Järvenpää 24.-26.8.

26.8.2018 klo 16

Frida Gold
Frida Gold
Fürst Wild S
Fürst Wild S
Cayenne
Cayenne

Porthan-Broddel & Frida Goldille kaksi luokkavoittoa

Ratsastuskeskus Aino 
Intermediate I 2009, avoin kaikille
12 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Eevamaria Porthan-Broddell, Nika Team ry – Frida Gold 69.912%,
2) Leena Turpeinen, Helsingin Ratsastajat ry – Ramses XII 66.404%,
3) Siiri Kyrö, Orimattilan Ratsastajat ry – Kyrö Märchen 2926 65.702%,

4) Nina Dunder, Helsingin Ratsastajat ry – Floresco Sil 65.526%, 5) Teea Ranta, Laitilan Ratsastajat ry – Treasure T 65.088%, 6) Vilma Kirves, Husön Ratsastajat ry – Lipowano 63.816%, 7) Anna von Wendt, Björkboda Dressage ry/Rf – Schubert 63.772%, 8) Petra Andrejeff, Horsy Team ry – Hendrik 63.289%, 9) Siiri Kyrö, Orimattilan Ratsastajat ry – Kyrö Hot Flow 62.851%, 10) Suvi Moisala, Lohjan Ratsastajat ry – Itog 61.140%, 11) Mervi Hartonen, Ratsastusseura Aino ry – May Rex WS 59.912%, 12) Suvi Salmevaara, Uudenmaan Hevosurheilijat ry – Wallonie 58.070%

Prix St Georges 2009, avoin kaikille
14 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Eevamaria Porthan-Broddell, Nika Team ry – Frida Gold 67.851%,
2) Maria Pyykönen, Ratsastusseura Equus ry – Fürst Wild S 65.482%,
3) Sara Maattola-Lindholm, Ratsastusseura Dc ry – Kameo 65.482%,
4) Fanny Rannankari, Billnäsin Ratsastajat ry – Let Me Fly 65.439%,

5) Hanna Seppälä, Nika Team ry – Landlyst Romany 63.991%, 6) Petra Andrejeff, Horsy Team ry – Point Of View 62.982%, 7) Sirpa Degerth-Káldi, Tuomarinkylän Ratsastajat ry – San Diego 62.851%, 8) Suvi Salmevaara, Uudenmaan Hevosurheilijat ry – Wallonie 62.412%, 9) Petra Andrejeff, Horsy Team ry – Hendrik 61.754%, 10) Camilla Ekroos, Boen Ratsastajat ry – Akord II 61.140%, 11) Mona Westman, Lohjan Ratsastajat ry – Royal d'Amour 57.982%, 12) Anna von Wendt, Björkboda Dressage ry/Rf – Schubert 57.456%, 13) Christina Wuorimaa, Helsingin Ratsastajat ry – Fabrina II 55.833%, 14) Maria Finne, Porvoon Mustang ry – Rose Baccara II 54.825%

Vaativa A FEI Loppukilpailuohj. 7-vuotiaille hevosille 2016
7 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Jasmin Sikström, Korsholms Sportryttare ry – Clementine II 68.419%,
2) Maria Pyykönen, Ratsastusseura Equus ry – Fürst Wild S 66.068%,

3) Sara Maattola-Lindholm, Ratsastusseura Dc ry – Kameo 65.897%, 4) Julia Karstinen, Jyvässeudun Ratsukot ry – Sommerliebe 64.316%, 5) Kira Parjanen, Nevas Gård Ryttare ry – Reggio II 63.590%, 6) Mona Westman, Lohjan Ratsastajat ry – Royal d'Amour 61.068%, 7) Mervi Hartonen, Ratsastusseura Aino ry – May Rex WS 59.103%

Vaativa B FEI Junioreiden henkilökohtainen ohjelma 2009
11 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Susanna Hyypiä, Boen Ratsastajat ry – Cayenne 67.939%,
2) Tiia Jäppinen, Etelä-Karjalan Urheiluratsasta – Poirot 65.132%,
3) Anne Nuutinen, Ratsastusseura Aino ry – Karelia Carrus 63.816%,

4) Taina Jäppinen, Riding Team Gold Horses ry – Don de Luxe Korsvaenget 62.061%, 5) Kaisa-Maria Hänninen, Kuoreveden Ratsastajat ry – Petit Pepe 61.754%, 6) Petra Larni, Poni-Haan Ratsastajat ry – Ramzes 61.667%, 7) Mervi Majoinen, Nika Team ry – Kingston TH 61.623%, 8) Kira Parjanen, Nevas Gård Ryttare ry – Reggio II 61.316%, 9) Kirsi Degerth-Moldováni, Tuomarinkylän Ratsastajat ry – Malus Dunbar 59.254%, 10) Jenni Kolkkala, Pinomäki Royality Riding Club – Lope de Vega 58.904%, 11) Kirsi Degerth-Moldováni, Tuomarinkylän Ratsastajat ry – Fair Fighter 56.623%

Helppo A FEI Ponien esiohjelma 2012 Kat. 2, 1
Kansallinen | Poni | Kouluratsastus
16 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Oona Ylirautia, Lohjan Ratsastajat ry – Casperos 63.833%,
2) Emmi Alahonko, Pinomäki Royality Riding Club – Robi IV 63.667%,
3) Saana Hannula, Ratsastusseura Aino ry – Dacapo de l'Aube 63.000%,
4) Elina Kemppainen, Pro Riders Kainuu ry – Mc Furry 62.958%,

5) Mona Vesala, Lidrid-Team ry – Hektor Finn 62.708%, 6) Salli Pietarinen, Luhtajoen Ratsastajat ry – Herr Doktor 62.500%, 7) Inna Jurvainen, Kotimäen Ratsastajat ry – Goldencoast Mars 62.250%, 8) Milja Ojamäki, Ratsastusseura Varsa ry – Kleine Hoeven's James 62.125%, 9) Netta Pekkinen, Kangasalan Ratsastajat ry – Braveheart II 61.958%, 10) Ruut Mantela, Lahan Urheiluratsastajat ry – Hillside Arwen 61.667%, 11) Mila Pietarila, Kajaanin Ratsastusseura ry – Avalon 61.458%, 12) Mila Pietarila, Kajaanin Ratsastusseura ry – FH. Bjerregårds Wonder 60.542%, 13) Pinja Järvinen, Lounais-Espoon Ratsastajat ry – Piotr 59.667%, 14) Ella Tolonen, Abc Ratsastajat ry – Königsfalke 59.542%, 15) Saija Kulhelm, Kotkan Ratsastajat ry – Monique La Roche 585 NF 59.458%, 16) Anni Pöppönen, Kajaanin Ratsastusseura ry – S.S Queenie 55.625%