Lahan kv kilpailut

4.6.2019


Vaurio GP-ykkönen, vapaaohjelman voitto Ruotsiin

Tulevaisuuden Toivot ja Tähdet IV - Future Hopes and Stars IV
CDI3* GP - Grand Prix (GP)

Kansainvälinen kouluratsastus
 

1) Ville Vaurio, FIN – d'Artagnan 198 66.870%,
2) Jacob Noerby Soerensen, SWE – Moegelbjergs Romeo 66.804%,
3) Dina Ellermann, EST – Donna Anna 66.065%,
4) Anna Von Wendt, FIN – Denzel 66.000%,
5) Märit Olofsson Nääs, SWE – Strolchi 65.674%,
6) Getter Kangur, EST – Ashwan 64.935%, 7) Susanna Hyypiä, FIN – Avemmo 63.261%, 8) Elisabet Ehrnrooth, FIN – Bogelys La-RO 62.891%, 9) Susanna Therman, FIN – Dragonheart 60.783%, 10) Maria Pyykönen, FIN – Zelle 59.913%

 

CDI3* GP FS - Grand Prix Freestyle to Music (GP FS)
9 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Jacob Noerby Soerensen, SWE – Moegelbjergs Romeo 73.160%,
2) Elisabet Ehrnrooth, FIN – Bogelys La-RO 69.735%,
3) Anna Von Wendt, FIN – Denzel 68.035%,
4) Märit Olofsson Nääs, SWE – Strolchi 67.895%,
5) Dina Ellermann, EST – Donna Anna 67.735%,
6) Ville Vaurio, FIN – d'Artagnan 198 67.295%, 7) Getter Kangur, EST – Ashwan 66.540%, 8) Susanna Hyypiä, FIN – Avemmo 66.435%, 9) Susanna Therman, FIN – Dragonheart 62.725%

Int I FS - Intermediate I Freestyle to Music (Int I FS)
6 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Janni Martikainen, FIN – Cornando V/D Cadzandhoeve 72.445%, 2) Jacob Noerby Soerensen, SWE – Sheeran 70.510%, 3) Tiina Kuusmann, EST – Romantika 68.155%, 4) Kitta Hyttinen, FIN – Valette 64.985%, 5) Sirpa Degerth-Kaldi, FIN – San Diego 64.620%, 6) Elisabet Ehrnrooth, FIN – Macacho 64.570%

Prix St-Georges (PSG)
9 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Janni Martikainen, FIN – Cornando V/D Cadzandhoeve 70.735%,
2) Tiina Kuusmann, EST – Romantika 68.382%,
3) Elisabet Ehrnrooth, FIN – Macacho 68.118%,
4) Jacob Noerby Soerensen, SWE – Sheeran 67.059%,
5) Kitta Hyttinen, FIN – Valette 65.912%,
6) Sirpa Degerth-Kaldi, FIN – San Diego 65.765%, 7) Anna Von Wendt, FIN – Donna Lottchen 65.206%, 8) Sirpa Degerth-Kaldi, FIN – Permarc 63.706%, 9) Saga Tervonen, FIN – Fabulouz Firfod 62.382%

CDIY Y Team - Young Riders Team Competition (Y Team)
3 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Emmi Salminen, FIN – St' Ophir 67.324%,
2) Daniela Therman, FIN – Sara Enshoj 67.294%,
3) Janna Pursiainen, FIN – Marits Flamenco 64.265%

 

CDIY Y Ind - Young Riders Individual Competition (Y Ind)
3 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Daniela Therman, FIN – Sara Enshoj 67.735%,
2) Emmi Salminen, FIN – St' Ophir 65.765%,
3) Janna Pursiainen, FIN – Marits Flamenco 64.059%

