Lappeenranta E.KR

16.7.2021


ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY

FEI Kür Grand Prix 1999
3 lähtijää ja 1 sijoittuu

1) Maria Pyykönen, AURUM RIDERS RY – Fürst Wild S 71.909%,
2) Johanna Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Izbrannik 58.708%, 3) Susanna Therman, HUSÖN RATSASTAJAT RY – Dragonheart Kesk.

FEI Intermediate A 2021
4 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Jasmin Sikström, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Clementine II 65.736%,
2) Hanne-Mari Kiuttu, TURUN RATSASTAJAT RY – Chérubin 65.368%,
3) Helkky Ylönen, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Kiahan Sinclair 62.427%, 4) Johanna Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Izbrannik 56.765%

FEI Intermediate B 2021
4 lähtijää ja 1 sijoittuu

1) Maria Pyykönen, AURUM RIDERS RY – Fürst Wild S 68.739%,
2) Susanna Therman, HUSÖN RATSASTAJAT RY – Dragonheart 67.342%, 3) Jasmin Sikström, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Clementine II 64.189%, 4) Johanna Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Izbrannik 57.748%

FEI Kür Intermediare I 1998
9 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Heidi Leiniäinen, JYVÄSSEUDUN RATSUKOT RY – Exciting 72.683%,
2) Lotta Luomajärvi, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – May Deveraux WS 2818 69.742%,
3) Kristiina Purdy, SUONENJOEN VASAMA RIDERS RY – Florina 68.742%,
4) Essi Raunamaa, GUMBÖLEN RATSASTAJAT RY – New Hill Rossellini 160 67.358%, 5) Helkky Ylönen, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Kiahan Sinclair 67.167%, 6) Riina Colliander, SIILIN RATSASTAJAT RY – Rascaja 65.758%, 7) Johanna Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Swarovski 65.208%, 8) Hanna-Maija Alalauri, PERTTULAN RATSASTAJAT RY – Rula 61.492%, 9) Daniela Therman, HUSÖN RATSASTAJAT RY – Sara Enshöj kesk.

FEI Intermediate I 2021
10 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Daniela Therman, HUSÖN RATSASTAJAT RY – Sara Enshöj 68.186%,
2) Heidi Leiniäinen, JYVÄSSEUDUN RATSUKOT RY – Exciting 67.794%,
3) Hanne-Mari Kiuttu, TURUN RATSASTAJAT RY – Chérubin 67.745%,
4) Helkky Ylönen, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Kiahan Sinclair 65.000%, 5) Essi Raunamaa, GUMBÖLEN RATSASTAJAT RY – New Hill Rossellini 160 64.902%, 6) Lotta Luomajärvi, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – May Deveraux WS 2818 64.755%, 7) Johanna Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Swarovski 64.412%, 8) Hanne-Mari Kiuttu, TURUN RATSASTAJAT RY – Timotheé SN 64.265%, 9) Kristiina Purdy, SUONENJOEN VASAMA RIDERS RY – Florina 62.461%, 10) Anu Puhakka-Tanskanen, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Dutch Primero 59.951%

FEI Prix St Georges 2021
15 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Johanna Similä, TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY – Mein Freund 66.079%,
2) Heidi Leiniäinen, JYVÄSSEUDUN RATSUKOT RY – Exciting 66.078%,
3) Daniela Therman, HUSÖN RATSASTAJAT RY – Sara Enshöj 65.882%,
4) Johanna Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Swarovski 65.735%,
5) Kristiina Purdy, SUONENJOEN VASAMA RIDERS RY – Florina 65.588%, 6) Essi Raunamaa, GUMBÖLEN RATSASTAJAT RY – New Hill Rossellini 160 65.000%, 7) Katja Kuokka, KAAKON RATSASTAJAT RY – Fillyhill's My Special 64.853%, 8) Riina Colliander, SIILIN RATSASTAJAT RY – Rascaja 64.559%, 9) Veera Pirkola, RATSASTUSSEURA VARSA RY – Hot 'n Totti 64.265%, 10) Hanna-Maija Alalauri, PERTTULAN RATSASTAJAT RY – Rula 63.922%, 11) Lotta Pulli, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Cacau 62.500%, 12) Jonna Bordi, SUONENJOEN VASAMA RIDERS RY – Dalaman 61.961%, 13) Anu Puhakka-Tanskanen, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Dutch Primero 60.833%, 14) Mari Kettunen, KAAKON RATSASTAJAT RY – Gottfrid 58.970%, 15) Maria Rosenström, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Pierrot 57.794%

