Ypäjä, Finnderby

10.6.2019


Ypäjän parhaat prosentit: Ville Vaurio ja Dublin saivat yli 74 %!
Ypäjän parhaat prosentit: Ville Vaurio ja Dublin saivat yli 74 %!

Ehrnrooth & Bogelys La-Ro GP:n paras, Martikaiselle Small Tour osakilpailun voitto

Prix de Supreme Horse Care Finnderby GP Tour 1. osakilpailu, Grand Prix
5 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Elisabet Ehrnrooth, Helsingin Ratsastajat ry – Bøgelys La-Ro 66.920%, 2) Nina Dunder, Helsingin Ratsastajat ry – Floresco Sil 66.014%, 3) Maisa Torkkola, Dressage Team Travers ry – Don Juan 65.290%, 4) Mia Kainulainen, Rocky Riders ry Rf – Coco Paradieso 63.551%, 5) Tiia Hyysalo, Gumbölen Ratsastajat ry – Betty B 63.043%

GP Tour 2. osakilpailu FEI Kür Grand Prix
3 lähtijää ja 1 sijoittuu-Ro

1) Elisabet Ehrnrooth, Helsingin Ratsastajat ry – Bøgelys La-Ro 69.808%, 2) Nina Dunder, Helsingin Ratsastajat ry – Floresco Sil 69.242%, 3) Maisa Torkkola, Dressage Team Travers ry – Don Juan 69.083%

Lähitapiola Small Tour -osakilpailu FEI Intermediate I
14 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Janni Martikainen, Vrk Riders ry – Cornando v/d Cadzandhoeve 72.304%, 2) Mia von Schantz, Lohjan Ratsastajat ry – Zalzatime 70.980%, 3) Elisabet Ehrnrooth, Helsingin Ratsastajat ry – Macacho 70.196%, 4) Jasmin Sikström, Korsholms Sportryttare ry – Clementine II 67.451%,
5) Anna von Wendt, Björkboda Dressage ry/Rf – Donna
Lottchen 67.304%, 6) Sirpa Degerth-Káldi, Tuomarinkylän Ratsastajat ry – Permarc 66.814%, 7) Kitta Hyttinen, Kuopion Ratsastajat ry – Valette 66.078%, 8) Paula Seikku, Helsingin Ratsastajat ry – Diarrah B 65.882%, 9) Elli Tuominen, Abc Ratsastajat ry – Woodcroft Rockstar 65.784%, 10) Merita Kelo, Boen Ratsastajat ry – Danier 64.608%, 11) Antti Lehtilä, Ratsastusseura Team Nissala ry – Le Grand Charmeur 64.510%, 12) Johanna Metsälä, Etelä-Karjalan Urheiluratsasta – Swarovski 63.824%, 13) Nina Winqvist, Suomen Kenttäratsastusseura ry – Just A Rubin 60.000%, 14) Sirpa Degerth-Káldi, Tuomarinkylän Ratsastajat ry – San Diego 59.020%

Prix de OP Prix St-Georges
15 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Ville Vaurio, Dressage Team Travers ry – Dublin 72.598%, 2) Elisabet Ehrnrooth, Helsingin Ratsastajat ry – Macacho 69.657%, 3) Petra Andrejeff, Horsy Team ry – Hendrik 67.157%, 4) Kitta Hyttinen, Kuopion Ratsastajat ry – Valette 66.176%, 5) Christina Wuorimaa, Helsingin Ratsastajat ry – Fabrina II 66.078%, 6) Essi Hiidensalo, Team Kawerda ry – Notholmens Linzano 65.931%, 7) Paula Seikku, Helsingin Ratsastajat ry – Diarrah B 64.657%, 8) Suvi Kettunen, Husaariratsastajat ry – Fifa Pearl VCG 64.412%, 8) Leena Turpeinen, Helsingin Ratsastajat ry – Ramses XII 64.412%, 10) Maija Porkka, Pro Equo ry – Fräulein Becker 64.118%, 11) Mirka Kauppi, Lohjan Ratsastajat ry – Eastpoint 63.824%, 12) Johanna Metsälä, Etelä-Karjalan Urheiluratsasta – Swarovski 63.725%, 13) Marika Renvall, Kangasalan Ratsastajat ry – Percival 63.235%, 14) Nina Winqvist, Suomen Kenttäratsastusseura ry – Just A Rubin 62.990%, 15) Maria Fraser-Baggström, Väst-Nylands Ryttare Rf – Pin Rock's Domingo 61.422%

FEI Vaativa A, Nuorten ratsastajien esiohjelma 2009, Avoin kaikille
19 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Ville Vaurio, Dressage Team Travers ry – Dublin 74.271%, 2) Essi Hiidensalo, Team Kawerda ry – Notholmens Linzano 67.813%, 3) Mirka Kauppi, Lohjan Ratsastajat ry – Eastpoint 66.823%, 4) Antti Lehtilä, Ratsastusseura Team Nissala ry – Le Grand Charmeur 66.094%, 5) Mari Similä, Similän Ratsastusurheilijat ry – Åkaers Desire 65.990%, 6) Jari Ruuskanen, Dressage Team Travers ry – Windsor V 65.833%, 7) Terhi Kallio, Helsingin Ratsastajat ry – Keep Moving 65.625%, 8) Ida Toiviainen, Ypäjän Ratsastajat ry – Royal Hurricane 65.365%, 9) Jeanne-Marie Törnroth-Koivuniemi, Kaarinan Urheiluratsastajat ry – Carlo 64.427%, 10) Mona Westman, Lohjan Ratsastajat ry – Royal d'Amour 64.010%, 11) Heidi Virta, Turun Ratsastajat ry – Giotta 63.958%, 12) Emma Metsänoja, Tammelan Ratsastajat ry – Armas Zarzo II 63.542%, 13) Johanna Metsälä, Etelä-Karjalan Urheiluratsasta – Swarovski 63.385%, 14) Laura Sassi, Lidrid-Team ry – Don Delicious 61.667%, 15) Jenni Kolkkala, Pinomäki Royality Riding Club – Lope de Vega 61.406%, 16) Laura Sassi, Lidrid-Team ry – Royal William 59.896%, 17) Anna Sjöblom, Porvoon Mustang ry – Clintons Girl 57.396%, 18) Anneli Viljanen, Kimitoöns Ryttare Rf – Brocks Enceladus Kesk., 18) Eveliina Havinen, Ratsutiimi ry – Die Welt Kesk.

 

FEI Vaativa A, Nuorten ratsastajien esiohjelma 2009, Avoin kaikille
19 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Ville Vaurio, Dressage Team Travers ry – Dublin 74.271%, 2) Essi Hiidensalo, Team Kawerda ry – Notholmens Linzano 67.813%, 3) Mirka Kauppi, Lohjan Ratsastajat ry – Eastpoint 66.823%, 4) Antti Lehtilä, Ratsastusseura Team Nissala ry – Le Grand Charmeur 66.094%, 5) Mari Similä, Similän Ratsastusurheilijat ry – Åkaers Desire 65.990%, 6) Jari Ruuskanen, Dressage Team Travers ry – Windsor V 65.833%, 7) Terhi Kallio, Helsingin Ratsastajat ry – Keep Moving 65.625%, 8) Ida Toiviainen, Ypäjän Ratsastajat ry – Royal Hurricane 65.365%, 9) Jeanne-Marie Törnroth-Koivuniemi, Kaarinan Urheiluratsastajat ry – Carlo 64.427%, 10) Mona Westman, Lohjan Ratsastajat ry – Royal d'Amour 64.010%, 11) Heidi Virta, Turun Ratsastajat ry – Giotta 63.958%, 12) Emma Metsänoja, Tammelan Ratsastajat ry – Armas Zarzo II 63.542%, 13) Johanna Metsälä, Etelä-Karjalan Urheiluratsasta – Swarovski 63.385%, 14) Laura Sassi, Lidrid-Team ry – Don Delicious 61.667%, 15) Jenni Kolkkala, Pinomäki Royality Riding Club – Lope de Vega 61.406%, 16) Laura Sassi, Lidrid-Team ry – Royal William 59.896%, 17) Anna Sjöblom, Porvoon Mustang ry – Clintons Girl 57.396%, 18) Anneli Viljanen, Kimitoöns Ryttare Rf – Brocks Enceladus Kesk., 18) Eveliina Havinen, Ratsutiimi ry – Die Welt Kesk.

Young Rider Tour 1. osakilpailu FEI Nuorten ratsastajien joukkueohjelma
6 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Louise Jönsson, Helsingin Ratsastajat ry – Dayna 67.353%, 2) Emmi Salminen, Husön Ratsastajat ry – St' Ophir 67.059%, 3) Daniela Therman, Husön Ratsastajat ry – Sara Enshöj 65.637%, 4) Ida-Lotte Peltoniemi, Ypäjän Ratsastajat ry – Solitär 65.539%, 5) Lotta Luomajärvi, Tallitiimi ry – May Deveraux WS 2818 65.098%, 6) Jessica Jokiranta, Nika Team ry – Sini Solina 62.500%

Young Rider Tour 2. osakilpailu FEI KÜR Nuorille ratsastajille
4 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Emmi Salminen, Husön Ratsastajat ry – St' Ophir 71.392%, 2) Louise Jönsson, Helsingin Ratsastajat ry – Dayna 71.383%, 3) Daniela Therman, Husön Ratsastajat ry – Sara Enshöj 68.225%, 4) Lotta Luomajärvi, Tallitiimi ry – May Deveraux WS 2818 67.450%

Junior tour 1. osakilpailu, FEI Junioreiden joukkueohjelma
13 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Noora Pajari, Meri-Lapin Ratsastajat ry – Polar Blitz 67.525%, 2) Lia Lundström, Tuomarinkylän Ratsastajat ry – Wald Hit 67.525%, 3) Lotta Pulli, Etelä-Karjalan Urheiluratsasta – Cacau 66.414%, 4) Tuisku Lamberg, Lidrid-Team ry – Netstutteriets Bachio 65.960%, 5) Emmi Alahonko, Pinomäki Royality Riding Club – Sandrina 65.909%, 6) Aino Hirvonen, Uudenmaan Hevosurheilijat ry – Chica Queen 65.758%, 7) Veera Pirkola, Ratsastusseura Varsa ry – Hot 'n Totti 65.051%, 7) Johanna Similä, Tuomarinkylän Ratsastajat ry – Mein Freund 65.051%, 9) Ella Ylitalo, Ratsastusseura Equus ry – Abriano 64.949%, 10) Sanna Pirilä, Abc Ratsastajat ry – Apollony Calico 64.293%, 11) Pinja Järvinen, Rocky Riders ry Rf – Fahrenheit 44 64.040%, 12) Silja Puhakka, Ratsastusseura Win Win ry – Sylvian Joseph 63.434%, 12) Janina Laaksonen, Helsingin Ratsastajat ry – M and M's 63.434%

Junior Tour 2.  osakilpailu FEI KÜR Junioreille
9 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Johanna Similä, Tuomarinkylän Ratsastajat ry – Mein Freund 72.708%, 2) Noora Pajari, Meri-Lapin Ratsastajat ry – Polar Blitz 67.917%, 3) Emmi Alahonko, Pinomäki Royality Riding Club – Sandrina 66.975%, 4) Veera Pirkola, Ratsastusseura Varsa ry – Hot 'n Totti 66.225%, 5) Tuisku Lamberg, Lidrid-Team ry – Netstutteriets Bachio 65.584%, 6) Janina Laaksonen, Helsingin Ratsastajat ry – M and M's 64.850%, 7) Lotta Pulli, Etelä-Karjalan Urheiluratsasta – Cacau 64.734%, 8) Silja Puhakka, Ratsastusseura Win Win ry – Sylvian Joseph 64.692%, 9) Ella Ylitalo, Ratsastusseura Equus ry – Abriano 61.692%

Medium Champion Cup -osakilpailu FEI VaB Junioreiden esiohjelma
24 lähtijää ja 6 sijoittuu

1) Jenni Linna, Salon Ratsastusseura ry – Franziskaner 68.056%, 2) Anne Nuutinen, Järvenpään Ratsastusseura ry – Karelia Carrus 67.278%, 3) Helkky Ylönen, Korpilahden Ratsastajat ry – Kiahan Sinclair 67.222%, 4) Jeanne-Marie Törnroth-Koivuniemi, Kaarinan Urheiluratsastajat ry – Carlo 67.222%, 5) Emmi Alahonko, Pinomäki Royality Riding Club – Sandrina 66.667%, 6) Vilma Vajanto, Equestrian Team Diamond ry – Dalcanton 66.611%, 7) Raija Metsälä, Etelä-Karjalan Urheiluratsasta – Cacau 66.333%, 8) Janina Laine, Hankoniemen Ratsastajat ry – Rihanna 66.000%, 9) Heidi Haila, Turun Seudun Ratsastajat ry – Classic Brilliance 65.278%, 10) Minna Kauppinen, Ratsastusseura Rusko ry – For Joy Tempo 65.000%, 11) Emma Metsänoja, Tammelan Ratsastajat ry – Armas Zarzo II 63.889%, 12) Maria Ekman, Etelä-Karjalan Urheiluratsasta – Mosegårdens Dark Magic 63.500%, 12) Maija Porkka, Pro Equo ry – Fräulein Becker 63.500%, 14) Sanna Pirilä, Abc Ratsastajat ry – Apollony Calico 63.222%, 15) Silja Ahonen, Ypäjän Ratsastajat ry – Neighbours Friend 62.556%, 16) Jonna Bordi, Kuopion Ratsastajat ry – Dalaman 62.500%, 17) Jenna Hökkä, Lidrid-Team ry – Royal William 62.167%, 18) Fredrika Blomqvist, Kahvimaan Ratsastajat ry – Danny Dancer 61.833%, 19) Maria Ekman, Etelä-Karjalan Urheiluratsasta – Lanson OLD 61.722%, 20) Ulla Mikkonen, Korpilahden Ratsastajat ry – Digregorgio 60.000%, 21) Anna Sjöblom, Porvoon Mustang ry – Clintons Girl 59.611%, 22) Sini Koivunen, Lidrid-Team ry – Don Delicious 59.222%, 23) Veera Lammenaho, Koivukosken Kopse ry – Samarah ox 59.056%, 24) Hanna Takkula, Ratsastusseura Win Win ry – Sylvian Joseph 58.111%

Vaativa B:3, Avoin kaikille
29 lähtijää ja 8 sijoittuu

1) Vilma Vajanto, Equestrian Team Diamond ry – Dalcanton 68.145%, 2) Lassi Lehmusto, Ypäjän Ratsastajat ry – Möensholms Oberst 66.935%, 3) Anne Nuutinen, Järvenpään Ratsastusseura ry – Karelia Carrus 65.968%, 4) Helkky Ylönen, Korpilahden Ratsastajat ry – Kiahan Sinclair 65.565%, 5) Raija Metsälä, Etelä-Karjalan Urheiluratsasta – Cacau 65.161%, 6) Ella Paloheimo, Hyvinkään Urheiluratsastajat r – Scarlet Majlund 64.839%, 7) Jari Ruuskanen, Dressage Team Travers ry – Windsor V 64.032%, 8) Micaela Rosenlew, Kyrkslätt Idrottsförening Rf – New Hill Raffaello 63.952%, 9) Lia Lundström, Tuomarinkylän Ratsastajat ry – Wald Hit 63.790%, 10) Mari Similä, Similän Ratsastusurheilijat ry – Cannot Well 63.629%, 11) Eveliina Havinen, Ratsutiimi ry – Die Welt 63.468%, 12) Hanne-Mari Kiuttu, Turun Seudun Ratsastusurheilij – Timotheé SN 63.387%, 13) Jonna Bordi, Kuopion Ratsastajat ry – Dalaman 62.661%, 14) Johanna Metsälä, Etelä-Karjalan Urheiluratsasta – Swarovski 62.581%, 15) Minna Kauppinen, Ratsastusseura Rusko ry – For Joy Tempo 62.500%, 16) Hanne-Mari Kiuttu, Turun Seudun Ratsastusurheilij – Chérubin 62.097%, 17) Maria Ekman, Etelä-Karjalan Urheiluratsasta – Mosegårdens Dark Magic 61.855%, 18) Fredrika Blomqvist, Kahvimaan Ratsastajat ry – Danny Dancer 61.129%, 19) Mari Similä, Similän Ratsastusurheilijat ry – Lily of Oaklands 60.968%, 20) Jenni Linna, Salon Ratsastusseura ry – Catfight L 60.887%, 21) Sanna Pirilä, Abc Ratsastajat ry – Apollony Calico 60.806%, 22) Silja Ahonen, Ypäjän Ratsastajat ry – Neighbours Friend 60.726%, 23) Ulla Mikkonen, Korpilahden Ratsastajat ry – Digregorgio 60.565%, 24) Maria Ekman, Etelä-Karjalan Urheiluratsasta – Lanson OLD 59.839%, 25) Jenna Hökkä, Lidrid-Team ry – Royal William 59.194%, 26) Hanna Leskinen, Kangasalan Ratsastajat ry – Rahmannshof's Farley 56.774%, 27) Veera Lammenaho, Koivukosken Kopse ry – Samarah ox 55.968%, 28) Sini Koivunen, Lidrid-Team ry – Don Delicious 55.887%, 29) Karoliina Kovanen, Kangasalan Ratsastajat ry – Ildrik 51.210%

Junior Tour 2.  osakilpailu FEI KÜR Junioreille
9 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Johanna Similä, Tuomarinkylän Ratsastajat ry – Mein Freund 72.708%, 2) Noora Pajari, Meri-Lapin Ratsastajat ry – Polar Blitz 67.917%, 3) Emmi Alahonko, Pinomäki Royality Riding Club – Sandrina 66.975%, 4) Veera Pirkola, Ratsastusseura Varsa ry – Hot 'n Totti 66.225%, 5) Tuisku Lamberg, Lidrid-Team ry – Netstutteriets Bachio 65.584%, 6) Janina Laaksonen, Helsingin Ratsastajat ry – M and M's 64.850%, 7) Lotta Pulli, Etelä-Karjalan Urheiluratsasta – Cacau 64.734%, 8) Silja Puhakka, Ratsastusseura Win Win ry – Sylvian Joseph 64.692%, 9) Ella Ylitalo, Ratsastusseura Equus ry – Abriano 61.692%

Pony tour 1. osakilpailu, FEI Ponien joukkueohjelma Kat. 1, /, 2
14 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Pinja Salmela, Siilin Ratsastajat ry – Reitland's Du nur Du B 70.476%, 2) Jenni Silventoinen, Kotkan Ratsastajat ry – Hazelberg's Macho 69.238%, 3) Anni Plith, Helsingin Ratsastajat ry – Pin Rock's Hannibal 67.571%, 4) Matilda Piispa, Salo Riding Club ry – Vasehöjs Kashi 67.048%, 5) Saana Hannula, Ratsastusseura Aino ry – Dacapo de l'Aube 66.857%, 6) Sandra Rantanen, Turun Seudun Ratsastajat ry – Karlos van de Leeuwerkhoeve 66.048%, 7) Venla Lahtinen, Tervalammen Ratsastajat ry – Maskerade HE 64.857%, 8) Salli Pietarinen, Airport Riders ry – Herr Doktor 64.333%, 9) Iina Tiilikainen, Siilin Ratsastajat ry – Thunder Star 64.095%, 10) Roosa Salo, Rauman Ratsastajat ry – Sir Maximus Welshwarrior 63.857%, 11) Neea Rantanen, Tampereen Ratsastusseura ry – Pyttega 63.143%, 12) Ruut Mantela, Ratsastusseura Equus ry – Hillside Arwen 614 NF 63.048%, 13) Netta Pekkinen, Kangasalan Ratsastajat ry – Braveheart II 62.286%, 14) Peppilotta Asklöf, Salo Riding Club ry – Edenwoods Cassiopeia Cashel 24 60.524%

 

Pony tour 2. osakilpailu, FEI KÜR Poniratsastajille Kat. 1, /, 2
12 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Pinja Salmela, Siilin Ratsastajat ry – Reitland's Du nur Du B 74.917%, 2) Ruut Mantela, Ratsastusseura Equus ry – Hillside Arwen 614 NF 71.817%, 3) Roosa Salo, Rauman Ratsastajat ry – Sir Maximus Welshwarrior 71.375%, 4) Jenni Silventoinen, Kotkan Ratsastajat ry – Hazelberg's Macho 71.067%, 5) Anni Plith, Helsingin Ratsastajat ry – Pin Rock's Hannibal 70.909%, 6) Sandra Rantanen, Turun Seudun Ratsastajat ry – Karlos van de Leeuwerkhoeve 69.542%, 7) Netta Pekkinen, Kangasalan Ratsastajat ry – Braveheart II 66.909%, 8) Saana Hannula, Ratsastusseura Aino ry – Dacapo de l'Aube 66.692%, 9) Iina Tiilikainen, Siilin Ratsastajat ry – Thunder Star 66.425%, 10) Matilda Piispa, Salo Riding Club ry – Vasehöjs Kashi 66.159%, 11) Salli Pietarinen, Airport Riders ry – Herr Doktor 66.092%, 12) Neea Rantanen, Tampereen Ratsastusseura ry – Pyttega 56.292% 

Children tour 2. osakilpailu, FEI Lasten henkilökohtainen ohjelma
3 lähtijää ja 1 sijoittuu

1) Selma Maula, Tuomarinkylän Ratsastajat ry – Butterfly Tirlittan 66.905%, 2) Isobel Laraman, Tampereen Ratsastusseura ry – Windekind 58.810%, 3) Enni Suoperä, Mäntsälän Ratsastajat ry – Chouchoutte Carrus 58.274%

Children tour, 1.osakilpailu, FEI  Lasten joukkueohjelma
4 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Selma Maula, Tuomarinkylän Ratsastajat ry – Butterfly Tirlittan 62.564%, 2) Enni Suoperä, Mäntsälän Ratsastajat ry – Chouchoutte Carrus 61.410%, 3) Isobel Laraman, Tampereen Ratsastusseura ry – Windekind 59.167%, 4) Oona Vahos, Ypäjän Ratsastajat ry – Cimarron V 57.821%

Helppo A:4 2019, Avoin kaikille Kat. 1, /, H
26 lähtijää ja 7 sijoittuu

1) Helkky Ylönen, Korpilahden Ratsastajat ry – Kiahan Sinclair 68.482%, 2) Tuija Rummukainen, Jämsänseudun Urheiluratsastaja – Korven Velho 67.589%, 3) Micaela Rosenlew, Kyrkslätt Idrottsförening Rf – New Hill Raffaello 65.804%, 4) Iiris Lyyra, Turun Seudun Ratsastusurheilij – Valon Oliver 65.804%, 5) Aliina Pesula, Ratsastusseura Equus ry – Fiderandro 64.821%, 5) Raija Metsälä, Etelä-Karjalan Urheiluratsasta – Cacau 64.821%, 7) Helkky Ylönen, Korpilahden Ratsastajat ry – Viisikko 64.643%, 8) Veera Pirkola, Ratsastusseura Varsa ry – Do Me a Favor 64.554%, 9) Elina Kuru, Tammelan Ratsastajat ry – Herttuan Helmi 64.375%, 10) Barbro Mattsson-Salminen, Paimion Ratsastajat ry – Tara Fun Illusion 64.018%, 10) Karoliina Kovanen, Kangasalan Ratsastajat ry – Duuck 64.018%, 12) Jenni Putro, Wasaborgin Hevosurheilijat ry – Leonardo VH Meierhof Z 63.839%, 13) Annika Tienhaara, Ypäjän Ratsastajat ry – Palon Hemmo 63.750%, 14) Silja Ahonen, Ypäjän Ratsastajat ry – Neighbours Friend 63.482%, 15) Karoliina Kovanen, Kangasalan Ratsastajat ry – Ildrik 63.214%, 16) Helkky Ylönen, Korpilahden Ratsastajat ry – Ilon Varma 63.036%,
K17) Varpu Tuulio, Suontaan Ratsastajat ry – Hennylän Timppa 62.768%, 18) Jasmin Saarenvalta, Turun Ratsastajat ry – Island's Mimosa 62.679%, 19) Irina Kokko, Kulta-Ahon Ratsastajat ry – Lakeuden Ihme 62.321%, 20) Sanna Stenback, Luhtajoen Ratsastajat ry – Bearwood San Fransisco 62.232%, 21) Ida Toiviainen, Ypäjän Ratsastajat ry – Jameson 62.143%, 22) Jonna Bordi, Kuopion Ratsastajat ry – Dalaman 61.696%, 23) Frida Salmelin, Paraisten Ratsastusseura ry – Basilico 61.429%, 24) Annamari Heikkilä, Ypäjän Ratsastajat ry – Kaitaisten Onni 60.893%, 25) Laura Kajanto, Kanta-Hämeen Ratsastajat ry – Liinakon Diiva 60.804%, 26) Olivia Hukkanen, Kulta-Ahon Ratsastajat ry – Westlife 59.911%

Suomenhevosderby 1. osakilpailu Helppo A:5 
22 lähtijää ja 6 sijoittuu

1) Katja Kuokka, Kaakon Ratsastajat ry – Hessin Leevi 71.172%, 2) Elina Kuru, Tammelan Ratsastajat ry – Silvolan Hemminki 71.016%, 3) Krista Mutanen, Impivaaran Ratsastajat ry – Sibbo 68.047%, 4) Tuija Rummukainen, Jämsänseudun Urheiluratsastaja – Korven Velho 67.656%, 4) Hanna Kalliola, Korsholms Sportryttare ry – Kvartaali 67.656%, 6) Jeanne-Marie Törnroth-Koivuniemi, Kaarinan Urheiluratsastajat ry – Pilsner 67.344%, 7) Pauliina Pöntinen, Ypäjän Ratsastajat ry – Ratsu Reima 66.641%, 8) Annamari Heikkilä, Ypäjän Ratsastajat ry – Ypäjä Arska 66.563%, 9) Henna Arpalo, Ratsastusseura Dc ry – Rauhala Jalava 66.406%, 10) Helkky Ylönen, Korpilahden Ratsastajat ry – Ilon Varma 65.938%, 11) Eeva Lehtinen, Jokelan Ratsastajat ry – Piparilla 65.547%, 12) Teea Ranta, Laitilan Ratsastajat ry – Saaren Valta 65.469%, 13) Eeva Rönkkö, Koljonvirran Ratsastajat ry – Mikupas 65.234%, 14) Riikka Harjula, Ypäjän Ratsastajat ry – Vapun Aihe 65.000%, 15) Helkky Ylönen, Korpilahden Ratsastajat ry – Viisikko 64.375%, 15) Kerttu Kouri, Ypäjän Ratsastajat ry – Ässän Onni 64.375%, 15) Erica Högman, Nevas Gård Ryttare ry – Sarantino 64.375%, 18) Jenni Niiranen, Ypäjän Ratsastajat ry – Camon 63.359%, 19) Iiris Lyyra, Turun Seudun Ratsastusurheilij – Valon Oliver 63.047%, 20) Heidi Mäkinen, Korpilahden Ratsastajat ry – Mannin Vilperi 62.734%, 21) Hannele Tarvainen, Gumbölen Ratsastajat ry – Gerco 62.266%, 22) Karoliina Kovanen, Kangasalan Ratsastajat ry – Hennan Humina 61.016%

Prix de Back on Track Suomenhevosderby 2. osakilpailu Suomenhevosten Mestaruus Kür
19 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Katja Kuokka, Kaakon Ratsastajat ry – Hessin Leevi 73.500%, 2) Eeva Rönkkö, Koljonvirran Ratsastajat ry – Mikupas 70.825%, 3) Elina Kuru, Tammelan Ratsastajat ry – Silvolan Hemminki 70.717%, 4) Annamari Heikkilä, Ypäjän Ratsastajat ry – Ypäjä Arska 68.758%, 5) Erica Högman, Nevas Gård Ryttare ry – Sarantino 68.684%, 6) Henna Arpalo, Ratsastusseura Dc ry – Rauhala Jalava 68.542%, 7) Pauliina Pöntinen, Ypäjän Ratsastajat ry – Ratsu Reima 67.992%, 8) Anne Leinonen, Kangasalan Ratsastajat ry – Säämies 67.809%, 9) Hanna Kalliola, Korsholms Sportryttare ry – Kvartaali 67.800%, 10) Tuija Rummukainen, Jämsänseudun Urheiluratsastaja – Korven Velho 67.134%, 11) Krista Mutanen, Impivaaran Ratsastajat ry – Sibbo 67.117%, 12) Helkky Ylönen, Korpilahden Ratsastajat ry – Viisikko 66.683%, 13) Irina Kokko, Kulta-Ahon Ratsastajat ry – Lakeuden Ihme 66.067%, 14) Jenni Niiranen, Ypäjän Ratsastajat ry – Camon 66.000%, 15) Helkky Ylönen, Korpilahden Ratsastajat ry – Ilon Varma 65.950%, 16) Eeva Lehtinen, Jokelan Ratsastajat ry – Piparilla 65.650%, 17) Heidi Mäkinen, Korpilahden Ratsastajat ry – Mannin Vilperi 65.258%, 18) Riikka Harjula, Ypäjän Ratsastajat ry – Vapun Aihe 61.884%, 19) Karoliina Kovanen, Kangasalan Ratsastajat ry – Hennan Humina 50.459%