Hevosopisto, Ypäjä

5.11.2021

Leena Turpeinen & Ramses ja Sonja Lesh & Kom Snowwhite Inter-tason voittajat

Hevosopisto Dressage Challenge

Winter Cup  FEI Intermediate A 2021
6 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Leena Turpeinen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Ramses XII 65.147%,
2) Kira Kanerva, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Sandora 64.314%,
3) Sirpa Degerth-Káldi, TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY – San Diego 64.265%, 4) Louise Jönsson, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Dayna 63.529%, 5) Jenni Linna, SALON RATSASTUSSEURA RY – Franziskaner 62.059%, 6) Hanne-Mari Kiuttu, TURUN RATSASTAJAT RY – Chérubin 60.843%

FEI Intermediate I 2021
16 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Sonja Lesch, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Kom Snowwhite 68.824%,
2) Maria Kainulainen, ROCKY RIDERS RY RF – Laspark 67.549%,
3) Essi Hiidensalo, TEAM KAWERDA RY – Notholmens Linzano 66.863%,
4) Veera Paloheimo, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Wolle Wolkenstein 66.863%,
5) Julia Holmström, HANKONIEMEN RATSASTAJAT RY – Cuba Libre 65.098%, 6) Sophia Backlund-Malakouti, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Pippi 64.853%, 7) Christina Wuorimaa, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Fabrina II 64.461%, 8) Elina Korhonen, EQUESTRIAN TEAM DIAMOND RY – Don Monroy 64.068%, 9) Mari Similä, SIMILÄN RATSASTUSURHEILIJAT RY – Åkaers Desire 63.921%, 10) Ulla Seuranen, RATSASTUSSEURA EQUI-OULU RY – Capri M 63.285%, 11) Jeanne-Marie Törnroth-Koivuniemi, KAARINAN URHEILURATSASTAJAT RY – Carlo 62.402%, 12) Petra Andrejeff, HORSY TEAM RY – Hendrik 62.206%, 13) Nina Winqvist, SUOMEN KENTTÄRATSASTUSSEURA RY – Just A Rubin 60.931%, 14) Linda Annette Karvonen, LUOTEIS-SATAKUNNAN RATSASTAJAT RY – Bardolino II 59.951%, 15) Nora Kerppola, NIKA TEAM RY – Ziron L 59.608%, 16) Ulla Seuranen, RATSASTUSSEURA EQUI-OULU RY – Herz-Juwel 58.441%

Vaativa A FEI Nuorten ratsastajien esiohjelma 2021
8 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Sanni Heliste, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – San Heinrich 65.833%,
2) Inna Jurvainen, KOTIMÄEN RATSASTAJAT RY – Escondido 65.417%,
3) Martta Palola, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Hottas Höjris 65.208%, 4) Emmi Alahonko, PINOMÄKI ROYALITY RIDING CLUB RY – Sandrina 64.427%, 5) Eevi Ilves, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Forajido IV 63.958%, 6) Lotta Pulli, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Cacau 63.021%, 7) Venla Kiviniemi, JALASJÄRVEN RATSASTAJAT RY – Apollonius 59.636%, 8) Janina Laaksonen, NIKA TEAM RY – Proud Daylight Hyl.

Vaativa A  Nuorten ratsastajien joukkueohjelma 2021
4 lähtijää ja 1 sijoittuu

1) Martta Palola, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Hottas Höjris 67.941%, 2) Eevi Ilves, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Forajido IV 64.657%, 3) Sanni Heliste, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – San Heinrich 63.725%, 4) Venla Kiviniemi, JALASJÄRVEN RATSASTAJAT RY – Apollonius 60.882%

EQPro 7-8 V. Championsarjan finaali  Vaativa A FEI Loppukilpailuohjelma 7-vuotiaille hevosille 2016 
5 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Sara Maattola-Lindholm, VIHDIN RATSASTAJAT RY – London Eye 71.686%, 2) Susanna Hyypiä, LAHAN URHEILURATSASTAJAT RY – Ivemmo 71.397%, 3) Emilia Kaikkonen, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Bretton Dream 68.068%,
4) Anneli Viljanen, KIMITOÖNS RYTTARE RF – London Parfait 65.912%,
5) Emilia Jokijärvi, TAMPEREEN RATSASTUSSEURA RY – For Fantasy 63.544%

