Helsinki, DTT

13.7.2020

GP-voitto: Fanny Rannankari ja Let Me Fly
GP-voitto: Fanny Rannankari ja Let Me Fly
Pilvi Tuominen ja G-Renzo
Pilvi Tuominen ja G-Renzo
Jari Ruuskanen ja Windsor, jaettu voitto Inter kakkosessa
Jari Ruuskanen ja Windsor, jaettu voitto Inter kakkosessa
Anna von Wendt ja Sir Fashion, jaettu voitto Inter kakkosessa
Anna von Wendt ja Sir Fashion, jaettu voitto Inter kakkosessa
Ettan Ehrnrooth ja Macaho, inter ykkösen voittajat yli 70 prosentilla
Ettan Ehrnrooth ja Macaho, inter ykkösen voittajat yli 70 prosentilla
Lotta Luomajärvi ja May Deveraux
Lotta Luomajärvi ja May Deveraux

Monta uutta yrittäjää vaikealla tasolla, Rannankari & Let Me Fly GP-voittoon

Parhaan tuloksen avoimissa luokissa sai HR:n Elisabet Ehrnrooth uudella tulokkaalla Macacho 71,275 %. Nuorten hevosten vaativa A -tason luokassa nähtiin kolme suoritusta yli 70 %. Pääluokista jäi moni pois huonon kelin pelossa, mutta lauantain hurjan rankkasateen jälkeen oli kenttä seuraavana päivänä oikein hyvässä kunnossa.

DRESSAGE TEAM TRAVERS RY
Presented by Taittinger with VilleVau ky! Grand Prix 2020

3 lähtijää ja 1 sijoittuu

1) Fanny Rannankari, BILLNÄSIN RATSASTAJAT RY – Let Me Fly 63.550%,
2) Pilvi Tuominen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – G-Renzo 62.573%, 3) Tiia Hyysalo, GUMBÖLEN RATSASTAJAT RY – Betty B 59.710%

Prix de Eliko Oy Intermediate II 2020
5 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Anna Von Wendt, BJÖRKBODA DRESSAGE RY/RF – Sir Fashion 64.216%, 1) Jari Ruuskanen, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Windsor V 64.216%,
3) Susanna Hyypiä, LAHAN URHEILURATSASTAJAT RY – Avemmo 64.020%, 4) Janni Martikainen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Cornando v/d Cadzandhoeve 62.402%, 5) Melina Laakso, FIN – Chopin III 58.284%

Prix de Hammaslääkärit eteläranta 10  Intermediate I 2020
9 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Elisabet Ehrnrooth, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Macacho 71.275%,
2) Louise Jönsson, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Dayna 64.706%,
3) Else Väyrynen, STALL ANNA RIDERS RY – Equlei 63.873%,
4) Essi Hiidensalo, TEAM KAWERDA RY – Notholmens Linzano 63.775%, 5) Paula Seikku, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Diarrah B 63.382%, 6) Leena Turpeinen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Ramses XII 63.333%, 7) Christina Wuorimaa, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Fabrina II 61.961%, 8) Nora Kerppola, NIKA TEAM RY – Ziron L 58.971%, 9) Maria Fraser-Baggström, VÄST-NYLANDS RYTTARE RF – Pin Rock's Domingo 57.549%

Vaativa A FEI Nuorten ratsastajien esiohjelma 2009
9 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Lotta Luomajärvi, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – May Deveraux WS 2818 67.396%,
2) Fanny Bjondahl, BOEN RATSASTAJAT RY – Sunny Days 66.563%,
3) Anne Nuutinen, JÄRVENPÄÄN RATSASTUSSEURA RY – Hendrik 65.260%, 4) Lotta Sundberg, RATSASTUSSEURA DC RY – Pin Rock's Victoria 2975 65.209%, 5) Jenna Julia Lamminen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Viisa 63.073%, 6) Katariina Wolin, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Cinderella VIII 61.979%, 7) Else Väyrynen, STALL ANNA RIDERS RY – Damian 61.719%, 8) Janni Martikainen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Browny 59.115%, 9) Sinna Sarlos, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – San Freedom 58.334%

Prix de Kultajousi Oy Vaativa A:2 2020 7-8 vuotiaille hevosille
15 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Stella Hagelstam, BOEN RATSASTAJAT RY – Hagels DeBeers 72.312%,
2) Ronja Lönegren-Soiramo, PORVOON MUSTANG  - BORGÅ MUSTANG RY – Sabrina 70.286%,
3) Jenni Linna, SALON RATSASTUSSEURA RY – Catfight L 70.100%,
4) Siiri Kyrö, ORIMATTILAN RATSASTAJAT RY – L Fräulein Helga II 68.880%, 5) Tiina Polso, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Frac Attraction 67.830%, 6) Noora Sarjanen, RATSASTUSSEURA DC RY – Cabaletta 67.365%, 7) Peggy Högsten, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Frisco 217 67.150%, 8) Vilna Varis, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Ravel 66.412%, 9) Sara Maattola-Lindholm, RATSASTUSSEURA DC RY – London Eye 65.621%, 10) Susanna Hyypiä, LAHAN URHEILURATSASTAJAT RY – Ivemmo 64.977%, 11) Katja Laine, TEAM KAWERDA RY – Kawerda's Fiandro 64.168%, 12) Maria Fraser-Baggström, VÄST-NYLANDS RYTTARE RF – Rivendell's First Hero 61.609%, 13) Laura Paataja, KYRKSLÄTT IDROTTSFÖRENING RF – Quadria 61.291%, 14) Jannika Kolehmainen, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Hudson 59.615%, 15) Mari Kettunen, KAAKON RATSASTAJAT RY – Gottfrid 58.033%

