Laha, Pornainen

18.6.2017

Elisabet Ehrnrooth ja Wizard voittivat Grand Prixin. Kuva Ypäjältä tänä kesänä AM.
Elisabet Ehrnrooth ja Wizard voittivat Grand Prixin. Kuva Ypäjältä tänä kesänä AM.
Dina Ellerman ja Landy´s Akvarel Virosta
Dina Ellerman ja Landy´s Akvarel Virosta
Lahassa on komeat puitteet
Lahassa on komeat puitteet


Mia von Schantz ja Zalzatime
Mia von Schantz ja Zalzatime
Heidi Huurinainen ja Dressage Son
Heidi Huurinainen ja Dressage Son
Katariina Wolin ja Mallendina
Katariina Wolin ja Mallendina
Tiina Polso ja Woikoski Rainman
Tiina Polso ja Woikoski Rainman
Kimmo Sulkala ja Viesulis
Kimmo Sulkala ja Viesulis
Marjo Kujala ja Nazareno
Marjo Kujala ja Nazareno

Hienosti järjestetyissä kisoissa uusi GP-voittajaratsukko: Ettan Erhnrooth & Wizard II

Katetut mukavat katsomot, kauniit ja hoidetut puitteet, expo, ulkomaisia tuomareita... yleisöä vain valitettavan vähän. Rahkeet riittäisivät arvokisoihinkin.

Grand Prix, avoin kaikille.
7 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Elisabet Ehrnrooth, Helsingin Ratsastajat ry – Wizard II 68.500%,
2) Dina Ellermann, Estonia – Landy's Akvarel 67.267%,

3) Mia von Schantz, Lohjan Ratsastajat ry – Zalzatime 67.267%, 4) Mia von Schantz, Lohjan Ratsastajat ry – F.A Chico Dance 64.667%, 5) Kimmo Sulkala, Helsingin Ratsastajat ry – Viesulis II 63.533%, 6) Nina Pölönen, Boen Ratsastajat ry – Fandango II 62.267%, 7) Nina Westerlund, Korsholms Sportryttare ry – Flying Heart 59.867

FEI Kür Grand Prix, avoin kaikille.
5 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Dina Ellermann, Estonia – Landy's Akvarel 71.333%,
2) Mia von Schantz, Lohjan Ratsastajat ry – Zalzatime 70.633%,

3) Kimmo Sulkala, Helsingin Ratsastajat ry – Viesulis II 66.967%, 4) Nina Westerlund, Korsholms Sportryttare ry – Flying Heart 65.308%, 5) Marjo Kujala, Nika Team ry – Nazareno XX 64.892%

FEI Kür Intermediate I, avoin kaikille.
7 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Heidi Huurinainen, Björkboda Dressage ry/Rf – Dressage Son 68.900%,
2) Tiina Polso, Woikoski Helios Dressage ry – Woikoski Rainman II 66.883%,

3) Katariina Wolin, Helsingin Ratsastajat ry – Mallendina 66.858%, 4) Pilvi Tuominen, Tammelan Ratsastajat ry – G-Renzo 66.375%, 5) Maria Kainulainen, Rocky Riders ry Rf – Laram 66.200%, 6) Mervi Hartonen, Ratsastusseura Aino ry – May Rex WS 63.008%, 7) Nina Winqvist, Suomen Kenttäratsastusseura ry – Lots of Luck 62.658%

Prix St. Georges, avoin kaikille.
Kansallinen | Hevonen | Kouluratsastus
17 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Elisabet Ehrnrooth, Helsingin Ratsastajat ry – Savona 69.605%, 2) Nina Pölönen, Boen Ratsastajat ry – Ferro Deern 67.982%, 3) Sara Maattola-Lindholm, Ratsastusseura Dc ry – Sambaya 67.061%, 4) Johanna Riihijärvi, Abc Ratsastajat ry – Lloyd 65.658%, 5) Anna von Wendt, Björkboda Dressage ry/Rf – Pitstop 65.175%,

6) Jessica Jokiranta, Nika Team ry – C'est la Vie 64.123%, 7) Anna von Wendt, Björkboda Dressage ry/Rf – Schubert 62.456%, 8) Sanna Ylösmäki, Helsingin Ratsastajat ry – Caspar S 62.061%, 9) Nina Winqvist, Suomen Kenttäratsastusseura ry – Lots of Luck 61.623%, 10) Johanna Riihijärvi, Abc Ratsastajat ry – Pioneer 61.272%, 11) Siiri Kyrö, Orimattilan Ratsastajat ry – May Day 61.009%, 12) Nina Winqvist, Suomen Kenttäratsastusseura ry – Just A Rubin 59.868%, 12) Mervi Hartonen, Ratsastusseura Aino ry – May Rex WS 59.868%, 14) Iina Mikkanen, Dressage Team Travers ry – Lorenza 2888 59.605%, 15) Antti Lehtilä, Ratsastusseura Team Nissala ry – Le Grand Charmeur 59.342%, 16) Maria Finne, Porvoon Mustang ry – Rose Baccara II 57.193%, 17) Jukka Jokinen, Tuusulan Ratsastajat ry – Notholmens Daphne 2366 55.044%, (18) Niklas Määttä, Kumpumäen Ratsastajat ry – Luxor von Ganschow 60.614%