Vaativa A FEI Kür Nuorille ratsastajille 2006
4 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Sinna Sarlos, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – San Freedom 69.217%,
2) Johanna Similä, TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY – Mein Freund 69.025%,
3) Lotta Pulli, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Cacau 67.492%, 4) Eevi Ilves, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Forajido IV 66.567%

FEI VA Nuorten ratsastajien joukkueohjelma 2021
5 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Lotta Pulli, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Cacau 65.490%,
2) Johanna Similä, TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY – Mein Freund 65.343%,
3) Eevi Ilves, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Forajido IV 65.000%, 4) Sinna Sarlos, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – San Freedom 65.000%, 5) Veera Pirkola, RATSASTUSSEURA VARSA RY – Hot 'n Totti 57.794%

Vaativa A FEI Nuorten ratsastajien esiohjelma 2021
15 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Satu-Maria Jauhiainen, VRK RIDERS RY – Forza Roosendaal 66.953%,
2) Katja Kuokka, KAAKON RATSASTAJAT RY – Fillyhill's My Special 66.876%, 3) Maria Pyykönen, AURUM RIDERS RY – La Belleza 66.407%,
4) Jonna Bordi, SUONENJOEN VASAMA RIDERS RY – Dalaman 65.860%,
5) Janina Laine, TURUN SEUDUN RATSASTAJAT RY – Rihanna 65.781%, 6) Maria Ekman, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Lanson OLD 65.313%, 7) Inka Heikura, PORVOON MUSTANG  - BORGÅ MUSTANG RY – Vildrosen 64.844%, 8) Hanne-Mari Kiuttu, TURUN RATSASTAJAT RY – Timotheé SN 63.594%, 9) Virva-Riitta Rautiainen, RIDING CLUB MOTIVE RY – Ri Rua 63.282%, 10) Maria Rosenström, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Pierrot 63.204%, 11) Vilna Varis, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Ravel 62.219%, 12) Katri Mennala, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Boemerang 62.110%, 13) Jannika Kolehmainen, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Hudson 61.719%, 14) Sara Niinimäki, KORPIKYLÄN RATSASTAJAT RY – Marple J 61.329%, 15) Maria Räsänen, HAMINAN RATSASTAJAT RY – Bearwood Waldo 58.313%

Vaativa A:2 2020 7-8 vuotiaille hevosille
5 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Katja Kuokka, KAAKON RATSASTAJAT RY – Fillyhill's My Special 73.394%, 2) Susanna Hyypiä, LAHAN URHEILURATSASTAJAT RY – Ivemmo 70.341%, 3) Emilia Jokijärvi, TAMPEREEN RATSASTUSSEURA RY – For Fantasy 67.974%, 4) Sara Maattola-Lindholm, VIHDIN RATSASTAJAT RY – London Eye 64.862%, 5) Karoliina Jauhiainen, KOLJONVIRRAN RATSASTAJAT RY – HR Duenastasia 62.888%

Vaativa A FEI Esiohjelma 7-vuotiaille hevosille 2021
13 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Maria Pyykönen, AURUM RIDERS RY – La Belleza 66.310%,
2) Inka Heikura, PORVOON MUSTANG  - BORGÅ MUSTANG RY – Vildrosen 64.941%,
3) Karoliina Hasu, MIKKELIN RATSASTUSSEURA RY – Lodestro 64.524%,
4) Janina Laine, TURUN SEUDUN RATSASTAJAT RY – Rihanna 64.226%,
5) Vilna Varis, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Ravel 63.929%, 6) Niina-Susanna Pulkkinen, KOTKAN RATSASTAJAT RY – RH's Mocharella 63.631%, 7) Jonna Bordi, SUONENJOEN VASAMA RIDERS RY – Dalaman 62.976%, 8) Anni Särkilahti, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – First Light 62.643%, 9) Maria Ekman, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Lanson OLD 62.107%, 10) Katri Mennala, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Boemerang 60.297%, 11) Raija Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Bella C 3055 59.345%, 12) Mari Kettunen, KAAKON RATSASTAJAT RY – Gottfrid 58.334%, 13) Jannika Kolehmainen, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Hudson 54.881%

Vaativa B  FEI Kür Junioreille 2006
7 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Pinja Järvinen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Fahrenheit 44 69.825%,
2) Emma Liikanen, HUSÖN RATSASTAJAT RY – Capac 69.792%,
3) Senni Tolonen, LIDRID-TEAM RY – Royal Dandy 67.634%, 4) Pinja Kolehmainen, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Dancing Queen 67.450%, 5) Oona Ylirautia, LOHJAN RATSASTAJAT RY – Farjana 67.417%, 6) Fanni Martinoja, HUSÖN RATSASTAJAT RY – Bento 67.325%, 7) Senni Tolonen, LIDRID-TEAM RY – Ansgårds Aragorn Kesk.

