CDI Saumur, Ranska

10.9.2018


Soratielle sijoituksia kahdella hevosella

Sekä Intermediaire A että B sisältävät helpotettuja GP-liikkeitä, passagea, piaffia jossa eteenpäinliikkuminen on sallittua ja vaihtoja joka askeleella (7kpl).

 

2018 CDI Saumur  7 - 9 September 
 

Intermediaire B
Judges: Trimborn, Roudier, Voser

  • 1. Sara Gallop - Bandreo - 69.792 (Great Britain)
  • 2. Guillaume Lundy - Tempo ENE - 69.625   (France)
  • 3. Mikaela Soratie- Dacor -  67.958 (Finland)
  • 4. Vai Bruntink - Chardonnay - 67.417 (Holland)
  • 5. Charles Edouard Renaud - Danzig W - 67.292   (France)
  • 6. Henrietta Cheetham - Schattentanzerin - 66.125 (Great Britain)   
  • 7. Laetitia Isselon - Cybelle Ila - 65.917   (France)
  • 8. Pauline Guillem - Whisper Gold -  65.250   (France)
  • 9. Charlotte Chalvignac - Dvina -   64.792   (France)
  • 10. Catherine Henriquet - Lexus Gold - 62.042  (France)
  • 11.  Ekaterina Podlytkina - Zaffiro -   59.542 (Russia) 
  • 12.Guillaume Trubuil - Bayon - 59.375 (France)

Intermediaire A
Judges: Maurel, Ringmark, Verbeek

  • 1. Guillaume Lundy CNE - Tempo ENE - 71.275  (France)
  • 2. Sara Gallop - Bandreo - 69.363  (Great Britain)
  • 3. Mikaela Soratie - Dacor - 66.863 (Finland)
  • 4. Vai Bruntink - Charldonnay - 65.539 (Holland)
  • 5. Charlotte Chalvignac - Dvina - 65.098  (France)
  • 6. Henrietta Cheetham - Schattentanzerin - 64.412 (Great Britain)     
  • 7. Laetitia Isselin - Cybelle Ila -  63.186   (France)
  • 8. Pauline Guillem - Whisper Gold - 62.010   (France)
  • 9. Ekaterina Podlytkina - Zaffiro - 61.814  (Russia)   
  • 10. Catherine Henriquet - Lexus Gold -  61.716 (France)    
  • 11. Charles Edouard Renaud - Danzig W - 61.676 (France)    
  • 12. Guillaume Trubuil - Bayon - 61.275     (France)

Intermediaire I
Judges: Trimborn, Asmyr, Maurel

  • 1. Pauline Vanlandeghem - Sertorius de Rima Z - 73.186 (France)
  • 2. Vai Bruntink - Darabel - 70.343 (Holland)
  • 3. Mikaela Soratie - Hot Casanova - 70.245  (Finland)  
  • 4. Annemiek Vincourt - Fimosa - 69.167  (Holland)
  • 5. Rebecca Rooke - Muschamp Rap 'n Roll - 68.137 (Australia)   
  • 6. Henrietta Cheetham - Dancer Khan - 67.892 (Great Britain)
  • 7. Tristan Tucker - Jewels Weihbach -  67.451 (Australia)
  • 8. Magali Castellana - Armani - 67.304 (Belgium)
  • 9. Yoni de Souter - Indorado van 't Kathof - 66.863 (Belgium)    
  • 10. Lisa Marriott - Valucio DH Z - 66.471 (Great Britain)
  • 11. Fleur Verbeek - DJ - 66.422   (Holland)
  • 12. Sarah Williams - Bohigas W -  66.275  (Great Britain)   
  • 12. Sarah Casanova - Lord Sunshine - 66.275  (France)
  • 14. Mathis Portejoie - Artisto W - 66.176 (France)
  • 15. Clemence Jean - Scarlet Ohara - 66.029  (France)
  • 16. Victoria Saint Cast - Downtown Girl - 65.098    (France)
  • 17. Ekaterina Podlytkina - Torveslettens Fifty Fifty -  64.951 (Russia)     
  • 18. Dean Skeates - Super Blue - 64.265 (Great Britain)
  • 19. Marie-aline Helleputte - Zadarijke - 64.069  (Belgium)
  • 20. Petri Bax - Esteban - 63.873  (Holland)
  • 21. Mathieu Boisselier - Rascape d'Hulm -  59.902  (France)
  • 22. Fabienne Laurent - Don Fulcher - 57.500 (France)

Intermediaire I Kur to Music
Judges: Maurel, Van Daele, Francqueville

  • 1. Pauline Vanlandeghem - Sertorius de Rima Z - 77.000  (France)
  • 2. Vai Bruntink - Darabel - 73.842 (Holland)
  • 3. Annemiek Vincourt - Fimosa - 71.583 (Holland)
  • 4. Rebecca Rooke - Muschamp Rap 'n Roll - 71.542 (Australia)
  • 5. Mikaela Soratie - Hot Casanova - 71.250  (Finland)
  • 6. Yoni de Souter - Indorado van 't Kathof - 9.583 (Belgium)
  • 7. Henrietta Cheetham - Dancer Khan - 69.542 (Great Britain)
  • 8. Sarah Williams - Bohigas W - 69.250 (Great Britain)
  • 9. Lisa Marriott - Valucio DH Z-  68.875  (Great Britain)
  • 10. Mathis Portejoie - Artisto W - 68.792   (France)
  • 11. Tristan Tucker - Jewels Sir Weihbach - 68.375  (Australia)    
  • 12. Magali Castellana - Armani -   67.708  (Belgium)
  • 13. Fleur Verbeek - DJ -  67.375   (Holland)
  • 14. Clemence Jean - Scarlet Ohara - 65.542 (France)

Prix St Georges
Judges: Van Daele, Voser, Roudier

  • 1. Pauline Vanlandeghem - Sertorius de Rima Z - 72.010 (France)
  • 2. Annemiek Vincourt - Fimosa - 71.176 (Holland)
  • 3. Vai Bruntink - Darabel -  70.735 (Holland)
  • 4. Tristan Tucker - Jewels Sir Weihbach - 69.951 (Australia)
  • 5. Rebecca Rooke - Muschamp Rap 'n Roll -   69.167 (Australia)
  • 6. Yoni de Souter - Indorado van 't Kathof -   69.069 (Belgium)
  • 7. Lisa Marriott - Valucio DH -   68.676 (Great Britain)
  • 8. Mathis Portejoie - Artisto W -  68.088 (France)
  • 9. Dean Skeates - Super Blue -  67.843 (Great Britain)
  • 10. Mikaela Soratie - Hot Casanova - 67.696 (Finland)
  • 11. Sarah Williams - Bohigas W -  67.304 (Great Britain)
  • 12. Henrietta Cheetham - Dancer Khan -   67.010 (Great Britain)
  • 13. Magali Castellana - Armani -   66.471 (Belgium)
  • 14. Fleur Verbeek - DJ -   65.931 (Holland)
  • 15. Petri Bax - Esteban -    65.735  (Holland)
  • 16. Clemence Jean - Scarlet Ohara -  65.686  (France)
  • 17. Ekaterina Podlytkina - Torveslettens Fifty Fifty -  64.363 (Russia)
  • 18. Victoria Saint Cast - Downtown Girl -  64.216 (France)
  • 19. Sarah Casanova - Lord Sunshine -  64.020  (France)
  • 20. Marie Aline Helleputte - Zadarijke -   63.676  (Belgium)
  • 21. Fabienne Laurent - Don Fulcher -  61.618 
  • 22. Mathieu Boisselier - Rescape d'Hulm - 58.333  (Canada)