CDI3* Ypäjä

25.3.2019


Kv kipailut käytiin kuuden maan maan ja neljän ikäluokan voimin

Ypäjä CDI
Grand Prix Freestyle to Music 
10 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Jacob Noerby Soerensen, SWE – Moegelbjergs Romeo 74.210%,
2) Stella Hagelstam, FIN – New Hill Julitrea 71.165%,
3) Märit Olofsson Nääs, SWE – Strolchi 70.635%,
4) Anna Von Wendt, FIN – Denzel 69.645%,
5) Dina Ellermann, EST – Donna Anna 68.675%,
6) Dina Ellermann, EST – Landy's Akvarel 66.910%, 7) Ville Vaurio, FIN – d'Artagnan 198 66.215%, 8) Diana Pruks, EST – Finalist 66.135%, 9) Tiina Kuusmann, EST – Romantika 63.950%, 10) Getter Kangur, EST – Ashwan Kesk.

Grand Prix 
11 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Stella Hagelstam, FIN – New Hill Julitrea 71.000%,
2) Jacob Noerby Soerensen, SWE – Moegelbjergs Romeo 70.696%,
3) Märit Olofsson Nääs, SWE – Strolchi 67.500%,
4) Anna Von Wendt, FIN – Denzel 67.109%,
5) Dina Ellermann, EST – Landy's Akvarel 65.630%, 6) Getter Kangur, EST – Ashwan 63.804%, 7) Diana Pruks, EST – Finalist 63.783%, 8) Ville Vaurio, FIN – d'Artagnan 198 63.087%, 9) Tiina Kuusmann, EST – Romantika 60.957%, 9) Dina Ellermann, EST – Donna Anna 60.957%, 11) Grete Hussar, EST – Scott 57.130%

Intermediate II 
2 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Elisabet Ehrnrooth, FIN – Bogelys La-RO 66.206%,
2) Susanna Therman, FIN – Dragonheart 65.853%

Intermediate A 
4 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Malene Kohlschmidt Ebbesen, DEN – Don Juan 66.324%,
2) Susanna Therman, FIN – Dragonheart 66.059%,
3) Elisabet Ehrnrooth, FIN – Bogelys La-RO 65.588%,
4) Pilvi Tuominen, FIN – G-Renzo 64.118%

Intermediate I
9 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Jacob Noerby Soerensen, SWE – Ellegaardens San Droneur 70.235%,
2) Janni Martikainen, FIN – Cornando V/D Cadzandhoeve 69.559%,
3) Sara Maattola-Lindholm, FIN – Sambaya 67.588%,
4) Märit Olofsson Nääs, SWE – Quintana 65.294%,
5) Kitta Hyttinen, FIN – Valette 64.618%, 6) Anna Von Wendt, FIN – Schubert 63.500%, 7) Saga Tervonen, FIN – Fabulouz Firfod 61.824%, 8) Jasmin Sikström, FIN – Clementine 61.706%, 9) Heli Hirvo, FIN – Don Preferido 59.882%

Prix St-Georges

1) Janni Martikainen, FIN – Cornando V/D Cadzandhoeve 69.412%,
2) Jacob Noerby Soerensen, SWE – Ellegaardens San Droneur 69.235%,
3) Sara Maattola-Lindholm, FIN – Sambaya 68.559%,
4) Märit Olofsson Nääs, SWE – Quintana 65.353%,
5) Kitta Hyttinen, FIN – Valette 64.265%, 6) Jasmin Sikström, FIN – Clementine 63.647%, 7) Heli Hirvo, FIN – Don Preferido 63.588%, 8) Anna Von Wendt, FIN – Schubert 59.676%, 9) Saga Tervonen, FIN – Fabulouz Firfod 59.294%

Young Riders Individual Competition 
4 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Janna Pursiainen, FIN – Hiero 69.000%, 2) Louise Jönsson, FIN – Dayna 67.853%, 3) Emmi Salminen, FIN – St' Ophir 64.206%, 4) Olivia Vliek, FIN – Shaipur 63.324%

Young Riders Team Competition 
4 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Louise Jönsson, FIN – Dayna 68.794%, 2) Emmi Salminen, FIN – St' Ophir 68.088%, 3) Janna Pursiainen, FIN – Hiero 66.059%, 4) Olivia Vliek, FIN – Shaipur 64.853%

Prix de NoShout Junior Individual Competition 
12 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Yulia Grigorieva, RUS – Kalhave's de Nora 72.598%, 2) Camilla Aarnio-Wihuri, FIN – Chopin 67.745%, 3) Rose Marie Skjoldby, EST – Rosinante 67.353%, 4) Veera Paloheimo, FIN – Wolle Wolkenstein 66.667%, 5) Helena Kaal, EST – Cassander 66.471%, 6) Eveliina Havinen, FIN – Die Welt 65.392%, 7) Tinja Ekroth, FIN – Whenever Klint 64.951%, 8) Eerika Hakala, FIN – American Beauty 64.363%, 9) Tuisku Maria Lamberg, FIN – Netstutteriets Bachio 62.500%, 10) Alena Kuznetsova, RUS – Serupgards Shamrock 62.402%, 11) Johanna Similä, FIN – Mein Freund 60.735%, 12) Maian Kesküll, EST – Kevins 60.637%

