DTT Hyvinkää

26.9.2021


Anu Sironen & San Quelle Grand Prix´in ykkönen

DRESSAGE TEAM TRAVERS RY
Pohjola Grand Tour Finaali, FEI Kür Grand Prix 1999

5 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Anu Inkeri Sironen, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – San Quelle 68.910%,
2) Anna Von Wendt, BJÖRKBODA DRESSAGE RY/RF – Sir Fashion 67.975%, 3) Nora Svensk, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Lammehaven's Zadin 67.650%,
4) Leena Turpeinen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Ramses XII 65.510%,
5) Susanna Hyypiä, LAHAN URHEILURATSASTAJAT RY – Avemmo 65.180%

Prix de REUNOSFEI Intermediate II 2021
3 lähtijää ja 1 sijoittuu

1) Nora Svensk, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Lammehaven's Zadin 66.970%,
2) Maria Pyykönen, AURUM RIDERS RY – Fürst Wild S 65.971%, 3) Anna Von Wendt, BJÖRKBODA DRESSAGE RY/RF – Schubert 64.000%

Pohjola Small Tour  Finaali, FEI Kür Intermediare I 1998
5 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Elisabet Ehrnrooth, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Daytona 73.830%,
2) Anna Von Wendt, BJÖRKBODA DRESSAGE RY/RF – Sir Skyfall 70.975%, 3) Janni Martikainen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Cornando v/d Cadzandhoeve 70.260%,
4) Sonja Lesch, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Kom Snowwhite 68.825%,
5) Jenni Linna, SALON RATSASTUSSEURA RY – Franziskaner 67.265%

Prix de KERAVAN HORSE & RIDER, FEI Prix St Georges 2021
16 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Elisabet Ehrnrooth, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Daytona 70.794%,
2) Janni Martikainen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Cornando v/d Cadzandhoeve 68.853%,
3) Tiina Polso, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Frac Attraction 66.147%,
4) Maria Kainulainen, ROCKY RIDERS RY RF – Laspark 65.676%,
5) Lassi Lehmusto, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – Möensholms Oberst 65.647%, 6) Lassi Lehmusto, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – Hofjuwel 64.353%, 7) Mari Similä, SIMILÄN RATSASTUSURHEILIJAT RY – Åkaers Desire 63.294%, 8) Anne Nuutinen, RIDING CLUB SOLBACKA RY – Karelia Carrus 63.265%, 9) Sanni Heliste, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – San Heinrich 62.529%, 10) Suvi Kettunen, HUSAARIRATSASTAJAT RY – Fifa Pearl VCG 62.441%, 11) Ronja Lönegren-Soiramo, PORVOON MUSTANG  - BORGÅ MUSTANG RY – Sabrina 61.323%, 11) Kira Kanerva, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Whenever Klint 61.323%, 13) Petra Andrejeff, HORSY TEAM RY – Hendrik 60.971%, 14) Mari Similä, SIMILÄN RATSASTUSURHEILIJAT RY – Lily of Oaklands 60.265%, 15) Katja Järvenpää, SALON RATSASTUSSEURA RY – Don de Charry 60.206%, 16) Inka Heikura, PORVOON MUSTANG  - BORGÅ MUSTANG RY – Vildrosen 59.765%

Pohjola Rising Star Tour Finaali , Vaativa B FEI Kür Junioreille 2006
5 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Michaela Meller, LOHJAN SEUDUN RATSASTAJAT RY – Flink 69.285%,
2) Lina Maria Bärlund, HUSAARIRATSASTAJAT RY – First Finn Royal 68.680%,
3) Vilma Lehtinen, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Lancome Sjælstofte 67.675%,
4) Kaisa Pirinen, PARKANON RATSASTAJAT RY – Lauren 67.450%,
5) Susanna Hyypiä, LAHAN URHEILURATSASTAJAT RY – Ivemmo 65.640%

Yhteistulokset Legimia Future Cup 2021 
Pisteyhteenveto

1) Roosa Salo, RAUMAN HEVOSYSTÄVÄT RY – Sir Maximus Welshwarrior 71.5,
2) Anni Plith, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Midt-West Zalando 70.8,
3) Veera Paloheimo, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Wolle Wolkenstein 69.4,
4) Martta Palola, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Hottas Höjris 69.1,
5) Pinja Järvinen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Fahrenheit 44 67.7,
6) Veera Vesto, TAMPEREEN RATSASTUSSEURA RY – United Colours 67.5, 7) Pinja Kolehmainen, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Dancing Queen 67.4, 8) Saana Hannula, RATSASTUSSEURA AINO RY – Dacapo de l'Aube 67.1, 9) Lia Lundström, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Quartus 63.8