CDIJ J Team - Junior Team Competition (J Team
8 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Johanna Similä, FIN – Mein Freund 68.000%,
2) Camilla Aarnio-Wihuri, FIN – Chopin 67.091%,
3) Eerika Hakala, FIN – American Beauty 66.152%,
4) Taisia Rusakova, RUS – Freixenet 63 66.030%,
4) Tuisku Maria Lamberg, FIN – Netstutteriets Bachio 66.030%,
6) Veera Paloheimo, FIN – Wolle Wolkenstein 65.939%, 7) Sonja Roberta Sedin, EST – Sahib 63.470%, 8) Camilla Aarnio-Wihuri, FIN – Beautiful Samora 62.000%

 

CDIJ J Ind - Junior Individual Competition (J Ind)
8 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Camilla Aarnio-Wihuri, FIN – Chopin 68.382%,
2) Johanna Similä, FIN – Mein Freund 68.147%,
3) Taisia Rusakova, RUS – Freixenet 63 67.735%,
4) Veera Paloheimo, FIN – Wolle Wolkenstein 66.765%,
5) Eerika Hakala, FIN – American Beauty 64.794%,
6) Camilla Aarnio-Wihuri, FIN – Beautiful Samora 64.706%, 7) Tuisku Maria Lamberg, FIN – Netstutteriets Bachio 63.559%, 8) Sonja Roberta Sedin, EST – Sahib 56.324%

CDIP P Team - Pony Team Competition (P Team)
12 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Pinja Salmela, FIN – Reitland's du Nur du B 71.200%,
2) Alena Kuznetsova, RUS – Lemniscaat Rapsodie 69.457%,
3) Saana Hannula, FIN – Dacapo de l'Aube 67.143%,
4) Fanni Olkkonen, FIN – Darius V. Herrenhof 65.514%, 5) Anni Plith, FIN – Pin Rock's Hannibal 65.371%, 6) Mona Vesala, FIN – Hektor Finn 65.257%, 7) Sandra Rantanen, FIN – Karlos van de Leeuwerkhoeve 65.114%, 8) Matilda Piispa, FIN – Vasehoejs Kashi 65.057%, 9) Daria Glazyrina, RUS – Calimero 609 64.657%, 10) Salli Pietarinen, FIN – Herr Doktor 64.200%, 11) Fanni Olkkonen, FIN – Backwoods Zahara 63.886%, 12) Jenni Joanna Silventoinen, FIN – Hazelberg's Macho 62.943%

 

CDIP P Ind - Pony Individual Competition (P Ind)
12 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Pinja Salmela, FIN – Reitland's du Nur du B 71.243%,
2) Alena Kuznetsova, RUS – Lemniscaat Rapsodie 70.324%,
3) Anni Plith, FIN – Pin Rock's Hannibal 68.135%,
4) Jenni Joanna Silventoinen, FIN – Hazelberg's Macho 66.811%,
5) Fanni Olkkonen, FIN – Darius V. Herrenhof 66.757%,
6) Matilda Piispa, FIN – Vasehoejs Kashi 66.351%, 7) Saana Hannula, FIN – Dacapo de l'Aube 66.027%, 8) Mona Vesala, FIN – Hektor Finn 65.351%, 9) Daria Glazyrina, RUS – Calimero 609 65.189%, 10) Salli Pietarinen, FIN – Herr Doktor 65.162%, 11) Fanni Olkkonen, FIN – Backwoods Zahara 64.568%, 12) Sandra Rantanen, FIN – Karlos van de Leeuwerkhoeve 64.189%

CDICh-A Ch Ind - Children Individual Competition (Ch Ind)
5 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Polina Solodkina, RUS – Pentagon 67.964%,
2) Elina Kemppainen, FIN – Luce Del Fuoco 66.286%,
3) Isadora Ahola, FIN – Larno 64.393%,
4) Varvara Bobrova, RUS – Magic Boy 63.500%,
5) Mila Pietarila, FIN – Burlesque 61.750%

CDICh-A Ch Team - Children Team Competition (Ch Team)
5 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Polina Solodkina, RUS – Pentagon 67.577%,
2) Isadora Ahola, FIN – Larno 67.462%,
3) Varvara Bobrova, RUS – Magic Boy 67.423%, 4) Elina Kemppainen, FIN – Luce Del Fuoco 67.077%, 5) Mila Pietarila, FIN – Burlesque 63.654%