Ypäjä

1.11.2020 klo 18:00

Ypäjällä ratkottiin mm kaikki hallimestaruudet

YPÄJÄN HEVOSOPISTO OY
Prix de Satula.com  Senioreiden hallimestaruus 2020 Grand Prix 
4 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Anna Von Wendt, BJÖRKBODA DRESSAGE RY/RF – Denzel 67.645%,
2) Susanna Hyypiä, LAHAN URHEILURATSASTAJAT RY – Avemmo 65.435%, 3) Anna Von Wendt, BJÖRKBODA DRESSAGE RY/RF – Sir Fashion 63.804%, 4) Pilvi Tuominen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – G-Renzo 62.536%

Nuorten ratsastajien hallimestaruus 2020 FEI Nuorten ratsastajien henkilökohtainen ohjelma 2009/2018
10 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Louise Jönsson, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Dayna 71.127%,
2) Eerika Hakala, TURUN SEUDUN RATSASTAJAT RY – American Beauty 67.206%,
3) Nora Svensk, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Lammehaven's Zadin 66.765%,
4) Wilma Erkkilä, KOKKOLAN RATSASTAJAT RY – Release Me 66.471%, 5) Elina Vilén, NIKA TEAM RY – Bögelys Jackson 65.588%, 6) Camilla Aarnio-Wihuri, PAIMION RATSASTAJAT RY – Zero Tolerance 64.019%, 7) Milla-Iida Laari, SIILIN RATSASTAJAT RY – Martha 127 RP 63.236%, 8) Karla Rasilainen, KANGASALAN RATSASTAJAT RY – Tara Felicity 2797 62.647%, 9) Veera Pirkola, RATSASTUSSEURA VARSA RY – Hot 'n Totti 61.716%, 10) Sinna Sarlos, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Dalgas 59.902%

Junioreiden hallimestaruus 2020 FEI Junioreiden henkilökohtainen ohjelma 2009/2018
15 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Veera Paloheimo, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Wolle Wolkenstein 70.245%,
2) Lia Lundström, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Wald Hit 67.500%,
3) Sanni Heliste, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – San Heinrich 67.451%,
4) Martta Palola, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Hottas Höjris 67.373%, 5) Anni Plith, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Midt-West Zalando 67.304%, 6) Pinja Järvinen, ROCKY RIDERS RY RF – Fahrenheit 44 66.324%, 7) Tinja Ekroth, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Whenever Klint 66.274%, 8) Emma Liikanen, HUSÖN RATSASTAJAT RY – Capac 66.079%, 9) Tinja Ekroth, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Dorazio 65.638%, 10) Lotta Pulli, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Cacau 63.872%, 11) Eevi Ilves, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Forajido IV 63.480%, 12) Kia Othman, KYRKSLÄTT IDROTTSFÖRENING RF – Diamante 62.490%, 13) Mette Kauppila, RAVIJÄRVEN RATSASTAJAT RY – Donna Lottchen 62.010%, 14) Elli Viitanen, JÄMSÄNSEUDUN URHEILURATSASTAJAT JÄRA RY – Zodiac 61.128%, 15) Aada Hirsivaara, MERI-LAPIN RATSASTAJAT RY – Rigoletto 55.735%

Lapsiratsastajien hallimestaruus 2020 Helppo A FEI Lasten joukkueohjelma 2020
10 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Coco Roine, RATSASTUSSEURA DC RY – Kameo 75.500%,
2) Peppi Kokko, MERI-LAPIN RATSASTAJAT RY – Damasco Caniceira 73.050%,
3) Selma Maula, TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY – Butterfly Tirlittan 72.750%,
4) Mila Pietarila, PRO RIDERS KAINUU RY – Donell Höjris 72.100%, 5) Venla Lahtinen, TERVALAMMEN RATSASTAJAT RY – Classified 69.650%, 6) Gea Patricia Salminen, SUOMEN FRIISILÄISHEVOSYHDISTYS RY – Oeds V 67.950%, 7) Emma Storey, KAAKON RATSASTAJAT RY – Samba Rico 65.075%, 8) Vilma Walli, PINOMÄKI ROYALITY RIDING CLUB RY – Kalevan Fairy Tale 63.800%, 9) Ronja Holmström, VÄST-NYLANDS RYTTARE RF – Saffrons Musical 62.825%, 10) Antonia Niemelä, JÄRVENPÄÄN RATSASTUSSEURA RY – Wallstreet Fernetta 60.875%

