HR Laakso, Helsinki

5.8.2018

Sara Maattla-Lindholm & Sambaya. Kuvat AM
Sara Maattla-Lindholm & Sambaya. Kuvat AM
Susanna Therman & Dragonheart
Susanna Therman & Dragonheart
Laura Lehtonen & Rascaja
Laura Lehtonen & Rascaja
Ella Paloheimo & Scarlet Majlund
Ella Paloheimo & Scarlet Majlund
Sara Maattola-Lindholm & Kameo
Sara Maattola-Lindholm & Kameo

Maattola-Lindholm & Sambaya Small Tourin voittoon

Intermediate I Kür
12 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Sara Maattola-Lindholm, Ratsastusseura Dc ry – Sambaya 71.625%,
2) Susanna Therman, Husön Ratsastajat ry – Dragonheart 69.500%,
3) Laura Lehtonen, Helsingin Ratsastajat ry – Rascaja 67.958%,

4) Sirpa Degerth-Káldi, Tuomarinkylän Ratsastajat ry – Permarc 66.225%, 5) Heli Hirvo, Valkeakosken Ratsastusseura ry – Don Preferido 66.050%, 6) Helkky Ylönen, Korpilahden Ratsastajat ry – Savoy Rubin 64.958%, 7) Vilma Kirves, Husön Ratsastajat ry – Lipowano 63.175%, 8) Leena Turpeinen, Helsingin Ratsastajat ry – Ramses XII 62.342%, 9) Nina Winqvist, Suomen Kenttäratsastusseura ry – Lots of Luck 61.550%, 10) Nina Winqvist, Suomen Kenttäratsastusseura ry – Just A Rubin 61.342%, 11) Kira Kanerva, Hyvinkään Urheiluratsastajat r – Playmate 2461 Kesk., 11) Ella Paloheimo, Hyvinkään Urheiluratsastajat r – Wolle Wolkenstein Kesk.

FEI Vaativa B, jun. joukkueohj. Medium Champium Cup 2018
23 lähtijää ja 6 sijoittuu

1) Ella Paloheimo, Hyvinkään Urheiluratsastajat r – Scarlet Majlund 68.604%,
2) Sara Maattola-Lindholm, Ratsastusseura Dc ry – Kameo 68.514%,
3) Louise Jönsson, Helsingin Ratsastajat ry – Dayna 68.288%,
4) Kira Kanerva, Hyvinkään Urheiluratsastajat r – Browmoor 65.586%,
5) Teemu Ahtee, Ratsastusseura Majoran ry – Sarotti 64.505%,
6) Johanna Similä, Tuomarinkylän Ratsastajat ry – Mein Freund 64.099%,

7) Janina Laine, Hankoniemen Ratsastajat ry – Rihanna 63.964%, 8) Jenna Lamminen, Helsingin Ratsastajat ry – Viisa 62.748%, 9) Anne Nuutinen, Ratsastusseura Aino ry – Karelia Carrus 62.432%, 10) Taina Jäppinen, Riding Team Gold Horses ry – Don de Luxe Korsvaenget 62.252%, 11) Annaleena Helin, Valkeakosken Ratsastusseura ry – Richter 62.072%, 12) Jutta Weisell, Siilin Ratsastajat ry – Quel Garcon 61.486%, 13) Emma Tuominen, Kytäjän Ratsastajat ry – Quadrifoglio 60.676%, 14) Sinna Pohja, Dressage Team Travers ry – Schwarzeneger 60.631%, 15) Milja Ranta, Horsy Team ry – Gallops Jamiro 60.270%, 16) Terhi Kallio, Helsingin Ratsastajat ry – Keep Moving 59.189%, 17) Milja Ranta, Horsy Team ry – S.W. Red Charm 58.874%, 18) Nora Svensk, Helsingin Ratsastajat ry – Atos MG 58.739%, 19) Mia Winqvist, Suomen Kenttäratsastusseura ry – Ubiene 58.559%, 20) Kirsi Degerth-Moldováni, Tuomarinkylän Ratsastajat ry – Malus Dunbar 57.703%, 21) Riina Zetterman, Tuusulan Ratsastajat ry – Devilsrock Tristesse 2984 57.072%, 22) Valeria Karling, Peuramaan Urheiluratsastajat r – Gefest 56.712%, 23) Annamiina Pulliainen, Abc Ratsastajat ry – Butterfly Effect Kesk.

