PM Wilhelmsborg, Tanska

2.7.2019


Mikaela Fabricius-Bjerre - Skovlunds Gamin G ja Louise Jönsson - Dayna saivat parhaat suomalaistulokset

Grand Prix
Judges: Tornblad, Fransen, de Wolff, Sogaard, Summanen

  • 1. Jacob Noerby Soerensen 357 Moegelbjergs Romeo - 70.761 (Sweden)
  • 2. Lone Bang Larsen 201 Bakkely's Onandt - 70.239 (Denmark)
  • 3. Marianne Yde Helgstrand 110 Lollipop -  69.870 (Denmark)
  • 4. Michelle Hagman Hassink 362 Chagall H - 69.848 (Sweden)
  • 5. Minna Telde 376 Isac - 69.217 (Sweden)
  • 6. Nanna Skodborg Merrald 128 Saadan Que - 68.891 (Denmark)
  • 7. Heather Blitz 270 Semper Fidelis - 68.370 (USA)
  • 8. Helene Melsen 222 Aston Martin - 67.022 (Denmark)
  • 9. Anna Kasprzak 242 Addict de Massa - 66.978 (Denmark)
  • 10. Mikaela Fabricius-Bjerre 187 Skovlunds Gamin G - 66.957 (Finland)
  • 11. Trine Mittag Jensen 249 Gammelenggaards Easy - 66.630 (Denmark)
  • 12. Denise Ljungkvist 372 Soega -  65.848 (Sweden)
  • 13. Jeanna Hogberg 309 Quentin SV -  65.696 (Sweden)
  • 14. Jonas Elvebakk 276 Citta - 65.348  (Norway)
  • 15. Ida-Linn Lundholm 383 Dan Brown - 65.000 (Sweden)
  • 16. Louise Almlund Løkken 254 Mr Gold G -  63.522  (Norway)
  • 17. Ellen Birgitte Farbrot 468 Tailormade Tahennya -  60.587  (Norway)
  • 18. Marja-Liisa (maisa) Torkkola 245 Don Juan - 60.065 (Finland)

Seniors - Team Ranking

  • 1. Sweden - 209.826
  • 2. Denmark - 209.000
  • 3. Norway  - 189.457

Grand Prix Special
Judges: Tornblad, Falth, De Wolff, Dichmann, Nysten

  • 1.  Anna Kasprzak - Addict de Massa - 69.617 (Denmark)
  • 2.  Ida-Linn Lundholm - Dan Brown - 69.617 (Sweden)
  • 3. Trine Mittag Jensen - Gammelenggaards Easy - 67.787 (Denmark)
  • 4. Heather Blitz - Semper Fidelis -  64.617 (USA)
  • 5. Marja-Liisa (maisa) Torkkola - Don Juan - 61.128 (Finland)

Grand Prix Kur to Music
Judges: De Wolff, Fransen, Tornblad, Nysten, Sogaard

  • 1. Jacob Noerby Soerensen - Moegelbjergs Romeo - 74.625 (Sweden)
  • 2. Minna Telde - Isac - 74.260 (Sweden)
  • 3. Helene Melsen - Aston Martin -  72.815 (Denmark)
  • 4. Michelle Hagman Hassink - Chagall H - 72.435 (Sweden)
  • 5.  Mikaela Fabricius-Bjerre - Skovlunds Gamin G - 71.785 (Finland)
  • 6. Marianne Yde Helgstrand - Lollipop - 71.650 (Denmark)
  • 7. Lone Bang Larsen - Bakkely's Onandt - 70.675 (Denmark)
  • 8. Denise Ljungkvist - Soega -  70.090 (Sweden)
  • 9. Ellen Birgitte Farbrot - Tahennya - 69.810 (Norway)
  • 10. Louise Almlund Løkken - Mr Gold G -  68.835  (Norway)
  • 11. Nanna Skodborg Merrald - Saadan Que -  65.625 (Denmark)
  • 12. Jonas Elvebakk - Citta - RET (Norway)

    Under 25 - Short Grand Prix
    Judges: Falth, De Wolff, Dichmann, Nysten, Tornblad

