CDIO Compiegne

20.5.2019

Terhi Stegarsille sijoitus Ranskassa Thai Peellä

CDIO joukkuekilpailun voitti Iso-Britannian joukkue ennen Ruotsia ja USA:aa. CDIO-luokissa loisti KorK:in syksyn klinikan vetäjä Patrik Kittel. Suomalaisista osallistui kilpailuihin Stegarsin lisäksi Mikael Soratie.

Grand Prix Kur to Music - 3*
Judges: Romanov, Voser, Saleh, Colliander, Osinski

  • 1. Charlotte Fry - Everdale - 76.075 (Great Britain)
  • 2. Emma Hindle - Romy del Sol - 75.575 (Great Britain)
  • 3. Nicole Favereau - Ginsengue - 74.045 (France)
  • 4. Betrand Liegard - Star Wars - 72.860  (France)
  • 5. Terhi Stegars - Thai Pee - 71.600 (Finland)
  • 6. Charlotte Lenherr - Darko of De Niro - 71.235 (Switzerland)
  • 7. Maria Caetano - Fenix de Tineo - 71.130 (Portugal)
  • 8. Camille Judet Cheret - Scoop du Bois Luric - 70.660  (France)
  • 9. Margo Timmermans - Catch Me - 70.130 (Holland)
  • 10. Daniel Watson - Amadeus - 69.455 (Great Britain)
  • 11. Heike Holstein - Sambuca - 68.640 (Ireland)
  • 12. Mikaela Soratie - Dacor - 67.060 (Finland)
  • 13. Barbara Bertschinger - Rubin Cortes - 66.920 (Switzerland)
  • 14. Diana al Shaer - Unazalee de Massa - 65.510 (Palestine)
  • 15. Rob van Puijenbroek - Crocket Times - 60.755 (Belgium)
     

    Grand Prix - 3*
    Judges: Trimborn, Alonso, Ringmark, Wust, Colliander

  • 1. Malin Wahlkamp Nilsson - Eddieni - 71.565 (Sweden)
  • 2. Emma Hindle - Romy del Sol - 70.457 (Great Britain)
  • 3. Heike Holstein - Sambuca - 70.435 (Ireland)
  • 4. Charlotte Fry - Everdale  - 70.413 (Great Britain)
  • 5. Nicole Favereau - Ginsengue - 69.370 (France)
  • 6. Bertrand Liegard - Star Wars - 68.891 (France)
  • 7. Jeroen Devroe - Eres DL - 68.848 (Belgium)
  • 8. Charlotte Chalvignac - Lights of Londonderry - 68.804  (France)
  • 9. Terhi Stegars - Thai Pee - 68.435 (Finland)
  • 10. Margo Timmermans - Catch Me - 68.304 (Holland)
  • 11. Maria Caetano - Fenix de Tineo - 68.043 (Portugal)
  • 12. Rob van Puijenbroek - Argentino - 67.304 (Belgium)
  • 13. Charlotte Lenherr - Darko of De Niro - 67.000 (Switzerland)
  • 14. Jean Philippe Siat - Lovesong - 66.978  (France)
  • 15. Camille Cheret Judet - Scoop du Bois Luric - 66.826  (France)
  • 16. Nolwenn Baudouin - Bianca - 66.761  (France)
  • 17. Birgit Wientzek Plage - Hot Secret - 66.587 (Switzerland)
  • 18. Kate Dywer - Snowdon Faberge - 66.370 (Ireland)
  • 19. Daniel Watson - Amadeus - 66.283 (Great Britain)
  • 20. Helen Langehanenberg - Hollywood - 65.652 (Germany)
  • 21. Rob van Puijenbroek - Crocket Times - 65.217 (Belgium)
  • Grand Prix Special - 5* CDIO
    Judges: Lehrmann, Almasy, Sanders, Ringmark, Baarup