Vaativa B  FEI Junioreiden joukkueohjelma 2021
10 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Pinja Kolehmainen, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Dancing Queen 68.939%,
2) Vilma Lehtinen, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Lancome Sjælstofte 68.788%,
3) Emma Liikanen, HUSÖN RATSASTAJAT RY – Capac 67.727%,
4) Pinja Järvinen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Fahrenheit 44 67.727%, 5) Senni Tolonen, LIDRID-TEAM RY – Royal Dandy 67.071%, 6) Fanni Martinoja, HUSÖN RATSASTAJAT RY – Bento 65.606%, 7) Oona Ylirautia, LOHJAN RATSASTAJAT RY – Farjana 63.636%, 8) Senni Tolonen, LIDRID-TEAM RY – Ansgårds Aragorn 62.929%, 9) Freya Dean, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Kanu 62.071%, 10) Viivi Hämeenniemi, JÄRVI-POHJANMAAN RATSASTAJAT RY – Wald Hi

Vaativa B  FEI Junioreiden joukkueohjelma 2021
13 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Tiina Polso, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Seaside Fizz 190 67.803%, 2) Lina Maria Bärlund, HUSAARIRATSASTAJAT RY – First Finn Royal 67.349%,
3) Lotta Pulli, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Cacau 66.061%,
4) Virva-Riitta Rautiainen, RIDING CLUB MOTIVE RY – Ri Rua 65.182%,
5) Kati Nuutinen, RIDING CLUB MOTIVE RY – Sparkling Diamond 63.894%, 6) Maria Rosenström, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Pierrot 63.409%, 7) Kati Leinonen, OULUN RATSASTAJAT RY – Riviera Maisan 3106 62.955%, 8) Mari Kettunen, KAAKON RATSASTAJAT RY – Gottfrid 62.500%, 9) Sara Niinimäki, KORPIKYLÄN RATSASTAJAT RY – Marple J 62.197%, 10) Elina Aalto, KANTA-HÄMEEN RATSASTAJAT R.Y. – Sonnenschein 60.531%, 11) Pialiisa Toropainen, HORSY TEAM RY – Corculum 59.924%, 12) Johanna Salovaara-Dean, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – L'Apache 59.242%, 13) Vilna Varis, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Ravel Kesk.
 

Vaativa B  FEI Junioreiden esiohjelma 2021
19 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Noora Nisula, KYMENLAAKSO RIDING CLUB RY – Legend Blackjack 68.500%,
2) Tiina Polso, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Seaside Fizz 190 67.667%, 3) Kati Leinonen, OULUN RATSASTAJAT RY – Riviera Maisan 3106 67.250%, 4) Lotta Pulli, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Cacau 67.167%,
5) Annika Palo, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Candeo 66.250%,
6) Elina Aalto, KANTA-HÄMEEN RATSASTAJAT R.Y. – Sonnenschein 65.334%, 7) Raija Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Bella C 3055 65.083%, 8) Heta Rautio-Härkönen, RATSASTUSSEURA SKARA RY – Daylight Dan 64.917%, 9) Vilna Varis, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Ravel 64.417%, 10) Anna Lehto, KYMIJOEN RATSASTAJAT RY – Maurice The Dude 63.167%, 11) Noora Nisula, KYMENLAAKSO RIDING CLUB RY – Hendola B 62.584%, 12) Senni Tolonen, LIDRID-TEAM RY – Ansgårds Aragorn 62.083%, 13) Saara Flekander, KOUVOLAN RATSASTAJAT RY – GHP Gucci Incanto 61.917%, 14) Freya Dean, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Kanu 61.667%, 15) Laura Sairanen, SAIMAAN HEVOSURHEILIJAT RY – Financier 61.334%, 16) Pialiisa Toropainen, HORSY TEAM RY – Corculum 60.583%, 17) Johanna Salovaara-Dean, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – L'Apache 58.250%, 18) Jessica Leva, RIDING CLUB SOLBACKA RY – Kyrö Hot Rock Hyl., 18) Viivi Hämeenniemi, JÄRVI-POHJANMAAN RATSASTAJAT RY – Wald Hit Hyl.