  • 1. Victoria E. Vallentin - Ludwig Der Sonnenkoenig - 74.000 (Denmark)
  • 2. Josefine Hoffmann - Hoennerups Driver - 70.538 (Denmark)
  • 3. Søren Wind - Diego - 69.974 (Denmark)
  • 4. Isabella Tovek - Sam Donnerhall -  69.436 (Sweden)
  • 5. Emma Skov - Cracker Jack - 66.615 (Denmark)
  • 6. Piia Salminen - Don Diamond -  65.205 (Finland)
  • 7. Susanna Therman - Dragonheart - 64.026 (Finland)
  • 8. Julia Söderström - Cilantro -  63.051 (Sweden)
  • 9. Iida Kiela - Damisela Ash - 62.718 (Finland)
  • 10. Caroline Hartmann - Broholms Don Sure - 62.462 (Denmark)
  • 11. Laura Hviid - Darius - 62.308 (Denmark)
  • 12. Nathalie Wahlund - Cerano Gold - 60.718 (Sweden)
  • Under 25 - Team Competition

  • 1. Denmark - 214.512
  • 2. Sweden - 193.205
  • 3. Finland - 191.949
  • Under 25 - Kur to Music
    Judges: Sogaard, De Wolff, Fransen, Tornblad, Summanen

  • 1. Victoria Vallentin - Ludwig Der Sonnenkoenig - 77.235 (Denmark)
  • 2. Søren Wind - Diego - 72.780 (Denmark)
  • 3. Josefine Hoffmann - Hoennerups Driver - 71.585 (Denmark)
  • 4. Emma Skov - Cracker Jack - 71.175 (Denmark)
  • 5. Isabella Tovek - Sam Donnerhall -  68.335 (Sweden)
  • 6. Piia Salminen - Don Diamond - 66.750 (Finland)
  • 7. Nathalie Wahlund - Cerano Gold - 66.740 (Sweden)
  • 8. Julia Söderström - Cilantro - 65.700 (Sweden)
  • 9. Susanna Therman - Dragonheart -  64.740 (Finland)
  • 10. Caroline Hartmann - Broholms Don Sure - 64.345 (Denmark)
  • 11. Iida Kiela - Damisela Ash - 59.425 (Finland)

    Young Riders - Individual Test
    Judges: Famth, Tornblad, Nysten

  • 1. Sophia Ludvigsen - Safari Klintgaard - 70.539 (Denmark)
  • 2. Sandra Aagaard Hyrm - Cavanillas-W -  69.902 (Denmark)
  • 3. Marie Hoff - River Dance II - 69.363 (Norway)
  • 4. Klara Svanberg - Bon Geste - 69.265 (Sweden)
  • 5. Laura Jarlkvist Rasmussen - Aatoftens Dornier -  68.922 (Denmark)
  • 6. Filippa Norrman - H.S. Indigo -  68.627 (Sweden)
  • 7. Sandra Kristoffersen - Baunehojens Florida  - 67.892 (Denmark)
  • 8. Beatrice Ivarsson - Charles - 67.745 (Sweden)
  • 9. Hannah Rosendal - Beau-Amor - 67.549 (Sweden)
  • 10. Maja Juul - Grosse Freude -  67.451 (Denmark)
  • 11. Lovisa Wessblad - Adobe MB - 67.010 (Sweden)
  • 12. Siri Thelle Tønnesen - Bonifatius -  66.569 (Norway)
  • 13. Ditte Kvistgaard - Divina - 66.520 (Denmark)
  • 14. Emmi Salminen - St' Ophir - 65.980 (Finland)
  • 15. Cathrine Oppegaard - Arion V 'T Heemskind -  64.804 (Norway)
  • 16. Rikke Christiane Aamodt -12 Firstline A.V.L. - 64.706 (Norway)
  • 17. Olivia Vliek - Shaipur - 64.657 (Finland)
  • 18 . Wilma Erkkilä - Release Me - 64.412 (Finland)
  • 18. Ingrid Tveit - Mirano - 64.412 (Norway)
  • 20. Janna Pursiainen - Hiero - 64.363 (Finland)
  • 21. Louise Jönsson - Dayna -  64.069 (Finland)
  • 22. Mathilde Merethe Klaesson - Sandbaeks Rio EL - 61.814 (Norway)
  • 23. Daniela Therman - Sara Enshoj - 60.735 (Finland)
  • Young Riders - Team Ranking