Prix de Ypäjän Ratsastajat Junior Team Competition 
12 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Yulia Grigorieva, RUS – Kalhave's de Nora 70.000%, 2) Camilla Aarnio-Wihuri, FIN – Chopin 66.970%, 3) Rose Marie Skjoldby, EST – Rosinante 66.869%, 4) Veera Paloheimo, FIN – Wolle Wolkenstein 66.717%, 5) Tinja Ekroth, FIN – Whenever Klint 64.848%, 6) Eerika Hakala, FIN – American Beauty 64.293%, 7) Johanna Similä, FIN – Mein Freund 64.192%, 8) Helena Kaal, EST – Cassander 63.889%, 9) Eveliina Havinen, FIN – Die Welt 62.929%, 10) Tuisku Maria Lamberg, FIN – Netstutteriets Bachio 61.162%, 11) Maian Kesküll, EST – Kevins 60.202%, 12) Alena Kuznetsova, RUS – Serupgards Shamrock 60.152%

Prix de HorseCare Corner  Pony Individual Competition 
17 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Alva Nordfjell, SWE – Eg Dirac 71.784%, 2) Ulyana Konshina, RUS – Maverick 70.459%, 3) Tindra Holmertz, SWE – Brave Heart 70.243%, 4) Anni Plith, FIN – Pin Rock's Hannibal 69.081%, 5) Pinja Salmela, FIN – Reitland's du Nur du B 68.986%, 6) Alena Kuznetsova, RUS – Lemniscaat Rapsodie 68.811%, 7) Lovisa Adamsson, SWE – Adrenalin 67.649%, 7) Jenni Joanna Silventoinen, FIN – Hazelberg's Macho 67.649%, 9) Laura Laustsen, SWE – Lundgards Nano 66.716%, 10) Fanni Olkkonen, FIN – Darius V. Herrenhof 66.405%, 11) Salli Pietarinen, FIN – Herr Doktor 66.054%, 12) Hannah Regosa, SWE – Inspi(Red) Justice Rp 185 65.216%, 13) Jenny Målar, SWE – Veronas Gershwin 65.162%, 14) Emmie Wallin, SWE – Nors Solo 65.054%, 15) Emma Spook-Fintl, NOR – Emely's Surprise 64.973%, 16) Saga Larsson, SWE – Nijebert's Cupido 61.216%, 17) Tindra Dahlström, SWE – Little Diamonds Doolittle 57.649%

Team - Pony Team Competition 
17 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Pinja Salmela, FIN – Reitland's du Nur du B 70.000%, 2) Lovisa Adamsson, SWE – Adrenalin 69.714%, 3) Anni Plith, FIN – Pin Rock's Hannibal 69.629%, 4) Tindra Holmertz, SWE – Brave Heart 69.600%, 5) Alva Nordfjell, SWE – Eg Dirac 69.457%, 6) Jenni Joanna Silventoinen, FIN – Hazelberg's Macho 67.743%, 7) Alena Kuznetsova, RUS – Lemniscaat Rapsodie 67.400%, 8) Hannah Regosa, SWE – Inspi(Red) Justice Rp 185 67.171%, 9) Ulyana Konshina, RUS – Maverick 66.914%, 10) Jenny Målar, SWE – Veronas Gershwin 66.543%, 11) Laura Laustsen, SWE – Lundgards Nano 65.686%, 12) Emmie Wallin, SWE – Nors Solo 65.343%, 13) Fanni Olkkonen, FIN – Darius V. Herrenhof 65.257%, 14) Salli Pietarinen, FIN – Herr Doktor 64.800%, 15) Emma Spook-Fintl, NOR – Emely's Surprise 64.029%, 16) Tindra Dahlström, SWE – Little Diamonds Doolittle 63.629%, 17) Saga Larsson, SWE – Nijebert's Cupido 63.314%

Children Individual Competition 
7 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Maria Mägi, EST – Shampagna 68.679%, 2) Irina Chugunova, RUS – Double Power 66.964%, 3) Mila Pietarila, FIN – Burlesque 66.750%, 4) Elina Kemppainen, FIN – Luce Del Fuoco 65.607%, 5) Kenry Kikkas, EST – Coad Hill Happy 65.107%, 6) Isadora Ahola, FIN – Larno 64.786%, 7) Berit Pihlak, EST – Romy K 55.786%

Children Team Competition 
7 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Maria Mägi, EST – Shampagna 69.167%, 2) Irina Chugunova, RUS – Double Power 68.718%, 3) Mila Pietarila, FIN – Burlesque 67.308%, 4) Elina Kemppainen, FIN – Luce Del Fuoco 66.795%, 5) Isadora Ahola, FIN – Larno 66.667%, 6) Kenry Kikkas, EST – Coad Hill Happy 66.282%, 7) Berit Pihlak, EST – Romy K 58.590%