Vaativa B:0 2009
38 lähtijää ja 10 sijoittuu

1) Eevamaria Porthan-Broddell, NIKA TEAM RY – Chandler M 69.167%,
2) Sami Vuoristo, BOEN RATSASTAJAT RY – New Hill Danneman 209 68.500%,
3) Tiina Polso, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Seaside Fizz 190 68.500%, 4) Janina Laaksonen, NIKA TEAM RY – Sandholms Don Benno 68.250%,
5) Anni Särkilahti, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – First Light 67.250%,
5) Sara Maattola-Lindholm, VIHDIN RATSASTAJAT RY – London Eye 67.250%, 7) Lotta Pulli, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Cacau 67.000%,
8) Laura-Emilia Lehtonen, NIKA TEAM RY – Zack's Zenith 66.833%,
9) Noora Nisula, KYMENLAAKSO RIDING CLUB RY – Legend Blackjack 66.750%,
10) Vilna Varis, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Ravel 66.500%,
11) Matilda Panula, KYRKSLÄTT IDROTTSFÖRENING RF – Amaretto 66.167%, 12) Annika Palo, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Candeo 65.500%, 13) Inka Autio, TORPAN RATSASTAJAT RY – Don Rohmina W 2766 65.417%, 14) Saara Flekander, KOUVOLAN RATSASTAJAT RY – GHP Gucci Incanto 65.167%, 15) Jannika Kolehmainen, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Hudson 65.000%, 16) Emilia Reingoldt, KOTKAN RATSASTAJAT RY – Zantana 64.917%, 17) Maria Räsänen, HAMINAN RATSASTAJAT RY – Bearwood Waldo 64.833%, 18) Raija Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Bella C 3055 64.583%, 19) Pinja Kolehmainen, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Dancing Queen 64.500%, 20) Karoliina Hasu, MIKKELIN RATSASTUSSEURA RY – Lodestro 64.250%, 20) Jessica Leva, RIDING CLUB SOLBACKA RY – Kyrö Hot Rock 64.250%, 22) Kati Leinonen, OULUN RATSASTAJAT RY – Riviera Maisan 3106 64.083%, 23) Emilia Jokijärvi, TAMPEREEN RATSASTUSSEURA RY – For Fantasy 63.083%, 24) Johanna Salovaara-Dean, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – L'Apache 62.500%, 25) Outi Ropponen, KUOPION RATSASTAJAT RY – Denardo 62.167%, 26) Pialiisa Toropainen, HORSY TEAM RY – Corculum 62.083%, 27) Anniina Nokkanen, VALKEALAN RATSASTAJAT RY – Cubali H. 61.917%, 28) Katri Mennala, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Boemerang 61.750%, 29) Karoliina Jauhiainen, KOLJONVIRRAN RATSASTAJAT RY – HR Duenastasia 61.500%, 30) Sara Niinimäki, KORPIKYLÄN RATSASTAJAT RY – Marple J 61.167%, 30) Noora Nisula, KYMENLAAKSO RIDING CLUB RY – Harjun Katariina 61.167%, 32) Enni Ahl, RUOHOJÄRVEN KARTANON RATSASTAJAT RY – Kyrö Moss Woods 60.667%, 33) Kati Nuutinen, RIDING CLUB MOTIVE RY – Sparkling Diamond 60.333%, 34) Essi Peltonen, KAAKON RATSASTAJAT RY – Don Sander Johnson 59.833%, 35) Laura Kauppinen, HELSINGIN WIISIKOT RY – Aventyno Prince 59.333%, 36) Freya Dean, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Kanu 57.833%, 37) Sara Maattola-Lindholm, VIHDIN RATSASTAJAT RY – Rockington 54.833%, 38) Tiia Jäppinen, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Poirot Hyl.


Vaativa B:3 2009 ruotsalainen
14 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Helkky Ylönen, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Kiahan Sinclair 68.226%,
2) Jonna Bordi, SUONENJOEN VASAMA RIDERS RY – Dalaman 66.371%,
3) Lina Maria Bärlund, HUSAARIRATSASTAJAT RY – First Finn Royal 66.129%,
4) Lotta Pulli, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Cacau 65.146%,
5) Katri Mennala, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Boemerang 64.355%, 6) Niina-Susanna Pulkkinen, KOTKAN RATSASTAJAT RY – RH's Mocharella 64.258%, 7) Anni Särkilahti, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – First Light 63.871%, 8) Maria Ekman, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Lanson OLD 63.791%, 8) Inka Heikura, PORVOON MUSTANG  - BORGÅ MUSTANG RY – Vildrosen 63.791%, 10) Matilda Panula, KYRKSLÄTT IDROTTSFÖRENING RF – Amaretto 63.259%, 11) Kati Nuutinen, RIDING CLUB MOTIVE RY – Sparkling Diamond 62.742%, 12) Raija Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Bella C 3055 62.177%, 13) Noora Nisula, KYMENLAAKSO RIDING CLUB RY – Legend Blackjack 61.129%, 14) Johanna Salovaara-Dean, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – L'Apache 57.581%