HR Laakso, Helsinki

4.8.2018

Helkky Ylönen & Savoy Rubin avotaivutuksessa. Kuva AM
Helkky Ylönen & Savoy Rubin avotaivutuksessa. Kuva AM

Prix St Georges´in voitto Korpilahdelle Ylöselle ja Savoy Rubinille

Kilpailut jatkuvat Laaksolla sunnuntaina. Huipputuloksia ei lauantaina nähty. Helteet lienevät vaikuttaneet tuloksiin ja varmaankin valmentautumiseen tämän kesän aikana.
Su klo 15.40 ratsastetaan Intermediate I vapaaohjelma. 11.30 alkaa vaativa B, lisäksi päivän aikana juniori- ja ponicupluokat.

Prix St.Georges
15 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Helkky Ylönen, Korpilahden Ratsastajat ry – Savoy Rubin 65.526%,
2) Jessica Jokiranta, Nika Team ry – C'est la Vie 65.307%,
3) Fanny Rannankari, Billnäsin Ratsastajat ry – Let Me Fly 64.211%,
4) Ella Paloheimo, Hyvinkään Urheiluratsastajat r – Scarlet Majlund 64.123%,

5) Petra Andrejeff, Horsy Team ry – Hendrik 63.158%, 6) Leena Turpeinen, Helsingin Ratsastajat ry – Ramses XII 62.588%, 7) Vilma Kirves, Husön Ratsastajat ry – Lipowano 61.623%, 8) Annaleena Helin, Valkeakosken Ratsastusseura ry – Richter 61.096%, 9) Susanna Therman, Husön Ratsastajat ry – St' Ophir 59.605%, 10) Marika Siippola, Helsingin Ratsastajat ry – Cerberus 59.167%, 11) Maria Fraser-Baggström, Väst-Nylands Ryttare Rf – Pin Rock's Domingo 58.947%, 12) Suvi Moisala, Lohjan Ratsastajat ry – Itog 57.675%, 13) Hanna Nuutinen, Tuomarinkylän Ratsastajat ry – Castellou 57.632%, 14) Kira Parjanen, Nevas Gård Ryttare ry – Reggio II 56.491%, 15) Kati Kolehmainen, Peuramaan Urheiluratsastajat r – Lazanto Hyl.

FEI Vaativa B, jun. esiohjelma
29 lähtijää ja 8 sijoittuu

1) Johanna Similä, Tuomarinkylän Ratsastajat ry – Mein Freund 67.132%,
2) Jasmin Sikström, Korsholms Sportryttare ry – Clementine II 66.691%,
3) Teemu Ahtee, Ratsastusseura Majoran ry – Sarotti 65.588%,
4) Susanna Hyypiä, Boen Ratsastajat ry – Cayenne 64.926%,
4) Mervi Majoinen, Nika Team ry – Kingston TH 64.926%,
6) Jenna Lamminen, Helsingin Ratsastajat ry – Viisa 63.897%,
7) Sinna Pohja, Dressage Team Travers ry – Schwarzeneger 63.309%,
8) Else Väyrynen, Stall Anna Riders ry – Equlei 63.162%,

9) Elina Witt, Nika Team ry – Windsor V 62.647%, 10) Taina Jäppinen, Riding Team Gold Horses ry – Don de Luxe Korsvaenget 62.426%, 11) Sara Lehtilä, Boen Ratsastajat ry – Riverbank Farbenfroh 62.059%, 12) Annamiina Pulliainen, Abc Ratsastajat ry – Butterfly Effect 61.397%, 13) Milja Ranta, Horsy Team ry – S.W. Red Charm 61.103%, 14) Tiia Dahlqvist, Valkealan Ratsastajat ry – Legolas 61.029%, 15) Katariina Wolin, Helsingin Ratsastajat ry – Cinderella VIII 60.368%, 16) Lotta Luomajärvi, Tallitiimi ry – May Deveraux WS 2818 60.074%, 16) Milja Ranta, Horsy Team ry – Gallops Jamiro 60.074%, 18) Helmi Luoto, Porvoon Mustang ry – Tiana 59.706%, 19) Janina Laaksonen, Helsingin Ratsastajat ry – M and M's 59.412%, 20) Minttu Roininen, Kangasalan Ratsastajat ry – Dissos 59.118%, 21) Nora Svensk, Helsingin Ratsastajat ry – Atos MG 58.824%, 22) Riina Zetterman, Tuusulan Ratsastajat ry – Devilsrock Tristesse 2984 58.529%, 23) Valeria Karling, Peuramaan Urheiluratsastajat r – Gefest 58.015%, 23) Jutta Weisell, Siilin Ratsastajat ry – Quel Garcon 58.015%, 23) Tea Blom, Luhtajoen Ratsastajat ry – Pin Rock's Hot Shot 58.015%, 26) Minttu Roininen, Kangasalan Ratsastajat ry – Fighting Heaven 57.794%, 27) Else Väyrynen, Stall Anna Riders ry – Damian 57.721%, 27) Tiia Mäntykoski, Team Pähkinä ry – ROA's Casanova 57.721%, 29) Mia Winqvist, Suomen Kenttäratsastusseura ry – Ubiene 57.574%

 

FEI Helppo A, Lasten henk.koht. ohjelma Kat. 1, H
16 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Lotta Luomajärvi, Tallitiimi ry – May Deveraux WS 2818 67.708%,
2) Jessica Kerttunen, Uudenmaan Hevosurheilijat ry – Westside 65.521%,
3) Milja Ranta, Horsy Team ry – Dacapo de l'Aube 64.479%,
4) Erica Wollsten, Tuusulan Ratsastajat ry – Lara Croft 63.958%,

5) Ellen Vuorinen, Kyrkslätt Idrottsförening Rf – Ras Trent 62.969%, 5) Inka Pekkinen, Kilon Ratsastuskerho ry – His Dream 62.969%, 7) Teemu Ahtee, Ratsastusseura Majoran ry – Mezcal II 62.917%, 8) Salli Pietarinen, Luhtajoen Ratsastajat ry – Herr Doktor 62.865%, 9) Eva Nurminen, Ratsastusseura Majoran ry – Hagels Safira 62.135%, 10) Jessica Kerttunen, Uudenmaan Hevosurheilijat ry – Ladykiller II 61.094%, 11) Aliina Pesula, Ratsastusseura Equus ry – Fiderandro 60.990%, 12) Helmi Luoto, Porvoon Mustang ry – Tiana 60.729%, 13) Saara Rantapuu-Kivelä, Lounais-Espoon Ratsastajat ry – Percival J 59.792%, 14) Aurora Immonen, Etelä-Espoon Ratsastajat ry – Urselientje 56.094%, 15) Sanna Immonen, Riding Team Gold Horses ry – Lootus II 55.417%, 16) Erika Keurulainen, Kauniaisten Ratsastajat - Gran – Favoriet M 54.896%