  • 1. Denmark - 413.383
  • 2. Sweden - 404.461
  • 3. Norway - 399.854
  • 4. Finland - 394.363
  • Young Riders - Kur to Music 
    Judges: Summanen, Tornblad, De Wolff

  • 1. Sophia Ludvigsen - Safari Klintgaard - 73.792 (Denmark) 
  • 2. Klara Svanberg - Bon Geste -  72.750 (Sweden)
  • 3. Maja Juul - Grosse Freude -  71.767 (Denmark)
  • 4. Marie Hoff - River Dance II - 71.250 (Norway)
  • 5. Ingrid Tveit - Mirano -  70.125 (Norway)
  • 6. Beatrice Ivarsson - Charles -  69.059 (Sweden)
  • 7. Rikke Christiane Aamodt - Firstline A.V.L. - 68.792 (Norway)
  • 8. Hannah Rosendal - Beau-Amor -  68.725 (Sweden)
  • 9. Ditte Kvistgaard - Divina -  68.192 (Denmark)
  • 10. Sandra Aagaard Hyrm - Cavanillas-W - 68.084 (Denmark)
  • 11.  Filippa Norrman - H.S. Indigo - 67.692 (Sweden)
  • 12. Lovisa Wessblad - Adobe MB -  67.375 (Sweden)
  • 13. Emmi Salminen - St' Ophir -  67.100  (Finland)
  • 14. Siri Thelle Tønnesen - Bonifatius -  66.834 (Norway)
  • 15. Laura Jarlkvist Rasmussen - Aatoftens Dornier -  66.542 (Denmark)
  • 16. Cathrine Oppegaard - Arion V 'T Heemskind -  65.817 (Norway)
  • 17 . Olivia Vliek - Shaipur -  65.167 (Finland)
  • 18. Sandra Kristoffersen - Baunehojens Florida - 64.775 (Denmark)
  • 19. Wilma Erkkilä - Release Me - 63.792 (Finland)

    Junior Riders - Individual Test
    Judges: Sogaard, Fransen, Summanen

  • 1. Anders Uve Sjøbeck Hoeck - Blue Hors Zwobber - 73.971 (Denmark)
  • 2. Alexander Yde Helgstrand - Grevens Sa VA - 72.353 (Denmark)
  • 3. Sofie K. Hansen - Dieu d'Amour - 70.441 (Denmark)
  • 4. Anine Mørch Aas - Maserati - 69.608 (Norway)
  • 5. Cecilie Hedegaard - Silhuet -  68.873 (Denmark)
  • 6. Nina Jenemark - Belisko -  67.010 (Sweden)
  • 7. Maxime Kjellvertz - Wiebe V- 66.961 (Sweden)
  • 7. Julia Hammer - Vimogaardens Ricca Donna - 66.961 (Norway)
  • 9. Ida Persson - Tago -  66.863 (Sweden)
  • 10. Elise Lindeblad - Don Silvio - 66.569 (Sweden)
  • 11. Felicia Bermar Vistedt - Breezy A.S. - 66.520 (Sweden)
  • 12. Maja Emilie Leth - Stasia EG - 66.324 (Denmark)
  • 13. Eerika Hakala - American Beauty - 65.980 (Finland)
  • 14. Kristiane Askim Hillern - Schnell's Happy Birthday - 65.833 (Norway)
  • 15. Rose Marie Skjoldby - Rosinante - 65.686 (Estonia)
  • 16. Tuisku Maria Lamberg - Netstutteriets Bachio -  65.539 (Finland)
  • 17. Therese Bjerkan - Deja-VU - 64.804 (Sweden)
  • 18. Carmen Grønvold Johannessen - Hoejgaardens Santos - 64.755 (Sweden)
  • 19. Tinja Ekroth - Whenever Klint - 64.216 (Finland)
  • 19. Marie Schilbred - Livas Victor B -  64.216 (Sweden)
  • 21. Johanna Similä - Mein Freund -  63.725 (Finland)
  • 22. Sofia Heimburg - Guanaja - 63.627 (Sweden)
  • 23. Camilla Aarnio-Wihuri - Chopin -  63.039 (Finland)
  • 24. Veera Paloheimo - Wolle Wolkenstein - 61.225 (Finland)
  • Amalie Skov Christensen - Sandbaek's Wonder Hitt - ELI (Denmark)
  • Junior Riders - Team Ranking