Helppo A:4 junioricup 2018 Kat. 1, H
9 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Anni Plith, Helsingin Ratsastajat ry – Pin Rock's Hannibal 67.321%, 2) Minttu Roininen, Kangasalan Ratsastajat ry – Dissos 67.143%, 3) Veera Paloheimo, Hyvinkään Urheiluratsastajat r – Backwoods Zahara 66.250%,

4) Salli Pietarinen, Luhtajoen Ratsastajat ry – Herr Doktor 66.071%, 5) Minttu Roininen, Kangasalan Ratsastajat ry – Fighting Heaven 63.482%, 6) Erika Keurulainen, Kauniaisten Ratsastajat - Gran – Favoriet M 62.232%, 7) Reetta Ahtila, Kanta-Hämeen Ratsastajat ry – Ikke van het Bloemenhof 61.429%, 7) Lia Lundström, Punametsän Ratsastajat ry – Moonlight Shadow IX 61.429%, 7) Jasmine Pekola, Elite Riding Club ry – Drop Of Love 61.429%

 

FEI Helppo A CCI/CIC* A-kenttäkilp.ohj. ponicup 2018 Kat. 2, 1
24 lähtijää ja 6 sijoittuu

1) Pinja Pohjosmäki, Tampereen Ratsastusseura ry – Caramba 90 RP 68.116%, 2) Emma Itkonen, Ratsastusseura Aino ry – M Quavante 67.391%, 3) Pinja Järvinen, Lounais-Espoon Ratsastajat ry – Piotr 65.942%, 4) Nana Brück, Ratsastusseura Aino ry – Prinz Luca 65.290%, 5) Oona Virtanen, Tampereen Ratsastusseura ry – Domino Do 64.565%, 6) Rebecka Olsson, Helsingin Ratsastajat ry – Pin Rock's Cotton Candy 64.493%,

7) Enni Suoperä, Elite Riding Club ry – Hoppenhof's Julie 63.986%, 7) Anni Plith, Helsingin Ratsastajat ry – Siltasaaren Iiris 63.986%, 7) Netta Pekkinen, Kangasalan Ratsastajat ry – Braveheart II 63.986%, 10) Oona Ylirautia, Lohjan Ratsastajat ry – Casperos 63.551%, 10) Saija Kulhelm, Kotkan Ratsastajat ry – Monique La Roche 585 NF 63.551%, 12) Veera Paloheimo, Hyvinkään Urheiluratsastajat r – Fairytale Twilight 5 RP 63.478%, 13) Sanni Heliste, Helsingin Ratsastajat ry – Jessy 604 NF 62.754%, 14) Neea Rantanen, Tampereen Ratsastusseura ry – Pyttega 61.812%, 15) Miia Silen, Team Kawerda ry – Nala IV 578 NF 61.739%, 16) Jasmin Lindroos, Kyrkslätt Idrottsförening Rf – Sabrina VI 61.667%, 17) Adalina Hälinen, Meri-Lapin Ratsastajat ry – Kolipri 61.304%, 18) Oona Ylirautia, Lohjan Ratsastajat ry – Wig-Wam Bam 46 NF 61.087%, 19) Saga Höijer, Nurmijärven Ratsastajat ry – Bongraaf's Marca II 11 WPB 60.942%, 20) Nelma Isoaho, Lehtimäen Ratsastajat ry – Ektor 60.725%, 21) Julia Tossava, Helsingin Wiisikot ry – Ville 60.362%, 22) Aada Hirsivaara, Meri-Lapin Ratsastajat ry – Raigi 59.275%, 23) Miia Silen, Team Kawerda ry – Houdringe's Gracia 58.043%, 24) Julia Tossava, Helsingin Wiisikot ry – Tracy KB 55.870%