Prix de Tukkutiimi Oy | Vaativa B | FEI Junioreiden joukkueohjelma 2009/2018
26 lähtijää ja 7 sijoittuu

1) Sonja Lesch, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Kom Snowwhite 67.303%,
2) Inna Jurvainen, KOTIMÄEN RATSASTAJAT RY – Escondido 65.833%,
3) Sabina Saloniemi, RATSASTUSSEURA AINO RY – Glenn van't Gestelhof 65.455%,
4) Pinja Järvinen, ROCKY RIDERS RY RF – Fahrenheit 44 64.470%,
5) Julia Holmström, HANKONIEMEN RATSASTAJAT RY – Cuba Libre 63.940%,
6) Emma Liikanen, HUSÖN RATSASTAJAT RY – Capac 63.561%,
7) Tuisku Maria Lamberg, FIN – Netstutteriets Bachio 62.652%,
8) Pinja Vakkuri, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Scarlett 62.349%, 9) Emmi Alahonko, PINOMÄKI ROYALITY RIDING CLUB RY – Sandrina 62.197%, 10) Erica Högman, NEVAS GÅRD RYTTARE RY – Sarantino 62.122%, 11) Inka Heikura, PORVOON MUSTANG  - BORGÅ MUSTANG RY – Vildrosen 61.743%, 12) Anne-Maria Ryynänen, RUOHOJÄRVEN KARTANON RATSASTAJAT RY – Degage 61.212%, 13) Monika Jauhiainen, BOEN RATSASTAJAT RY – Hagels Tiffany 61.061%, 13) Paula Korhola, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Sirtedo 61.061%, 15) Sonja Lesch, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Neapolitano V Thais-1 60.985%, 16) Anna Sizko, UUDENMAAN HEVOSURHEILIJAT RY – Watch Me III 60.379%, 17) Matilda Panula, KYRKSLÄTT IDROTTSFÖRENING RF – Amaretto 59.652%, 18) Anna-Maria Wikner, KYRKSLÄTT IDROTTSFÖRENING RF – Wikners Diamondzsa 59.470%, 19) Aliina Halme, RATSASTUSSEURA SKARA RY – Charon 03 59.319%, 20) Aino Hirvonen, BOEN RATSASTAJAT RY – Chica Queen 59.318%, 21) Maarit Karppinen, RATSASTUSSEURA SKARA RY – His Welt 58.712%, 22) Sanni Heliste, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – San Heinrich 58.561%, 23) Ella Inari Ylitalo, RATSASTUSSEURA EQUUS RY – Abriano 58.258%, 24) Janette Michaela Gräsbeck, FIN – Kiahan Sir Osiris 56.288%, 25) Milla Maria Tarvainen, SIILIN RATSASTAJAT RY – Peak Point Kesk., 25) Rosanna Melametsä, RATSASTUSSEURA TEAM NISSALA RY – Lucky Luke Kesk.

Prix de Goldwell Vaativa B:1 2009
19 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Maarit Karppinen, RATSASTUSSEURA SKARA RY – His Welt 69.063%,
2) Pinja Järvinen, ROCKY RIDERS RY RF – Fahrenheit 44 66.355%,
3) Essi Raunamaa, GUMBÖLEN RATSASTAJAT RY – New Hill Rossellini 160 65.938%,
4) Milla Maria Tarvainen, SIILIN RATSASTAJAT RY – Peak Point 65.729%,
5) Sari Marjaana Aimia, KILON RATSASTUSKERHO RY – Söderskog's Amethyst 65.625%,
6) Janna Pursiainen, HANKASALMEN RATSASTAJAT RY – Marit's Kandela 3117 64.792%, 7) Matilda Panula, KYRKSLÄTT IDROTTSFÖRENING RF – Amaretto 64.271%, 8) Miia Ijäs-Idrobo, RATSASTUSSEURA AINO RY – Taddeus Duwiana 64.167%, 9) Sonja Lesch, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Neapolitano V Thais-1 63.854%, 10) Aliina Halme, RATSASTUSSEURA SKARA RY – Charon 03 63.646%, 10) Jenna Julia Lamminen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Viisa 63.646%, 12) Inka Heikura, PORVOON MUSTANG  - BORGÅ MUSTANG RY – Vildrosen 63.021%, 13) Katja Laine, TEAM KAWERDA RY – Kawerda's Fiandro 62.917%, 14) Anna Sizko, UUDENMAAN HEVOSURHEILIJAT RY – Watch Me III 62.083%, 15) Elina Aalto, KANTA-HÄMEEN RATSASTAJAT R.Y. – Sonnenschein 61.459%, 16) Rosanna Melametsä, RATSASTUSSEURA TEAM NISSALA RY – Lucky Luke 59.896%, 17) Laura Paataja, KYRKSLÄTT IDROTTSFÖRENING RF – Quadria 59.584%, 18) Petra Maria Larni, PONI-HAAN RATSASTAJAT RY – Sweet Choko Carrus 59.479%, 19) Tiina Rikkonen, PEDERSIN RATSASTAJAT RY – Guadalajaro 57.292%