsastajat ry – Pin Rock's Cotton Candy 67.439%,

--------------------------------------------------------------------

6) Emmi Heikkinen, Siilin Ratsastajat ry – Dancer II 66.789%, 7) Lilli-Roosa Mehtäjärvi, Salon Ratsastusseura ry – Charly Brown II 66.138%, 8) Daniela Therman, Husön Ratsastajat ry – Corinna 65.691%, 9) Lotta Luomajärvi, Tallitiimi ry – Bongraaf's Marca II 11 WPB 64.146%, 10) Louise Jönsson, Lohjan Ratsastajat ry – Armando IV 63.943%, 11) Elizabeth Svetlovidova, RUS – Zwavos Euthalia 62.398%

 

Luokka 27 – Joukkueohjelma lapsiratsastajille, 1 lähtijä

1) Carinee Ainola, EST – Rant 66.094%

 

Luokka 28 – Junioreiden henkilökohtainen ohjelma, 13 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Miika Miettinen, Siilin Ratsastajat ry – Antika 2347 68.947%, 2) Yulia Gorbacheva, RUS – Prestige 68.053%, 3) Janni Martikainen, Kilon Ratsastuskerho ry – Michigan-L 67.289%, 4) Kiia Kuosa, Hyvinkään Urheiluratsastajat r – Die Welt 66.105%, 5) Joni Nikkanen, Salon Ratsastusseura ry – Kastaniegårdens Nemo 65.316%,

-----------------------------------------------------------

6) Iida Hakanen, Melkkilän Ratsastajat ry – Korlandos 64.895%, 7) Karoliina Vuojolainen, Tampereen Ratsastusseura ry – Suriano N.R. 64.711%, 8) Janna Pursiainen, Hankasalmen Ratsastajat ry – Marit's Flamenco 64.658%, 9) Annastiina Koivusalo, Riihimäen Ratsastajat ry – Lauries Lucky Luke 63.868%, 10) Janni Martikainen, Kilon Ratsastuskerho ry – Leonora Eg 63.632%, 11) Charlotta Elo, Equestrian Team Diamond ry – Credo 62.711%, 12) Nea Ponkala, Meri-Lapin Ratsastajat ry – Larosell 62.526%, 13) Iina Mikkanen, Dressage Team Travers ry – Lorenza 61.553%

 

Luokka 29 – Nuorten henkilökohtainen ohjelma, 10 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Merita Kelo, Uudenmaan Hevosurheilijat ry – Saluut 67.368%, 2) Laura Kock, Lohjan Ratsastajat ry – Ishar 64.737%, 3) Susanna Therman, Husön Ratsastajat ry – Dragonheart 64.526%, 4) Sara Lehtilä, Boen Ratsastajat ry – Cayenne 63.289%, 5) Essi Hiidensalo, Lohjan Ratsastajat ry – Umberto B 62.711%,

----------------------------------------------------------------------------------------

6) Emma Valtola, Dressage Team Travers ry – Babybell 2827 62.579%, 7) Assi-Jutta Kuusela, Oulun Ratsastajat ry – Hillaby 59.895%, 8) Melina Laakso, Nurmijärven Ratsastajat ry – Loreno 148 59.763%, 9) Susanna Therman, Husön Ratsastajat ry – Rossini III 59.395%, 10) Vilma Vajanto, Turun Seudun Ratsastajat ry – New Hill Rossellini 160 58.711%

 

Luokka 30 - FEI Intermediate II, 6 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Sophie Fleming Tärnström, SWE – Schumi 69.895%, 2) Dina Ellermann, EST – Landy`s Akvarel 65.974%, 3) Anna von Wendt, Kimitoöns Ryttare Rf – Denzel 65.474%, 4) Sirpa Degerth-Káldi, Tuomarinkylän Ratsastajat ry – Gringo 63.895%, 5) Mikaela Soratie, Helsingin Ratsastajat ry – Royale De Topaz 62.684%,

-------------------------------------------------------------------------------

6) Hanchen Ressle, SWE – Pazriel`s Ruby 60.553%