Poniratsukoiden hallimestaruus 2020 Helppo A FEI Ponien henkilökohtainen ohjelma 2012/2018
27 lähtijää ja 7 sijoittuu

1) Roosa Salo, RAUMAN HEVOSYSTÄVÄT RY – Sir Maximus Welshwarrior 71.622%,
2) Matilda Piispa, SALO RIDING CLUB RY – Vasehöjs Kashi 68.288%,
3) Saana Hannula, RATSASTUSSEURA AINO RY – Dacapo de l'Aube 67.883%,
4) Pinja Pohjosmäki, TAMPEREEN RATSASTUSSEURA RY – Caramba 90 RP 66.937%, 5) Venla Lahtinen, TERVALAMMEN RATSASTAJAT RY – Daugaarden's Nichole 66.802%, 5) Rita Vaarala, LAKEUDEN RATSASTAJAT RY – Snow Princess 66.802%, 7) Janika Jyrkkä, ABC RATSASTAJAT RY – Wig-Wam Bam 46 NF 66.081%, 8) Mila Pietarila, PRO RIDERS KAINUU RY – Rosengårdens Night Hawk 65.676%, 9) Antonia Niemelä, JÄRVENPÄÄN RATSASTUSSEURA RY – Hunsingo's Twister 4 WPB 65.180%, 10) Veera Vesto, VESILAHDEN SEUDUN RATSASTAJAT RY – United Colours 65.135%, 11) Matilda Laakkonen, TAMPEREEN RATSASTUSSEURA RY – Hazelberg's Wayard 64.144%, 12) Ruut Mantela, RATSASTUSSEURA EQUUS RY – Hillside Arwen 614 NF 64.009%, 13) Inka Autio, TORPAN RATSASTAJAT RY – Pin Rock's Twister Sister 63.829%, 14) Anniina Kolu, VESILAHDEN SEUDUN RATSASTAJAT RY – Sanne K 63.694%, 15) Ada Tarvonen, ESSE RYTTARE RF – Klockas Innishannon 63.689%, 16) Anniina Kolu, VESILAHDEN SEUDUN RATSASTAJAT RY – Narco van de Beekerheide 63.513%, 17) Venla Lahtinen, TERVALAMMEN RATSASTAJAT RY – Maskerade HE 62.703%, 18) Emily Hutchinson, MYRKYN YKSITYISRATSASTAJAT RY – Daisy B 62.162%, 18) Amanda Prittinen, KESKI-POHJANMAAN HEVOSHARRASTAJAT RY – Strandagers Cherie 62.162%, 20) Rebecka Olsson, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Pin Rock's Cotton Candy 61.982%, 21) Halla Suonvieri, RAUMAN RATSASTAJAT RY – Okkie 61.937%, 22) Ada Tarvonen, ESSE RYTTARE RF – Eros 61.757%, 23) Liina-Miina Pekkala, OULUN RATSASTAJAT RY – Black Jack 58.959%, 24) Laura Rantamo, SUOMEN ARABIHEVOSYHDISTYS RY – Samarah ox 58.559%, 25) Aino Sellman, LAHAN URHEILURATSASTAJAT RY – Friarly Fancy Boy 57.117%, 26) Viivi Hämeenniemi, JÄRVI-POHJANMAAN RATSASTAJAT RY – Rautsik 53.149%, 27) Emily Hutchinson, MYRKYN YKSITYISRATSASTAJAT RY – Upsy Daisy 48.243%

