Olympialaiset, Tokio

28.7.2021


Saksa jälleen paras, Werth sai tyytyä hopeaan

Grand Prix Kur to Music. Henkilökohtainen mestaruus
Judges: Janet Foy, Hans Christian-Matthiesen, Susie Hoevenaars, Katrina Wuest, Magnus Ringmark, Francis Verbeek, Andrew Gardner

1. Jessica Von Bredow-Werndl - Tsf Dalera Bb - 91.732 (Germany)

2. Isabell Werth - Bella Rose 2 - 89.657 (Germany)

3. Charlotte Dujardin - Gio - 88.543 (Great Britain)

4. Cathrine Dufour - Bohemian - 87.507 (Denmark)

5. Sabine Schut- Kery - Sanceo - 84.3 (United States)

6. Edward Gal - Total Us - 84.157 (Holland)

7. Carina Cassoe Kruth - Heiline'S Danciera - 83.329 (Denmark)

8. Carl Hester - En Vogue - 81.818 (Great Britain)

9. Juliette Ramel - Buriel K.H. - 81.182 (Sweden)

10. Steffen Peters - Suppenkasper - 80.968 (United States)

11. Nanna Skodborg Merrald - Zack - 80.893 (Denmark)

12. Hans Peter Minderhoud - Dream Boy - 80.682 (Holland)

13. Charlotte Fry - Everdale - 80.614 (Great Britain)

14. Therese Nilshagen - Dante Weltino Old - 79.721 (Sweden)

15. Dorothee Schneider - Showtime Frh - 79.432 (Germany)

16. Rodrigo Torres - Fogoso - 78.943 (Portugal)

17. Beatriz Ferrer-Salat - Elegance - 77.532 (Spain)

18. Brittany Fraser-Beaulieu - All In - 76.404 (Canada)
 

Grand Prix Special - Team Competition. Joukkuekilpailun henkilökohtaiset tulokset

Judges: Francis Verbeek, Andrew Gardner, Magnus Ringmark, Susie Hoevenaars, Janet Foy,  Katrina Wuest,  Hans Christian-Matthiesen

1. Jessica Von Bredow-Werndl - Tsf Dalera Bb - 84.666 (Germany)

2. Isabell Werth - Bella Rose 2 - 83.298 (Germany)

3. Sabine Schut- Kery - Sanceo - 81.596 (United States)

4. Dorothee Schneider - Showtime Frh - 80.608 (Germany)

5. Edward Gal - Total Us - 79.894 (Holland)

6. Charlotte Dujardin - Gio - 79.544 (Great Britain)

7. Carl Hester - En Vogue - 78.343 (Great Britain)

8. Steffen Peters - Suppenkasper - 77.766 (United States)

9. Cathrine Dufour - Bohemian - 77.72 (Denmark)

10. Carina Cassoe Kruth - Heiline'S Danciera - 77.143 (Denmark)

11. Charlotte Fry - Everdale - 76.854 (Great Britain)

12. Hans Peter Minderhoud - Dream Boy - 76.353 (Holland)

13. Adrienne Lyle - Salvino - 76.109 (United States)

14. Therese Nilshagen - Dante Weltino Old - 75.988 (Sweden)

15. Juliette Ramel - Buriel K.H. - 75.714 (Sweden)

16. Beatriz Ferrer-Salat - Elegance - 74.894 (Spain)

17. Rodrigo Torres - Fogoso - 74.726 (Portugal)

18. Nanna Skodborg Merrald - Zack - 74.21 (Denmark)

19. Jose Antonio Garcia Mena - Divina Royal - 73.754 ()

20. Marlies Van Baalen - Go Legend - 71.201 (Holland)

21. Severo Jurado Lopez - Fendi T - 70.152 (Spain)

22. Maria Caetano - Fenix De Tineo - 68.693 (Portugal)

23. Joao Miguel Torrao - Equador - 68.298 (Portugal)

24. Antonia Ramel - Brother De Jeu - 67.447 (Sweden)

Team ranking. Joukkuemestaruus

1. Germany - 248.572

2. United States - 235.471

3. Great Britain - 234.741

4. Denmark - 229.073

5. Holland - 227.448

6. Sweden - 219.149

7. Spain - 218.800

8. Portugal - 211.717
 

Grand Prix - qualifier for Special and Kur. Karsinta henkilökohtaiseen ja joukkuefinaaliin

Judges:Susie Hoevenaars, Katrina Wuest, Janet Foy, Francis Verbeek, Andrew Gardner, Hans Christian-Matthiesen, Magnus Ringmark

