ABC Oulu

11.7.2021


Riihijärvi & LLoyd pääluokan ykkönen

ABC RATSASTAJAT RY
INTERMEDIATE I, Prix de Samantta Hotel & Restaurant

8 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Johanna Riihijärvi, ABC RATSASTAJAT RY – Lloyd 68.137%, 2) Tuuli Mustonen, ABC RATSASTAJAT RY – Feingold 64.216%, 3) Wilma Erkkilä, KOKKOLAN RATSASTAJAT RY – Release Me 64.118%, 4) Miia Nurkkala, OULUN RATSASTAJAT RY – Darina III 64.068%, 5) Marjukka Manninen, ABC RATSASTAJAT RY – Amadora 62.696%, 6) Elina Korhonen, EQUESTRIAN TEAM DIAMOND RY – Don Monroy 59.461%, 7) Outi Korhonen, ABC RATSASTAJAT RY – Dame Dadadidum-R 59.363%, 8) Ulla Seuranen, RATSASTUSSEURA EQUI-OULU RY – Herz-Juwel 57.902%

Prix de Liikuntakeskus Core, Prix St Georges (Vaativa A)
14 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Johanna Riihijärvi, ABC RATSASTAJAT RY – Lloyd 67.206%,
2) Elina Korhonen, EQUESTRIAN TEAM DIAMOND RY – Don Monroy 64.951%,
3) Miia Nurkkala, OULUN RATSASTAJAT RY – Darina III 64.216%,
4) Wilma Erkkilä, KOKKOLAN RATSASTAJAT RY – Release Me 64.019%,
5) Oona Nivala, KUOPION RATSASTAJAT RY – Obora's Leon 63.824%, 6) Tuuli Mustonen, ABC RATSASTAJAT RY – Feingold 63.735%, 7) Ulla Seuranen, RATSASTUSSEURA EQUI-OULU RY – Herz-Juwel 63.726%, 8) Ulla Seuranen, RATSASTUSSEURA EQUI-OULU RY – Capri M 62.990%, 9) Marjukka Manninen, ABC RATSASTAJAT RY – Amadora 62.794%, 10) Krista Wendelin, KITKAN RATSASTAJAT RY – Ricky Rich Z 62.451%, 11) Riikka-Mari Helveranta, KUOPION RATSASTAJAT RY – Radzi 62.157%, 12) Hanna Takkula, RATSASTUSSEURA WIN WIN RY – Sylvian Joseph 61.323%, 13) Eveliina Lehtimäki, ABC RATSASTAJAT RY – Donatore KZI 58.431%, 14) Outi Korhonen, ABC RATSASTAJAT RY – Dame Dadadidum-R 56.128%

Vaativa B, FEI Junioreiden henkilökohtainen ohjelma 2021
3 lähtijää ja 1 sijoittuu

1) Senni Tolonen, LIDRID-TEAM RY – Royal Dandy 66.691%,
2) Senni Tolonen, LIDRID-TEAM RY – Ansgårds Aragorn 60.736%, 3) Aada Hirsivaara, ABC RATSASTAJAT RY – Rigoletto 56.985%

Prix de Asianajotoimisto Kari Eriksson, Vaativa B  FEI Junioreiden esiohjelma 2021
3 lähtijää ja 1 sijoittuu

1) Inka Autio, TORPAN RATSASTAJAT RY – Don Rohmina W 2766 64.000%, 2) Aada Hirsivaara, ABC RATSASTAJAT RY – Rigoletto 62.889%, 3) Senni Tolonen, LIDRID-TEAM RY – Ansgårds Aragorn 62.000%

Prix de Lankku Steakhouse, Vaativa B FEI Junioreiden esiohjelma 2021
12 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Kati Leinonen, OULUN RATSASTAJAT RY – Riviera Maisan 3106 65.944%, 2) Marjukka Manninen, ABC RATSASTAJAT RY – Amadora 65.500%,
3) Oona Nivala, KUOPION RATSASTAJAT RY – Obora's Leon 65.167%,
4) Lina Sandberg, JAKOBSTADS RYTTARE/PIETARSAAREN RATSASTAJAT RY – ST Sterndeuter 64.722%, 5) Eerika Häkkinen, SUONENJOEN VASAMA RIDERS RY – Greta Green 3040 64.556%, 6) Wilma Erkkilä, KOKKOLAN RATSASTAJAT RY – Santanz 64.111%, 7) Jenna Hökkä, LIDRID-TEAM RY – Royal William 63.667%, 8) Kati Haataja, OULUN RATSASTAJAT RY – Riverbank Leonardo 63.389%, 9) Sanna Leinonen, MERI-LAPIN RATSASTAJAT RY – Kolers 62.278%, 10) Irene Mäkimartti, MERI-LAPIN RATSASTAJAT RY – Lorendso 61.444%, 11) Eveliina Lehtimäki, ABC RATSASTAJAT RY – Donatore KZI 61.278%, 12) Karoliina Jauhiainen, KOLJONVIRRAN RATSASTAJAT RY – HR Duenastasia 61.111%

Prix de Hööks Oulu, Vaativa B:0 2009
20 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Susanna Lemström, ABC RATSASTAJAT RY – Beau Jouet 68.000%,
2) Kati Leinonen, OULUN RATSASTAJAT RY – Riviera Maisan 3106 67.250%, 3) Silja Puhakka, RATSASTUSSEURA WIN WIN RY – Sylvian Joseph 66.125%,
4) Tiia Haaga, OULUN RATSASTAJAT RY – Allure 65.250%,
5) Karoliina Jauhiainen, KOLJONVIRRAN RATSASTAJAT RY – HR Duenastasia 64.625%,
6) Aada Hirsivaara, ABC RATSASTAJAT RY – Rigoletto 64.375%, 7) Kati Haataja, OULUN RATSASTAJAT RY – Riverbank Leonardo 64.250%, 8) Peppi Kokko, MERI-LAPIN RATSASTAJAT RY – Helios 63.875%, 9) Krista Wendelin, KITKAN RATSASTAJAT RY – Ricky Rich Z 63.625%, 10) Eveliina Järvelä, LEHTIMÄEN RATSASTAJAT RY – Highland Bar Dancer 62.875%, 11) Miriam Müller, RATSASTUSSEURA WIN WIN RY – Lucifers 61.375%, 12) Heidi Mustonen, OULUN RATSASTAJAT RY – Ziltas Constasia 61.000%, 13) Essi Martikainen, ROVANIEMEN URHEILURATSASTAJAT RY – Denver TT 60.875%, 13) Päivi Johanna Rauhala, JOKILAAKSON RATSASTAJAT RY – Creston 60.875%, 15) Annika Kiljander, RATSASTUSSEURA WIN WIN RY – Safir ox 60.625%, 16) Anniina Malo, OULU-RIDERS RY – Vedeksas 60.375%, 16) Tiia Haaga, OULUN RATSASTAJAT RY – C'est Si Bon B 60.375%, 18) Arto-Pekka Heino, ABC RATSASTAJAT RY – Fendi Welt 59.875%, 19) Nea Ponkala, RATSASTUSSEURA WIN WIN RY – Dark Picasso 57.875%, 20) Ulla Seuranen, RATSASTUSSEURA EQUI-OULU RY – Valiant 56.500%