Prix de Krafft presented by Oranta Equus Suomenhevosten hallimestaruus 2020 | Helppo A | Suomenhevosten Mestaruus Kür 2012
7 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Anna Kärkkäinen, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – Kulta-ahon Kasimir 74.642%,
2) Annamari Heikkilä, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – Ypäjä Arska 70.392%,
3) Henna Arpalo, RATSASTUSSEURA DC RY – Sibbo 69.167%, 4) Anna Johansson, JYVÄSSEUDUN RATSUKOT RY – Haavis-Estelle 67.108%, 5) Maria Enberg, SIMILÄN RATSASTUSURHEILIJAT RY – Vekardo 66.633%, 6) Varpu Tuulio, SUONTAAN RATSASTAJAT RY – Hennylän Timppa 64.700%, 7) Erica Högman, NEVAS GÅRD RYTTARE RY – Sarantino Kesk.

FEI Intermediate I 2020
20 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Nora Svensk, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Lammehaven's Zadin 69.019%,
2) Essi Hiidensalo, TEAM KAWERDA RY – Notholmens Linzano 68.676%,
3) Anna Von Wendt, BJÖRKBODA DRESSAGE RY/RF – Sir Skyfall 68.627%, 4) Stella Hagelstam, BOEN RATSASTAJAT RY – Brocks Mon-Eyre 68.186%,
5) Janni Martikainen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Cornando v/d Cadzandhoeve 68.137%,
6) Louise Jönsson, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Dayna 66.863%, 7) Veera Paloheimo, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Wolle Wolkenstein 66.520%, 8) Ella Paloheimo, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Scarlet Majlund 65.882%, 9) Else Väyrynen, STALL ANNA RIDERS RY – Equlei 65.539%, 10) Nora Svensk, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Lykkesholms Billy 65.392%, 11) Eerika Hakala, TURUN SEUDUN RATSASTAJAT RY – American Beauty 65.000%, 12) Auli Lamers, JYVÄSSEUDUN RATSUKOT RY – Expreszo B 64.657%, 13) Milla-Iida Laari, SIILIN RATSASTAJAT RY – Martha 127 RP 63.971%, 14) Anneli Viljanen, KIMITOÖNS RYTTARE RF – Brocks Enceladus 63.088%, 15) Helkky Ylönen, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Kiahan Sinclair 61.863%, 16) Mari Similä, SIMILÄN RATSASTUSURHEILIJAT RY – Åkaers Desire 61.569%, 17) Ulla Seuranen, RATSASTUSSEURA EQUI-OULU RY – Capri M 61.137%, 18) Johanna Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Izbrannik 59.951%, 19) Elina Korhonen, EQUESTRIAN TEAM DIAMOND RY – Don Monroy 59.314%, 20) Maria Fraser-Baggström, VÄST-NYLANDS RYTTARE RF – Pin Rock's Domingo 58.637%

Prix de Nutrolin  Winter Cup FEI Intermediate A 2020
12 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Ville Vaurio, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Dublin 68.971%,
2) Elisabet Ehrnrooth, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Macacho 67.647%,
3) Jasmin Sikström, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Clementine II 65.539%,
4) Johanna Heikkilä, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Malaya 65.098%, 5) Sirpa Degerth-Káldi, TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY – Permarc 64.069%, 6) Kira Joanna Kanerva, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Sandora 63.235%, 7) Leena Turpeinen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Ramses XII 62.451%, 8) Saga Tervonen, LAHAN URHEILURATSASTAJAT RY – Fabulouz Firfod 62.206%, 9) Heidi Huurinainen, VALKEAKOSKEN RATSASTUSSEURA RY – Dressage Son 61.529%, 10) Elina Vilén, NIKA TEAM RY – Bögelys Jackson 60.098%, 11) Maria Pyykönen, RATSASTUSSEURA EQUUS RY – Fürst Wild S 58.490%, 12) Sirpa Degerth-Káldi, TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY – San Diego Kesk

FEI Prix St Georges 2009/2018
29 lähtijää ja 8 sijoittuu

 