  • 1. Denmark - 429.035
  • 2. Norway - 410.918
  • 3. Sweden - 400.999
  • 4. Finland - 392.643
  • Junior Riders - Kur to Music 
    Judges: Dichmann, Nysten, Fransen

  • 1. Alexander Yde Helgstrand - Grevens Sa VA - 76.617 (Denmark)
  • 2. Anders Uve Sjøbeck Hoeck - Blue Hors Zwobber -  74.959 (Denmark)
  • 3. Anine Mørch Aas - Maserati -  72.350 (Norway)
  • 4. Cecilie Hedegaard - Silhuet -  71.392 (Denmark)
  • 5. Sofie K. Hansen - Dieu d'Amour -  70.959 (Denmark)
  • 6. Kristiane Askim Hillern - Schnell's Happy Birthday -  70.792 (Norway)
  • 7. Ida Persson - Tago -  70.725 (Sweden )
  • 8. Elise Lindeblad - Don Silvio -  70.692 (Sweden)
  • 9. Felicia Bermar Vistedt - Breezy A.S. -  70.267 (Sweden)
  • 10. Maja Emilie Leth - Stasia EG - 70.242  (Denmark)
  • 11. Carmen Grønvold Johannessen - Hoejgaardens Santos -  70.083 (Norway)
  • 12. Nina Jenemark - Belisko - 69.942 (Sweden)
  • 13. Julia Hammer - Vimogaardens Ricca Donna - 68.667 (Norway)
  • 14 SWE 09:42 Maxime Kjellvertz - Wiebe- 68.617 (Sweden)
  • 15. Therese Bjerkan - Deja-VU - 68.000  (Norway)
  • 16. Rose Marie Skjoldby - Rosinante -  67.375 (Estonia)
  • 17. Eerika Hakala - American Beauty -  66.892 (Finland)
  • 18. Tuisku Maria Lamberg - Netstutteriets Bachio - 65.792 (Finland)
  • Young Riders - Team Championship Test
    Judges: Sogaard, Summanen, Fransen

  • 1. Ditte Kvistgaard - Divina - 69.853 (Denmark)
  • 2. Klara Svanberg - Bon Geste - 69.559 (Sweden)
  • 3. Sandra Kristoffersen - Baunehojens Florida - 69.510 (Denmark)
  • 4. Laura Jarlkvist Rasmussen - Aatoftens Dornier - 69.167 (Denmark)
  • 5. Louise Jönsson - Dayna -  68.873 (Finland)
  • 6. Sophia Ludvigsen - Safari Klintgaard -  68.775 (Denmark)
  • 7. Marie Hoff - River Dance II -  67.206 (Norway)
  • 8. Sandra Aagaard Hyrm - Cavanillas-W -  66.765 (Denmark)
  • 8. Hannah Rosendal - Beau-Amor  - 66.765 (Sweden)
  • 10. Siri Thelle Tønnesen - Bonifatius - 66.275 (Norway)
  • 11. Ingrid Tveit - Mirano - 66.029 (Norway)
  • 12. Janna Pursiainen - Hiero - 65.735 (Finland)
  • 12. Maja Juul - Grosse Freude - 65.735 (Denmark)
  • 14. Emmi Salminen - St' Ophir - 65.000 (Finland)
  • 15. Lovisa Wessblad - Adobe MB - 64.608 (Sweden)
  • 16. Cathrine Oppegaard - Arion V 'T Heemskind -  64.559 (Norway)
  • 17. Beatrice Ivarsson - Charles - 64.069 (Sweden)
  • 18. Mathilde Merethe Klaesson - Sandbaeks Rio EL - 63.971 (Norway)
  • 19. Filippa Norrman - H.S. Indigo -  62.696 (Sweden)
  • 20. Wilma Erkkilä - Release Me - 62.647 (Finland)
  • 21. Rikke Christiane Aamodt - Firstline A.V.L. - 62.402 (Norway)
  • 22. Olivia Vliek - Shaipur -  58.578 (Finland)
  • 23. Daniela Therman - Sara Enshoj - 48.971 (Finland)
  • Lo Dahlquist Mörkenstam - Welton Five - ELI (Sweden)

