Korpilahti

2.8.2020


Helkky Ylönen & Kiahan Sinclair voitti molemmat pääluokat

JYVÄSSEUDUN RATSUKOT RY
FEI Prix St Georges 2009/2018

9 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Helkky Ylönen, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Kiahan Sinclair 68.677%,
2) Krista Turunen, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Diamant Noir 68.603%, 3) Auli Lamers, JYVÄSSEUDUN RATSUKOT RY – Expreszo B 67.279%,
4) Kaisa-Maria Hänninen, KUOREVEDEN RATSASTAJAT RY – Petit Pepe 64.265%, 5) Sonja Danielsson, KANGASALAN RATSASTAJAT RY – Percival 64.044%, 6) Johanna Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Izbrannik 61.838%, 7) Peterina Hakanen, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Cayenne 60.147%, 8) Jonna Bordi, SUONENJOEN VASAMA RIDERS RY – Dalaman 58.824%, 9) Nora Kerppola, NIKA TEAM RY – Boing Boing 58.235%

Vaativa A  FEI Nuorten ratsastajien esiohjelma 2009
11 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Helkky Ylönen, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Kiahan Sinclair 69.063%,
2) Krista Turunen, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Diamant Noir 64.141%, 3) Kaisa-Maria Hänninen, KUOREVEDEN RATSASTAJAT RY – Petit Pepe 64.063%,
4) Auli Lamers, JYVÄSSEUDUN RATSUKOT RY – Expreszo B 63.985%, 5) Anu Karinen, MERI-LAPIN RATSASTAJAT RY – Damasco Caniceira 63.282%, 6) Jonna Bordi, SUONENJOEN VASAMA RIDERS RY – Dalaman 62.657%, 7) Johanna Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Izbrannik 61.954%, 8) Krista Turunen, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Lapinjärvi Sabroso 60.235%, 9) Peterina Hakanen, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Cayenne 59.953%, 10) Hanna Riikka Harjupatana, KOKKOLAN RATSASTAJAT RY – My Marmelade 2835 59.453%, 11) Veera Pirkola, FIN – Hot 'n Totti Hyl.

Vaativa B FEI Junioreiden joukkueohjelma 2009/2018
16 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Milla Maria Tarvainen, SIILIN RATSASTAJAT RY – Peak Point 65.834%,
2) Karoliina Hasu, MIKKELIN RATSASTUSSEURA RY – Lodestro 65.455%,
3) Merja Nuutinen, TALLITIIMI RY – Carmel 64.318%,
4) Sanna-Liina Suominen, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – G-Star 64.167%,
5) Maria Ekman, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Lanson OLD 64.091%, 6) Sanna Pajula, ILMAJOEN RATSASTAJAT RY – Klockas Ikaros 38 NF 63.637%, 7) Auli Lamers, JYVÄSSEUDUN RATSUKOT RY – Eliot 63.561%, 8) Raija Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Cacau 63.258%, 9) Tiia Jäppinen, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Poirot 63.030%, 10) Katri Mennala, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Boemerang 61.894%, 11) Hanna Autio, TORPAN RATSASTAJAT RY – Don Rohmina W 2766 60.379%, 12) Kaisa-Leena Väistö, KANGASALAN RATSASTAJAT RY – Quartus 60.227%, 13) Rinna Siljamäki, RATSUTIIMI RY – D'Unique van de Jazz Stal 2831 59.773%, 14) Anu Karinen, MERI-LAPIN RATSASTAJAT RY – Helios 59.318%, 15) Laura Laakso, TALMAN RATSASTAJAT RY – Frans 58.409%, 16) Sanna-Liina Suominen, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Royal Rose M 57.970%

Vaativa B:3 2009 ruotsalainen
16 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Eevi Ilves, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Forajido IV 66.049%,
2) Maria Ekman, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Lanson OLD 65.726%,
3) Milla Maria Tarvainen, SIILIN RATSASTAJAT RY – Peak Point 64.597%,
4) Johanna Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Izbrannik 64.194%,
5) Raija Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Cacau 63.226%, 6) Elli Lehtimäki, KANGASALAN RATSASTAJAT RY – Haribo 62.500%, 7) Hanna Riikka Harjupatana, KOKKOLAN RATSASTAJAT RY – My Marmelade 2835 61.936%, 8) Krista Turunen, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Lapinjärvi Sabroso 61.533%, 9) Crista Mäkelä, ÄHTÄRIN HEVOSURHEILIJAT RY – Capuccino II 60.081%, 10) Elli Viitanen, JÄMSÄNSEUDUN URHEILURATSASTAJAT JÄRA RY – Zodiac 60.000%, 11) Laura Laakso, TALMAN RATSASTAJAT RY – Frans 59.436%, 12) Ella Jykylä, ÄHTÄRIN HEVOSURHEILIJAT RY – Apris Etnologi 59.113%, 13) Taija Härkönen, SUONENJOEN VASAMA RIDERS RY – Victory Day 58.823%, 14) Netta Pekkinen, HÄMEEN RATSASTAJAT RY – Braveheart II 56.290%, 15) Eerika Häkkinen, SUONENJOEN VASAMA RIDERS RY – Greta Green 3040 55.726%, 16) Riina Rintamäki, RATSUTIIMI RY – Calhoun Stone Hyl.