Vaativa A  FEI Prix St Georges 2021
17 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Essi Hiidensalo, TEAM KAWERDA RY – Notholmens Linzano 67.451%,
2) Louise Jönsson, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Dayna 66.912%,
3) Sophia Backlund-Malakouti, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Pippi 65.980%,
4) Elina Korhonen, EQUESTRIAN TEAM DIAMOND RY – Don Monroy 65.833%,
5) Lassi Lehmusto, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – Möensholms Oberst 65.490%,
6) Maria Kainulainen, ROCKY RIDERS RY RF – Laspark 64.951%, 7) Marja Isotalo, PAIMION RATSASTAJAT RY – Gerinimo 64.363%, 8) Inna Jurvainen, KOTIMÄEN RATSASTAJAT RY – Escondido 63.774%, 9) Emmi Alahonko, PINOMÄKI ROYALITY RIDING CLUB RY – Sandrina 63.480%, 9) Lotta Pulli, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Cacau 63.480%, 11) Anne Nuutinen, RIDING CLUB SOLBACKA RY – Karelia Carrus 63.088%, 12) Ulla Seuranen, RATSASTUSSEURA EQUI-OULU RY – Herz-Juwel 62.745%, 13) Mari Similä, SIMILÄN RATSASTUSURHEILIJAT RY – Lily of Oaklands 62.696%, 14) Lassi Lehmusto, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – Hofjuwel 62.549%, 15) Nina Winqvist, SUOMEN KENTTÄRATSASTUSSEURA RY – Just A Rubin 60.833%, 16) Anni Särkilahti, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – First Light 60.637%, 17) Ulla Seuranen, RATSASTUSSEURA EQUI-OULU RY – Capri M 60.049%

Vaativa B FEI Junioreiden esiohjelma 2021 
24 lähtijää ja 6 sijoittuu

1) Anna Kärkkäinen, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – Minion Verde 71.834%, 2) Pauliina Palos, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Flame Hill's Romero 206 68.417%, 3) Irina Kokko, KULTA-AHON RATSASTAJAT RY – Hiljalan Fantom 66.417%, 4) Sari Samsten, SALON RATSASTUSSEURA RY – Fitziano Verde 66.167%, 5) Lotta Pulli, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Cacau 65.500%, 6) Oona Nivala, KUOPION RATSASTAJAT RY – Obora's Leon 64.834%, 7) Pinja Vakkuri, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Scarlett 64.500%, 7) Nora Aaltonen, KANGASALAN RATSASTAJAT RY – Wolhöjgaards Rouccola 64.500%, 9) Katja Laine, TEAM KAWERDA RY – Kawerda's Fiandro 63.083%, 10) Vilma Mäkinen, AURUM RIDERS RY – Leroy 63.000%, 11) Anneli Viljanen, KIMITOÖNS RYTTARE RF – London Parfait 62.667%, 12) Salli Pietarinen, AIRPORT RIDERS RY – Herr Doktor 61.584%, 13) Iina Purontakanen, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – Charismatic Calle 60.584%, 14) Katja Laine, TEAM KAWERDA RY – William L 60.583%, 14) Ada Kalliokoski, KULLAAN RATSASTAJAT RY – Rock It 60.583%, 16) Karoliina Kovanen, TEAM EQUILLENCE RY – Ildrik 60.417%, 17) Karoliina Hannonen, AURUM RIDERS RY – Albus-R 60.333%, 18) Pauliina Palin-Merisalo, POWER RIDERS RY – Capriori 60.000%, 19) Karoliina Hannonen, AURUM RIDERS RY – Bounty Hunter R 58.250%, 20) Karoliina Hannonen, AURUM RIDERS RY – Bonfire R 57.334%, 21) Tiina Kerttula, GUMBÖLEN RATSASTAJAT RY – Chia-Blue 57.084%, 22) Eeva Inkeri Paukku, AKTIIVIRATSASTAJAT RY – Florensic 55.500%, 23) Nina Nurmesviita, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Vienna van Vitikkala 55.084%, 24) Karoliina Nieminen, SALON RATSASTUSSEURA RY – Birkhill Black Rose Kesk.