  • 1. Gareth Hughes - Briolinca - 77.170 (Great Britain)
  • 2. Patrik Kittel - Well Done de la Roche - 75.638 (Sweden)
  • 3. Carl Hester - Hawtins Delicato - 75.319 (Great Britain)
  • 4. Juliette Ramel - Wall Street JV - 71.872 (Sweden)
  • 5. Nick Wagman - Don John - 71.404 (USA)
  • 6. Birgit Wientzek Plage - Robinvale - 70.809 (Switzerland)
  • 7. Katherine Bateson Chandler - Alcazar - 70.021 (USA)
  • 8. Danielle Heijkoop - Badari - 69.702 (Holland)
  • 9. Tommie Visser - Chuppy Checker - 69.681 (Holland)
  • 10. Carla Aeberhard - Delioh von Buchmatt - 68.468 (Switzerland)
  • 11. Arnaud Serre - Ultrablue de Massa - 68.319 (France)
  • 12. Anne Sophie Serre - Vistoso de Massa - 67.766 (France)
  • 13. Laurence Roos - Fil Rouge - 65.638 (Belgium)
  • Isabel Cool - Aranco V - RET (Belgium)

  • Judges: Halsall, Judet, Sanders, hoevenaars, Maknami

  • 1. Patrik Kittel - Well Done de la Roche - 77.283 (Sweden)
  • 2. Carl Hester - Hawtins Delicato - 76.348 (Great Britain)
  • 3. Helen Langehanenberg  - Damsey - 75.957 (Germany)
  • 4. Emmelie Scholtens - Desperado - 74.804 (Holland)
  • 5. Gareth Hughes - Briolinca - 74.696 (Great Britain)
  • 6. Antonia Ramel - Brother de Jeu - 73.304 (Sweden)
  • 7. Richard Davison - Bubblingh - 72.674 (Great Britain)
  • 8. Morgan Barbançon Mestre - Sir Donnerhall II - 71.783 (France)
  • 9. Shelly Francis - Danilo - 71.478 (USA)
  • 10. Juliette Ramel - Wall Street JV - 71.283 (Sweden)
  • 11. Birgit Wientzek Plage - Robinvale - 70.587 (Switzerland)
  • 12. Katherine Bateson Chandler - Alcazar  - 70.196 (USA)
  • 13. Mary Hanna - Calanta - 69.957 (Australia)
  • 14. Antonella Joannou - Dandy de la Roche - 69.826 (Switzerland)
  • 15. Nick Wagman - Don John - 69.783 (USA)
  • 16. Patrick van der Meer - Zippo - 69.435 (Holland)
  • 17. Stephanie Brieussel - Amorak - 69.239 (France)
  • 18. Isabel Cool - Aranco V - 69.043 (Belgium)
  • 19. Danielle Heijkoop - Badari - 68.717 (Holland)
  • 20. Carlos Pinto - Sultao Menezes - 68.630 (Portugal)
  • 21. Anne Sophie Serre - Vistoso de Massa - 68.587 (France)
  • 22. Laurence Roos - Fil Rouge - 68.435 (Belgium)
  • 23. Tommie Visser - Chuppy Checker CL - 68.152 (Holland)
  • 24. Jorinde Verwimp - Cape Town - 67.804 (Belgium)
  • 25. Carla Aeberhard - Delioh von Buchmatt - 67.565 (Switzerland)
  • 26. Heather Blitz - Semper Fidelis - 67.435 (USA)
  • 27. Charlotte Fry - Dark Legend - 67.087 (Great Britain)
  • 28. Arnaud Serre - Ultrablue de Massa - 67.043 (France)
  • 29. Caroline Häcki - Rigoletto Royal - 65.826 (Switzerland)
  • 30. Mads Hendeliowitz - Jimmie Choo - 65.696 (Sweden)
  • 31. Simon Missiaen - Charlie - 65.217 (Belgium)
  • 23. Warwick McLean - Sir Heinrich M - 65.022 (Australia)
  • 24. Diana Al Shaer - Unazalee de Massa - 64.739 (Palestine)
  • 25. Tom Heylen - Gucci H - 64.674 (Belgium)
  • 26. Dane Rawlins - Espoire - 64.630 (Ireland)
  • 27. Peter John Weston - Kavalou - 64.478 (Australia)
  • 27. Alizee Cernin - Douglas - 64.478 (France)
  • 29. Barbara Bertschinger - Rubin Cortes - 63.978 (Switzerland)
  • 30. Silvia Rizzo - Ducati - 63.043 (Itely)
  • 31. Gabriele Kiefer - Watson - 59.935 (Cyprus)
  • 32. Marc Boblet - Soliman - 59.304 (France)