Ypäjä, Finnderby

11.6.2018


Kira Kanerva & Dorazio GP-ykkönen

YPÄJÄN HEVOSOPISTO
FEI Grand Prix 2009, Finnderby GP tour
6 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Kira Kanerva, Hyvinkään Urheiluratsastajat r – Dorazio 65.800%,
2) Anna von Wendt, Björkboda Dressage ry/Rf – Denzel 65.767%,
3) Stella Hagelstam, Boen Ratsastajat ry – Hagels Amazing Shine 65.267%, 4) Mia von Schantz, Lohjan Ratsastajat ry – Zalzatime 65.033%, 5) Mia Kainulainen, Rocky Riders ry Rf – Coco Paradieso 63.467%, 6) Jenni Kallio, Turun Seudun Ratsastajat ry – Manolo 60.000%


Kür Grand Prix  2009
6 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Anna von Wendt, Björkboda Dressage ry/Rf – Denzel 72.408%,
2) Stella Hagelstam, Boen Ratsastajat ry – Hagels Amazing Shine 71.767%,
3) Mia von Schantz, Lohjan Ratsastajat ry – Zalzatime 68.933%, 4) Kira Kanerva, Hyvinkään Urheiluratsastajat r – Dorazio 68.225%, 5) Mia Kainulainen, Rocky Riders ry Rf – Coco Paradieso 65.325%, 6) Tiia Hyysalo, Gumbölen Ratsastajat ry – Betty B 59.758%

Intermediate I 2009
28 lähtijää ja 7 sijoittuu

1) Eevamaria Porthan-Broddell, Nika Team ry – Frida Gold 71.667%,
2) Susanna Therman, Husön Ratsastajat ry – Dragonheart 70.482%,
3) Ella Paloheimo, Hyvinkään Urheiluratsastajat r – Wolle Wolkenstein 69.035%,
4) Siiri Kyrö, Orimattilan Ratsastajat ry – Kyrö Hot Flow 68.377%,
5) Kira Kanerva, Hyvinkään Urheiluratsastajat r – Sandora 67.719%,
6) Pilvi Tuominen, Tammelan Ratsastajat ry – G-Renzo 67.675%,
6) Siiri Kyrö, Orimattilan Ratsastajat ry – Kyrö Märchen 2926 67.675%,
8) Johanna Riihijärvi, Abc Ratsastajat ry – Lloyd 66.842%, 9) Heli Hirvo, Valkeakosken Ratsastusseura ry – Don Preferido 66.667%, 10) Vilma Vajanto, Equestrian Team Diamond ry – New Hill Rossellini 160 65.000%, 11) Caroline Andersson, Ålands Hästsportförening Rf – Hohenfels 64.518%, 12) Teea Ranta, Laitilan Ratsastajat ry – Treasure T 63.947%, 13) Johanna Riihijärvi, Abc Ratsastajat ry – Pioneer 63.904%, 14) Elli Tuominen, Abc Ratsastajat ry – Skywalker 63.596%, 15) Vilma Kirves, Husön Ratsastajat ry – Lipowano 63.333%, 16) Sanna Ylösmäki, Helsingin Ratsastajat ry – Caspar S 63.202%, 17) Nina Winqvist, Suomen Kenttäratsastusseura ry – Lots of Luck 63.158%, 18) Kira Kanerva, Hyvinkään Urheiluratsastajat r – Playmate 2461 63.070%, 19) Elli Tuominen, Abc Ratsastajat ry – Woodcroft Rockstar 62.851%, 20) Saija Ohra-Aho, Urheiluratsastusseura Tammer R – Dalton 62.456%, 21) Mia Kainulainen, Rocky Riders ry Rf – Laram 62.281%, 22) Nina Winqvist, Suomen Kenttäratsastusseura ry – Just A Rubin 60.658%, 23) Helkky Ylönen, Korpilahden Ratsastajat ry – Savoy Rubin 59.868%, 24) Suvi Moisala, Lohjan Ratsastajat ry – Itog 57.895%, 25) Mervi Hartonen, Ratsastusseura Aino ry – May Rex WS 54.649%, 26) Sara Maattola-Lindholm, Ratsastusseura Dc ry – Sambaya Hyl., 26) Anna von Wendt, Björkboda Dressage ry/Rf – Schubert Kesk., 26) Leena Turpeinen, Helsingin Ratsastajat ry – Ramses XII Kesk.