1. Jessica Von Bredow-Werndl - Tsf Dalera Bb - 84.379 (Germany)

2. Isabell Werth - Bella Rose 2 - 82.5 (Germany)

3. Cathrine Dufour - Bohemian - 81.056 (Denmark)

4. Charlotte Dujardin - Gio - 80.963 (Great Britain)

5. Dorothee Schneider - Showtime Frh - 78.82 (Germany)

6. Edward Gal - Total Us - 78.634 (Holland)

7. Sabine Schut- Kery - Sanceo - 78.416 (United States)

8. Charlotte Fry - Everdale - 77.096 (Great Britain)

9. Hans Peter Minderhoud - Dream Boy - 76.817 (Holland)

10. Carina Cassoe Kruth - Heiline'S Danciera - 76.677 (Denmark)

11. Steffen Peters - Suppenkasper - 76.196 (United States)

12. Carl Hester - En Vogue - 75.497 (Great Britain)

13. Therese Nilshagen - Dante Weltino Old - 75.14 (Sweden)

14. Adrienne Lyle - Salvino - 74.876 (United States)

15. Juliette Ramel - Buriel K.H. - 73.369 (Sweden)

16. Nanna Skodborg Merrald - Zack - 73.168 (Denmark)

17. Rodrigo Torres - Fogoso - 72.624 (Portugal)

18. Beatriz Ferrer-Salat - Elegance - 72.096 (Spain)

19. Brittany Fraser-Beaulieu - All In - 71.677 (Canada)

20. Marlies Van Baalen - Go Legend - 71.615 (Holland)

21. Christian Schumach - Te Quiero Sf - 70.9 (Austria)

22. Yvonne Losos De Muniz - Aquamarijn - 70.869 (Dominican Republic)

23. Laurence Roos - Fil Rouge - 70.699 (Belgium)

24. Morgan Barbancon - Sir Donnerhall Ii Old - 70.543 (France)

25. Nicolas Wagner Ehlinger - Quater Back Junior Frh - 70.512 (Luxembourg)

26. Joao Victor Marcari Oliva - Escorial - 70.419 (Brazil)

27. Maria Caetano - Fenix De Tineo - 70.311 (Portugal)

28. Domien Michiels - Intermezzo Van Het Meerdaalhof - 70.202 (Belgium)

29. Joao Miguel Torrao - Equador - 70.186 (Portugal)

30. Florian Bacher - Fidertraum - 69.813 (Austria)

31. Inessa Merkulova - Mister X - 69.457 (Russian Olympic Com.)

32. Jose Antonio Garcia Mena - Sorento 15 - 69.146 (Spain)

33. Maxime Collard - Cupido Pb - 69.068 (France)

34. Alexandre Ayache - Zo What - 68.929 (France)

35. Antonia Ramel - Brother De Jeu - 68.54 (Sweden)

36. Simone Pearce - Destano - 68.494 (Australia)

37. Heike Holstein - Sambuca - 68.432 (Ireland)

38. Severo Jurado Lopez - Fendi T - 68.37 (Spain)

39. Chris Von Martels - Eclips - 68.059 (Canada)

40. Mary Hanna - Calanta - 67.981 (Australia)

41. Estelle Wettstein - West Side Story Old - 67.748 (Switzerland)

42. Larissa Pauluis - Flambeau - 67.251 (Belgium)

43. Francesco Zaza - Wispering Romance - 66.941 (Italy)

44. Yessin Rahmouni - All At Once - 66.599 (Morocco)

45. Hiroyuki Kitahara - Huracan 10 - 66.304 (Japan)

46. Virginia Yarur - Ronaldo - 66.227 (Chile)

47. Inna Logutenkova -Fleraro - 66.118 (Ukraine)

48. Shingo Hayashi - Scolari 4 - 65.714 (Japan)

49. Dina Ellermann - Donna Anna - 65.435 (Estonia)

50. Lindsay Kellock - Sebastien - 65.404 (Canada)

51. Martha Fernanda Del Valle Quirarte - Beduino Lam - 64.876 (Mexico)

52. Henri Ruoste - Kontestro Db - 64.674 (Finland)

53. Aleksandra Maksakova - Bojengels - 63.898 (Russian Olympic Com.)

54. Tatyana Kosterina - Diavolessa Va - 63.866 (Russian Olympic Com.)

55. Dongseon Kim - Belstaff - 63.447 (Korea)

56. Kazuki Sado - Ludwig Der Sonnenkoenig 2 - 62.407 (Japan)

57. Kelly Layne - Samhitas - 58.354 (Australia)

Caroline Chew - Tribiani -  (Singapore)  ELI