1) Anna Von Wendt, BJÖRKBODA DRESSAGE RY/RF – Sir Skyfall 69.510%, 2) Elisabet Ehrnrooth, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Macacho 68.774%,
3) Janni Martikainen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Cornando v/d Cadzandhoeve 68.186%,
4) Ella Paloheimo, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Scarlet Majlund 65.098%,
5) Nora Svensk, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Lammehaven's Zadin 64.706%,
6) Auli Lamers, JYVÄSSEUDUN RATSUKOT RY – Expreszo B 64.510%,
7) Anna Von Wendt, BJÖRKBODA DRESSAGE RY/RF – Pitstop 64.461%,
8) Ulla Seuranen, RATSASTUSSEURA EQUI-OULU RY – Capri M 64.412%,
9) Helkky Ylönen, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Kiahan Sinclair 63.774%, 10) Leena Turpeinen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Ramses XII 63.726%, 11) Essi Hiidensalo, TEAM KAWERDA RY – Notholmens Linzano 63.334%, 12) Nora Svensk, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Lykkesholms Billy 63.039%, 13) Heidi Elomaa, TURUN SEUDUN RATSASTAJAT RY – Runway 62.500%, 14) Antti Lehtilä, RATSASTUSSEURA TEAM NISSALA RY – Le Grand Charmeur 62.255%, 15) Essi Raunamaa, GUMBÖLEN RATSASTAJAT RY – New Hill Rossellini 160 61.863%, 16) Kaisa-Maria Hänninen, KUOREVEDEN RATSASTAJAT RY – Petit Pepe 61.814%, 17) Johanna Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Izbrannik 61.765%, 18) Elina Korhonen, EQUESTRIAN TEAM DIAMOND RY – Don Monroy 61.029%, 19) Peterina Hakanen, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Cayenne 60.882%, 20) Marja Isotalo, PAIMION RATSASTAJAT RY – Gerinimo 60.441%, 21) Hanne-Mari Kiuttu, TURUN RATSASTAJAT RY – Chérubin 60.343%, 22) Mari Similä, SIMILÄN RATSASTUSURHEILIJAT RY – Lily of Oaklands 58.578%, 23) Jeanne-Marie Törnroth-Koivuniemi, KAARINAN URHEILURATSASTAJAT RY – Carlo 58.137%, 24) Hanne-Mari Kiuttu, TURUN RATSASTAJAT RY – Timotheé SN 57.990%, 25) Anu Karinen, MERI-LAPIN RATSASTAJAT RY – Damasco Caniceira 57.647%, 26) Anneli Viljanen, KIMITOÖNS RYTTARE RF – Brocks Enceladus 55.725%, 27) Maria Rosenström, SOUTH COAST RIDERS RF – Pierrot 54.167%, 28) Nora Kerppola, NIKA TEAM RY – Boing Boing 51.667%, 29) Laura Laakso, TALMAN RATSASTAJAT RY – Frans 50.098%

Prix de Back On Track Winter Cup Vaativa A FEI Nuorten ratsastajien esiohjelma 2009
9 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Lia Lundström, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Wald Hit 65.938%,
2) Camilla Aarnio-Wihuri, PAIMION RATSASTAJAT RY – Zero Tolerance 65.157%,
3) Tinja Ekroth, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Whenever Klint 64.792%,
4) Tinja Ekroth, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Dorazio 64.219%, 5) Veera Pirkola, RATSASTUSSEURA VARSA RY – Hot 'n Totti 60.886%, 6) Martta Palola, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Hottas Höjris 60.833%, 7) Sinna Sarlos, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Dalgas 60.729%, 8) Emma Metsänoja, TAMMELAN RATSASTAJAT RY – Armas Zarzo II 59.948%, 8) Eevi Ilves, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Forajido IV 59.948%

EQPro 7-8v Championsarja 2020 | Vaativa A | FEI Loppukilpailuohjelma 7-vuotiaille hevosille 2016 nuoret hevoset
4 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Stella Hagelstam, BOEN RATSASTAJAT RY – Hagels DeBeers 76.628%, 2) Susanna Hyypiä, LAHAN URHEILURATSASTAJAT RY – Ivemmo 69.518%, 3) Tiina Polso, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Frac Attraction 67.772%, 4) Katja Kuokka, KAAKON RATSASTAJAT RY – Fillyhill's My Special 66.716%