    Junior Riders - Team Championship Test
    Judges: Falth, Nysten, Dichmann

  • 1. Alexander Yde Helgstrand - Grevens Sa Va - 73.030 (Denmark)
  • 2. Carmen Grønvold Johannessen - Hoejgaardens Santos -  71.010 (Norway)
  • 3. Sofie K. Hansen - Dieu d'Amour  - 70.556 (Denmark)
  • 4. Cecilie Hedegaard - Silhuet - 70.404 (Denmark)
  • 4. Anders Uve Sjøbeck Hoeck - Blue Hors Zwobber -  70.404 (Denmark)
  • 6. Anine Mørch Aas - Maserati  -  69.848 (Norway)
  • 7. Maja Emilie Leth - Stasia EG - 69.343 (Denmark)
  • 8. Julia Hammer - Vimogaardens Ricca Donna - 68.687 (Norway)
  • 9. Kristiane Askim Hillern - Schnell's Happy Birthday - 67.273 (Norway)
  • 10. Eerika Hakala - American Beauty - 67.222 (Finland)
  • 11. Felicia Bermar Vistedt - Breezy A.S. - 67.121 (Sweden)
  • 12. Elise Lindeblad - Don Silvio -  66.869 (Sweden)
  • 13. Sofia Heimburg - Guanaja -  66.768 (Sweden)
  • 14. Therese Bjerkan - Deja-VU - 66.616 (Norway)
  • 14. Nina Jenemark - Belisko  -  66.616 (Sweden)
  • 16. Johanna Similä - Mein Freund -  66.515 (Finland)
  • 17. Tuisku Maria Lamberg - Netstutteriets Bachio -  66.465 (Finland)
  • 18. Camilla Aarnio-Wihuri - Chopin -  66.162 (Finland)
  • 19. Rose Marie Skjoldby - Rosinante - 65.909 (Estonia)
  • 19. Amalie Skov Christensen - Sandbaek's Wonder Hitt -  65.909 (Denmark)
  • 21. Tinja Ekroth - Whenever Klint -  65.202 (Finland)
  • 22. Maxime Kjellvertz - Wiebe - 65.152 (Sweden)
  • 23. Veera Paloheimo - Wolle Wolkenstein - 64.091 (Finland)
  • 24. Marie Schilbred - Livas Victor B - 63.636 (Norway)
  • 25. Ida Persson - Tago - 62.273 (Sweden)

    Pony Riders - Cat 1 - Team Championship Test
    Judges: Tornblad, Falth, de Wolff

  • 1. Thilde Rude Hare - Morgensterns Dakar  - 72.905 (Denmark)
  • 2. Mathilde Sofie Jepsen - Tackmann's Cookie -  71.905 (Denmark)
  • 3. Josephine Gert Nielsen - Dot Com - 71.810 (Denmark)
  • 4. Zelma Björk - Montana  -  69.952 (Sweden)
  • 5. Tindra Holmertz - Brave Heart -  69.286 (Sweden)
  • 6. Cecilie K Hansen - Prince Of Glory - 69.095 (Denmark)
  • 7. Pinja Salmela - Reitland's du Nur du B - 68.952 (Finland)
  • 8. Tilde Larsson - Hedemand's Megare - 68.667 (Sweden)
  • 9. Hannah Regosa - Inspi(Red) Justice - 68.429 (Sweden)
  • 10. Emelina Sjöblom - Vanity Fair - 68.000 (Sweden)
  • 11. Anni Plith - Pin Rock's Hannibal - 67.333 (Finland)
  • 12. Jenni Joanna Silventoinen - Hazelberg's Macho - 67.286 (Finland)
  • 13. Caroline S Jørgensen - Dr. Doolittle - 66.524 (Denmark)
  • 14. Nicole Crona - Voyager - 64.095 (Sweden)
  • 15. Fanni Olkkonen - Darius V. Herrenhof - 63.762 (Finland)
  • 16. Sarah Jordan Kraavik - Roegild's Boromir - 63.667 (Norway)
  • 17. Anne Mathilde Reimer Haga - Belmondo - 63.429 (Norway)
  • 18. Mona Vesala - Hektor Finn -  63.095 (Finland)
  • 19. Saana Hannula - Dacapo de l'Aube - 63.048 (Finland)
  • 20. Benedicte Eggers Staalesen - Mr. Magic -  62.333 (Norway)
  • 21. Dina Ødegård Martinsen - Beukenhof's Ricardo - 62.190 (Norway)
  • 22 . Lea Andreassen Torabi - Andor Bko - 61.690 (Denmark)
  • Pony Riders - Cat 1 - Individual Test
    Judges: Summanen, de Wolff, Sogaard

