Ypäjä Summer Dressage

28.6.2020

Sir Fashion ja Anna von Wendt
Sir Fashion ja Anna von Wendt

Anna von Wendt ja Sir Fashion voittivat Grand Prixin

YPÄJÄN HEVOSOPISTO OY
Luokka 14 - Prix de Maaseudun Tulevaisuus | Grand Prix | Grand Prix 2020

4 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Anna Von Wendt, BJÖRKBODA DRESSAGE RY/RF – Sir Fashion 65.652%, 2) Pilvi Tuominen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – G-Renzo 65.290%, 3) Kira Joanna Kanerva, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Dorazio 59.457%, 4) Marjo Kujala, NIKA TEAM RY – Nazareno XX 58.695%

Prix de Maaseudun Tulevaisuus | Inter II | Intermediate II 2020
4 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Anna Von Wendt, BJÖRKBODA DRESSAGE RY/RF – Sir Fashion 68.088%, 2) Sirpa Degerth-Káldi, TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY – San Diego 67.206%, 3) Janni Martikainen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Cornando v/d Cadzandhoeve 66.323%, 4) Melina Laakso, NURMIJÄRVEN RATSASTAJAT RY – Chopin III 58.382%

Prix de Hööks | Vaativa A (Prix St George) | FEI Nuorten ratsastajien henkilökohtainen ohjelma 2009/2018
15 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Louise Jönsson, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Dayna 68.333%, 2) Emmi Salminen, HUSÖN RATSASTAJAT RY – St' Ophir 67.647%, 3) Ella Paloheimo, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Scarlet Majlund 67.451%, 4) Janna Pursiainen, HANKASALMEN RATSASTAJAT RY – Hiero 66.471%, 5) Eerika Hakala, TURUN SEUDUN RATSASTAJAT RY – American Beauty 66.324%, 6) Helkky Ylönen, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Kiahan Sinclair 65.686%, 7) Lotta Luomajärvi, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – May Deveraux WS 2818 64.951%, 8) Daniela Therman, HUSÖN RATSASTAJAT RY – Enzo 62.696%, 9) Anneli Viljanen, KIMITOÖNS RYTTARE RF – Brocks Enceladus 62.206%, 10) Emma Metsänoja, TAMMELAN RATSASTAJAT RY – Armas Zarzo II 61.373%, 11) Venla Kiviniemi, JALASJÄRVEN RATSASTAJAT RY – Apollonius 60.981%, 12) Sinna Sarlos, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – San Freedom 60.441%, 13) Mari Similä, SIMILÄN RATSASTUSURHEILIJAT RY – Åkaers Desire 59.902%, 14) Nora Kerppola, NIKA TEAM RY – Aliano W 57.255%, 15) Elina Vilén, NIKA TEAM RY – Akitros S 55.588%

Prix de Hevosopisto | Vaativa A (Prix St George) | Prix St Georges 2009/2018
34 lähtijää ja 9 sijoittuu

1) Louise Jönsson, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Dayna 68.186%, 2) Emmi Salminen, HUSÖN RATSASTAJAT RY – St' Ophir 67.206%, 3) Lotta Luomajärvi, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – May Deveraux WS 2818 66.961%, 4) Daniela Therman, HUSÖN RATSASTAJAT RY – Enzo 65.882%, 5) Eerika Hakala, TURUN SEUDUN RATSASTAJAT RY – American Beauty 65.785%, 6) Helkky Ylönen, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Kiahan Sinclair 65.735%, 7) Janna Pursiainen, HANKASALMEN RATSASTAJAT RY – Hiero 65.196%, 8) Else Väyrynen, STALL ANNA RIDERS RY – Equlei 65.000%, 9) Paula Seikku, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Diarrah B 64.853%, 10) Leena Turpeinen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Ramses XII 64.804%, 11) Lassi Lehmusto, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – Möensholms Oberst 63.873%, 12) Emma Metsänoja, TAMMELAN RATSASTAJAT RY – Armas Zarzo II 63.677%, 12) Miia Ojala, SIMILÄN RATSASTUSURHEILIJAT RY – Syvhøjegårds Bounty 63.677%, 14) Tiina Polso, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Frac Attraction 63.431%, 15) Anneli Viljanen, KIMITOÖNS RYTTARE RF – Brocks Enceladus 63.383%, 16) Mari Similä, SIMILÄN RATSASTUSURHEILIJAT RY – Zalzatime 62.696%, 17) Sinna Sarlos, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – San Freedom 62.353%, 18) Heidi Elomaa, TURUN SEUDUN RATSASTAJAT RY – Runway 62.206%, 19) Marja Isotalo, PAIMION RATSASTAJAT RY – Gerinimo 61.961%, 20) Else Väyrynen, STALL ANNA RIDERS RY – Damian 61.765%, 21) Milla-Iida Laari, SIILIN RATSASTAJAT RY – Martha 127 RP 61.323%, 22) Venla Kiviniemi, JALASJÄRVEN RATSASTAJAT RY – Apollonius 61.127%, 22) Johanna Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Izbrannik 61.127%, 24) Peterina Hakanen, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Cayenne 60.637%, 25) Anne Nuutinen, JÄRVENPÄÄN RATSASTUSSEURA RY – Hendrik 59.657%, 26) Annika Laihonen, RATSASTUSSEURA DC RY – Dante 58.529%, 27) Mari Similä, SIMILÄN RATSASTUSURHEILIJAT RY – Lily of Oaklands 58.088%, 28) Hanna-Maija Alalauri, PERTTULAN RATSASTAJAT RY – Rula 57.510%, 29) Ansa Osara, KYRÖSJÄRVEN RATSASTAJAT RY – Marple J 57.314%, 30) Maija Porkka, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Fräulein Becker 57.255%, 31) Johanna Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Swarovski Hyl., 31) Ella Paloheimo, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Scarlet Majlund Hyl., 31) Elina Vilén, NIKA TEAM RY – Akitros S Hyl., 31) Essi Hiidensalo, TEAM KAWERDA RY – Notholmens Linzano Kesk.

FEI Junioreiden joukkueohjelma 2009/2018
16 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Veera Paloheimo, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Wolle Wolkenstein 68.636%, 2) Tuisku Maria Lamberg, LIDRID-TEAM RY – Netstutteriets Bachio 66.970%, 3) Johanna Similä, TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY – Mein Freund 65.858%, 4) Martta Palola, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Hottas Höjris 64.899%, 5) Tinja Ekroth, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Whenever Klint 64.394%, 6) Emmi Alahonko, PINOMÄKI ROYALITY RIDING CLUB RY – Sandrina 64.293%, 7) Sanni Heliste, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – San Heinrich 63.788%, 8) Kia Othman, KYRKSLÄTT IDROTTSFÖRENING RF – Diamante 63.485%, 8) Emma Liikanen, HUSÖN RATSASTAJAT RY – Capac 63.485%, 10) Inna Jurvainen, KOTIMÄEN RATSASTAJAT RY – Escondido 63.333%, 11) Eevi Ilves, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Forajido IV 63.283%, 12) Lotta Pulli, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Cacau 63.030%, 13) Sabina Saloniemi, RATSASTUSSEURA AINO RY – Glenn van't Gestelhof 61.919%, 14) Pinja Järvinen, ROCKY RIDERS RY RF – Fahrenheit 44 60.000%, 15) Lia Lundström, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Ben Hur III 57.222%, 16) Isadora Ahola, TURUN SEUDUN RATSASTAJAT RY – Larno Hyl.