Prix de OP, Prix St Georges, 2009, avoin kaikille
28 lähtijää ja 7 sijoittuu

1) Eevamaria Porthan-Broddell, Nika Team ry – Frida Gold 69.912%, 2) Siiri Kyrö, Orimattilan Ratsastajat ry – Kyrö Hot Flow 67.763%, 3) Siiri Kyrö, Orimattilan Ratsastajat ry – Kyrö Märchen 2926 66.886%, 4) Vilma Vajanto, Equestrian Team Diamond ry – New Hill Rossellini 160 65.965%, 5) Johanna Riihijärvi, Abc Ratsastajat ry – Lloyd 65.921%, 6) Leena Turpeinen, Helsingin Ratsastajat ry – Ramses XII 65.140%, 7) Kira Kanerva, Hyvinkään Urheiluratsastajat r – Sandora 64.956%,
8) Anna von Wendt, Björkboda Dressage ry/Rf – Schubert 64.825%, 9) Christina Wuorimaa, Helsingin Ratsastajat ry – Fabrina II 64.298%, 10) Johanna Riihijärvi, Abc Ratsastajat ry – Pioneer 62.939%, 11) Pirita Lång, Nika Team ry – Worldling 62.719%, 12) Saija Ohra-Aho, Urheiluratsastusseura Tammer R – Dalton 62.412%, 13) Johanna Metsälä, Etelä-Karjalan Urheiluratsasta – Swarovski 62.325%, 14) Paula Seikku, Ratsastusseura Team Nissala ry – Diarrah B 62.193%, 15) Elli Tuominen, Abc Ratsastajat ry – Woodcroft Rockstar 62.149%, 16) Sanna Ylösmäki, Helsingin Ratsastajat ry – Caspar S 62.018%, 17) Vilma Kirves, Husön Ratsastajat ry – Lipowano 61.886%, 18) Kira Kanerva, Hyvinkään Urheiluratsastajat r – Playmate 2461 61.667%, 19) Maria Pyykönen, Ratsastusseura Equus ry – Fürst Wild S 61.184%, 20) Elli Tuominen, Abc Ratsastajat ry – Skywalker 60.746%, 20) Karoliina Nieminen-Poutanen, Salon Ratsastusseura ry – Etoscha 60.746%, 22) Nina Winqvist, Suomen Kenttäratsastusseura ry – Just A Rubin 60.263%, 23) Nina Winqvist, Suomen Kenttäratsastusseura ry – Lots of Luck 60.044%, 24) Suvi Kettunen, Husaariratsastajat ry – Fifa Pearl VCG 57.588%, 25) Helkky Ylönen, Korpilahden Ratsastajat ry – Savoy Rubin 56.842%, 26) Mona Westman, Lohjan Ratsastajat ry – Cayenne 56.491%, 27) Suvi Moisala, Lohjan Ratsastajat ry – Itog 55.614%, 28) Mia Kainulainen, Rocky Riders ry Rf – Laram Hyl.

Vaativa A, FEI Nuorten joukkueohjelma 2009/2017, Finnderby Young rider tour
7 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Ella Paloheimo, Hyvinkään Urheiluratsastajat r – Wolle Wolkenstein 71.009%, 2) Janna Pursiainen, Hankasalmen Ratsastajat ry – Marit's Flamenco 65.439%,
3) Daniela Therman, Husön Ratsastajat ry – Sara Enshöj 64.912%, 4) Joni Nikkanen, Nika Team ry – Kastaniegårdens Nemo 63.991%, 5) Katariina Laitinen, Urheiluratsastusseura Tammer R – Lepas Hofstern 63.904%, 6) Wilma Erkkilä, Kokkolan Ratsastajat ry – Release Me 63.509%, 7) Emmi Salminen, Husön Ratsastajat ry – St' Ophir 62.325%

Vaativa A, FEI Kür Nuorille ratsastajille 2009/2017 Finnderby Young rider tour 2.osakilpailu, avoin nuorille ratsastajille
5 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Emmi Salminen, Husön Ratsastajat ry – St' Ophir 68.117%, 2) Daniela Therman, Husön Ratsastajat ry – Sara Enshöj 67.808%,
3) Janna Pursiainen, Hankasalmen Ratsastajat ry – Marit's Flamenco 66.683%, 4) Wilma Erkkilä, Kokkolan Ratsastajat ry – Release Me 65.558%, 5) Katariina Laitinen, Urheiluratsastusseura Tammer R – Lepas Hofstern 57.458%