Winter Cup  Vaativa B FEI Junioreiden esiohjelma 2021
12 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Mette Kauppila, RAVIJÄRVEN RATSASTAJAT RY – Donna Lottchen 67.889%, 2) Selma Maula, TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY – Butterfly Tirlittan 65.833%, 3) Ruut Mantela, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Mandela 65.555%, 4) Oona Ylirautia, LOHJAN RATSASTAJAT RY – Farjana 65.278%, 5) Senni Tolonen, LIDRID-TEAM RY – Royal Dandy 64.278%, 6) Antti Kiili, KAARINAN URHEILURATSASTAJAT RY – Vikont 63.445%, 6) Inka Autio, TORPAN RATSASTAJAT RY – Don Rohmina W 2766 63.445%, 8) Coco Roine, VIHDIN RATSASTAJAT RY – Kameo 63.166%, 9) Salli Pietarinen, AIRPORT RIDERS RY – Herr Doktor 62.611%, 10) Coco Roine, VIHDIN RATSASTAJAT RY – Sambaya 59.722%, 11) Freya Dean, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – L'Apache 57.889%, 12) Venla Lahtinen, NIKA TEAM RY – Classified 57.500%

EQPro 6 V. Championsarjan finaali,  Vaativa B FEI Loppukilpailuohjelma 6-vuotiaille hevosille 2004
4 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Pauliina Palos, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Flame Hill's Romero 206 83.800%, 2) Anna Kärkkäinen, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – Minion Verde 81.600%, 3) Sara Maattola-Lindholm, VIHDIN RATSASTAJAT RY – Rockington 71.800%, 4) Sinna Sarlos, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Sunny Lady 61.400%

Vaativa B  FEI Junioreiden joukkueohjelma 2021
5 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Mette Kauppila, RAVIJÄRVEN RATSASTAJAT RY – Donna Lottchen 68.535%, 2) Ruut Mantela, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Mandela 66.717%, 3) Senni Tolonen, LIDRID-TEAM RY – Royal Dandy 64.899%, 4) Selma Maula, TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY – Butterfly Tirlittan 64.394%, 5) Inka Autio, TORPAN RATSASTAJAT RY – Don Rohmina W 2766 62.828%

Suomenhevosten Hallimestaruus, Helppo A Kür 2012 
7 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Anna Kärkkäinen, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – Kulta-ahon Kasimir 74.367%, 2) Helkky Ylönen, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Kulmalan Taika 68.583%, 3) Annamari Heikkilä, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – Ypäjä Arska 68.033%, 4) Henna Arpalo, VIHDIN RATSASTAJAT RY – Sibbo 67.708%, 5) Irina Kokko, KULTA-AHON RATSASTAJAT RY – Hiljalan Fantom 67.533%, 6) Anna Petäjä, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – Jekkulan Lara 67.250%, 7) Varpu Tuulio, SUONTAAN RATSASTAJAT RY – Hennylän Timppa 67.058%

Ratsastuksenopettajien Mestaruus 2021, Helppo A:4 2019
15 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Anna Kärkkäinen, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – Kulta-ahon Kasimir 71.965%, 2) Camilla Verkkoniemi, RATSASTUSSEURA PRIMUS RY – Happy-Dance van de Gathe 69.018%, 3) Helkky Ylönen, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Kulmalan Taika 68.572%, 4) Kristina Niemelä, VIHDIN RATSASTAJAT RY – Wallstreet Fernetta 66.786%, 5) Anneli Viljanen, KIMITOÖNS RYTTARE RF – London Parfait 66.250%, 5) Laura Porthan, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – Rodrik 66.250%, 7) Noora Nisula, KYMENLAAKSO RIDING CLUB RY – Impression Cardinalis 65.983%, 8) Annamari Heikkilä, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – Ypäjä Arska 65.625%, 9) Maija Laitinen, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – Ypäjä Hemmo 65.446%, 10) Satu Lundahl, KUOPION RATSASTAJAT RY – Obora's Leon 64.375%, 11) Kirsi Degerth-Moldováni, TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY – Malus Dunbar 63.304%, 12) Camilla Verkkoniemi, RATSASTUSSEURA PRIMUS RY – Doris Day 63.036%, 13) Kirsi Hagner, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – Coconoir 62.000%, 14) Joni Patrik Paavola, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – Fürst Kimba Carrus 61.250%, 15) Kirsi Degerth-Moldováni, TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY – Hannibal van Paemel D'15 60.089%