  • 1. Thilde Rude Hare - Morgensterns Dakar - 73.288 (Denmark)
  • 2. Josephine Gert Nielsen - Dot Com - 73.063 (Denmark)
  • 3. Zelma Björk - Montana V- 71.486 (Sweden)
  • 4. Mathilde Sofie Jepsen - Tackmann's Cookie  - 70.631 (Denmark)
  • 5. Cecilie K Hansen - Prince Of Glory - 70.315 (Denmark)
  • 6. Tilde Larsson - Hedemand's Megare - 69.550 (Sweden)
  • 7. Tindra Holmertz - Brave Heart -  69.369 (Sweden)
  • 8. Caroline S Jørgensen - Dr. Doolittle - 68.739 (Denmark)
  • 9. Pinja Salmela - Reitland's du Nur du B- 68.559 (Finland)
  • 10. Nicole Crona - Voyager - 68.243 (Sweden)
  • 11. Anni Plith - Pin Rock's Hannibal - 68.018 (Finland)
  • 12. Emelina Sjöblom - Vanity Fair -  67.973 (Sweden)
  • 13. Hannah Regosa - Inspi(Red) Justice Rp - 67.658 (Sweden)
  • 14. Fanni Olkkonen - Darius V. Herrenhof - 66.486 (Finland)
  • 15. Jenni Joanna Silventoinen - Hazelberg's Macho - 65.676 (Finland)
  • 16. Anne Mathilde Reimer Haga - Belmondo  - 65.631 (Norway)
  • 17. Saana Hannula - Dacapo de l'Aube - 65.090 (Finland)
  • 18. Mona Vesala - Hektor Finn  - 64.865  (Finland)
  • 19. Lea Andreassen Torabi - Andor Bko - 63.919 (Denmark)
  • 20. Sarah Jordan Kraavik - Roegild's Boromir - 63.694 (Norway)
  • 21. Benedicte Eggers Staalesen - Mr. Magic  - 60.766 (Norway)
  • Pony Riders - Cat 1 - Team Ranking

  • 1. Denmark - 433.602
  • 2. Sweden - 418.310
  • 3. Finland - 406.634
  • 4. Norway - 379.520
  • Pony Riders - Kur to Music 
    Judges: Dichmann, Nysten, Falth

  • 1. Josephine Gert Nielsen - Dot Com - 75.742 (Denmark)
  • 2 . Cecilie K Hansen - Prince Of Glory - 74.659 (Denmark)
  • 3. Caroline S Jørgensen - Dr. Doolittle -  74.034 (Denmark)
  • 4. Thilde Rude Hare - Morgensterns Dakar - 72.525 (Denmark)
  • 5. Zelma Björk - Montana - 71.800  (Sweden)
  • 6. Mathilde Sofie Jepsen - Tackmann's Cookie - 71.375 (Denmark)
  • 7. Tindra Holmertz - Brave Heart - 70.683 (Sweden)
  • 8. Nicole Crona - Voyager - 70.259 (Sweden)
  • 8. Pinja Salmela - Reitland's du Nur du B - 70.259 (Finland)
  • 10. Tilde Larsson - Hedemand's Megare -  69.934 (Sweden)
  • 11. Anni Plith - Pin Rock's Hannibal -  68.409 (Finland)
  • 12. Hannah Regosa - Inspi(Red) Justice - 68.359 (Sweden)
  • 13. Emelina Sjöblom - Vanity Fair -  68.200 (Sweden)
  • 14. Jenni Joanna Silventoinen - Hazelberg's Macho -  67.875  (Finland)
  • 15. Anne Mathilde Reimer Haga - Belmondo - 66.784 (Norway)
  • 16 . Mona Vesala - Hektor Finn -  64.817 (Finland)
  • 17. Fanni Olkkonen - Darius V. Herrenhof - 64.809 (Finland)
  • 18. Saana Hannula - Dacapo de l'Aube - 58.392 (Finland)