Laakso DTT

24.8.2019

Husön hopeajoukkue
Husön hopeajoukkue
Nika Teamin pronssijoukkue
Nika Teamin pronssijoukkue
Ville Vaurio - Dublin: lauantain parhaat prosentit
Ville Vaurio - Dublin: lauantain parhaat prosentit
Pilvi Tuominen - G-Ranzo: lauantain toiseksi parhaat prosentit
Pilvi Tuominen - G-Ranzo: lauantain toiseksi parhaat prosentit
Louise Jönsson - Dayna, sunnuntaina yli 70 %, päivän paras tulos
Louise Jönsson - Dayna, sunnuntaina yli 70 %, päivän paras tulos
Kitta Hyttinen - Valette mallikkaassa muodossa
Kitta Hyttinen - Valette mallikkaassa muodossa
Paula Seikku - Diarrah B
Paula Seikku - Diarrah B
Maria Pyykönen - Zelle
Maria Pyykönen - Zelle
Anni Plith - Pin Rock´s Hannibal
Anni Plith - Pin Rock´s Hannibal
Marjo Kujala - Nazareno
Marjo Kujala - Nazareno

Betty B
Betty B

Joukkue-SM Helsingin Ratsastajille kahden vuoden tauon jälkeen

Joukkue-SM 2019 

1) Helsingin Ratsastajat ry 204.965,
2) Husön Ratsastajat ry 201.889,
3) Nika Team ry 200.731,
4) Dressage Team Travers ry 200.088, 5) Korsholms Sportryttare ry 199.775, 6) Lohjan Ratsastajat ry 198.174, 7) Hyvinkään Urheiluratsastajat r 197.108, 8) