NBCH Ypäjä

2.7.2016

Tanska ja Ruotsi hallitsivat myös perjantaina kaikissa ikäluokissa

Suomen nuoret varsin vahvoja, Therman ja Paloheimo kärkijoukossa ja joukkueiden piste-erot vaatimattomat. Junioreiden osalta erot olivat suuremmat.

FEI Individual Competition 2009 Young riders
Nuorten ratsastajien joukkuekilpailun henk.koht. tulokset

15 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Pernille Koch Rasmussen, Denmark – Heslegaards Robert 69.868%, 2) Susanna Therman, Finland – Dragonheart 69.184%, 3) Ludwig Wilken, Sweden – Capo Knight 69.026%, 4) Ella Paloheimo, Finland – Wolle Wolkenstein 68.421%, 5) Alexandra Gamlemshaug Andresen, Norway – IPS Don Massimo 67.842%,
6) Laura Kock, Finland – Ishar 67.632%, 7) Anna Katrine Lauring, Norway – Stall K S Roosenstein 67.579%, 8) Johanna Jendland, Sweden – Agastrofos 67.421%, 8) Nana Gajhede, Denmark – Zoom In Firfod 67.421%, 10) Helena Liholt Gulli, Norway – Aathens Amon 67.158%, 11) Janni Martikainen, Finland – Cornando v/d Cadzandhoeve 66.868%, 12) Celine Boddum Clausen, Denmark – San Rabino 66.658%, 13) Charlotte Kleberg, Sweden – Finito 64.921%, 14) Sofie Andersson, Sweden – CSI 63.184%, 15) Nora Tysnes, Norway – Aquila Foldager 58.026%

Joukkuetulokset:

1) Tanska 412  2) Ruotsi 406  3) Norja 405  4) Suomi 402 (huonoin tulos poistettu)


FEI Individual Competition 2009 Juniors
Junioreiden joukkuekilpailu, henk.koht. tulokset

16 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Anne Mette Lyager, Denmark – Brandtoftes Sjubell 72.000%, 2) Cornelia T Pettersson, Sweden – Final Cut 71.316%, 3) Victoria Kuusisto Pedersen, Denmark – Langkjaergaard`s Donna Fetti 70.947%, 4) Sandra Aagaard Hyrm, Denmark – Cash 69.658%, 5) Elisabeth Struve Fjornes, Norway – Maserati 68.105%,
6) Ebba Kjellberg, Sweden – Boegegardens Limbery 67.711%, 7) Malene Rønhoff Gejl, Denmark – Hesselbjergs Dream Boy 67.553%, 8) Evelina Söderström, Sweden – Weihenstephaner 67.132%, 9) Sofia Buskhe, Sweden – Baltzar 66.447%, 10) Stine Olsen Lund, Norway – Ravell`s Hexia 66.421%, 11) Daniela Therman, Finland – Sara Enshöj 66.316%, 12) Kiia Kuosa, Finland – Die Welt 65.026%, 13) Marie Hoff, Norway – Furstenfrau af Hvarre 64.579%, 14) Andrea Kring Pedersen, Norway – Ansgaards Amulett 62.789%, 15) Camilla Aarnio-Wihuri, Finland – Westside 62.763%, 16) Jessica Jokiranta, Finland – C'est la Vie 61.211%

Joukkuetulokset:

1) Tanska 424  2) Ruotsi 413  3) Norja 398  4) Suomi 393