DTT Laakso, Helsinki

29.7.2017

Sinna Pohja ja Dorle
Sinna Pohja ja Dorle
Ronja Lönegren-Soiramon Sabrina harrasti akrobatiaa palkintojenjaossa
Ronja Lönegren-Soiramon Sabrina harrasti akrobatiaa palkintojenjaossa
Kira Kanerva ja Dave Dee voittivat helpon A:n
Kira Kanerva ja Dave Dee voittivat helpon A:n

Peggy Högsten & Lord of Lennox pääluokan parhaat lauantaina

Päivän vaikein luokka oli GP-liikkeitä sisältävä Intermediate A, jonka voitti selvästi Högsten Lennoxillaan. 
Vaativa A:n tasoisessa Prix St Georges´issa vei voiton yli 69 prosentilla kauniilla suorituksella Kikko Kalliokoski vähän kilpailleella Laura Akadellalla. Hevonen on menettänyt toisen silmänsä mikä ei menoa haittaa.
Päivän parhaat prosentit saatiin nuorten hevosten HB-tasoisessa kenttäohjelmassa, jonka voitti Ronja Lönegren-Soiramo hevosella Sabrina saaden 71,806 %. Kakkosen, Siiri Kyrön ratsastama Helga II sai hienosti 70 %.

Dressage Team Travers ry
Luokka 8 - FEI Intermediate A 2015
4 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Peggy Högsten, Helsingin Ratsastajat ry – Lord of Lennox vF 66.389%,
2) Jenni Kallio, Turun Seudun Ratsastajat ry – Manolo 64.537%,

3) Tiia Hyysalo, Gumbölen Ratsastajat ry – Betty B 63.611%, 4) Nina Westerlund, Korsholms Sportryttare ry – Flying Heart 61.250%

Luokka 7 - Prix St Georges 2009
12 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Kikko Kalliokoski, Helsingin Ratsastajat ry – Laura Akadella 69.167%,
2) Petra Teppola, Nika Team ry – Onyx Est le Roi de Ma Vie 65.263%,
3) Heli Hirvo, Valkeakosken Ratsastusseura ry – Don Preferido 64.035%,

4) Jessica Jokiranta, Nika Team ry – C'est la Vie 62.149%, 5) Suvi Salmevaara, Tuomarinkylän Ratsastajat ry – Wallonie 61.930%, 6) Kira Kanerva, Hyvinkään Urheiluratsastajat r – Playmate 2461 61.842%, 7) Christina Wuorimaa, Helsingin Ratsastajat ry – Fabrina II 61.623%, 8) Sanna Ylösmäki, Helsingin Ratsastajat ry – Caspar S 61.579%, 9) Joni Nikkanen, Nika Team ry – Kastaniegårdens Nemo 59.781%, 10) Suvi Lipponen, Lohjan Ratsastajat ry – Itog 59.693%, 11) Hanna Leskinen, Kangasalan Ratsastajat ry – Henry II 57.719%, 12) Antti Lehtilä, Ratsastusseura Team Nissala ry – Le Grand Charmeur 56.886%

Luokka 6 - Vaativa B:1, 2009
31 lähtijää ja 8 sijoittuu

1) Sinna Pohja, Dressage Team Travers ry – Dorle 65.833%,
2) Aino Hirvonen, Uudenmaan Hevosurheilijat ry – D 65.625%,
3) Johanna Pulkkinen, Harjun Urheiluratsastajat ry – Licaro 65.313%,
4) Emmi Salminen, Riding Team Gold Horses ry – Capac 65.104%,
5) Teemu Ahtee, Ratsastusseura Majoran ry – Sarotti 64.271%,
6) Mirka Kauppi, Lohjan Ratsastajat ry – Eastpoint 64.063%,
7) Elina Vilén, Nika Team ry – Princess Passion 63.958%,
8) Jasmin Sikström, Korsholms Sportryttare ry – Sandro Valentino Finhit 63.542%, 9) Jasmin Sikström, Korsholms Sportryttare ry – Åkaers Desire 63.333%, 9) Fredrika Blomqvist, Ypäjän Ratsastajat ry – Rosenblume 63.333%, 11) Riikka Wester, Dressage Team Travers ry – Gigilou Gigiley-R 62.917%, 12) Fredrika Blomqvist, Ypäjän Ratsastajat ry – Danny Dancer 62.813%, 13) Mona Westman, Lohjan Ratsastajat ry – Royal d'Amour 62.396%, 14) Riitta Holopainen, Hyvinkään Urheiluratsastajat r – Ravannah 62.292%, 15) Johanna Heikkilä, Dressage Team Travers ry – Excellent Black 62.188%, 16) Else Väyrynen, Uudenmaan Hevosurheilijat ry – Kiahan Rubin 62.083%, 17) Emmi Salminen, Riding Team Gold Horses ry – Mein Freund 61.667%, 18) Jukka Jokinen, Tuusulan Ratsastajat ry – Notholmens Daphne 2366 61.354%, 19) Mertsi Kontio, Dressage Team Travers ry – Anisian Alvar 60.625%, 20) Louise Jönsson, Helsingin Ratsastajat ry – Dayna 60.521%, 21) Nora Svensk, Helsingin Ratsastajat ry – Lerock 60.417%, 22) Minttu Lipponen, Mårbackan Ratsastajat ry – Winckier van Eyensluis 60.313%, 22) Riikka Wester, Dressage Team Travers ry – Maysun 60.313%, 24) Tinja Ekroth, Hyvinkään Urheiluratsastajat r – Whenever Klint 60.104%, 25) Else Väyrynen, Uudenmaan Hevosurheilijat ry – Equlei 60.000%, 26) Karoliina Hannonen, Ratsastusseura Equus ry – Albus-R 59.271%, 27) Lisa Vainio, Dressage Team Travers ry – Zigeuner 58.854%, 28) Jenni Kinnunen, Tampereen Ratsastusseura ry – Dancing Girl II 2404 58.125%, 29) Aino Lipsanen, Helsingin Ratsastajat ry – Diamante 57.813%, 30) Terhi Kallio, Helsingin Ratsastajat ry – Keep Moving 54.896%, 31) Elina Rainio, Nika Team ry – Zanosca 53.021%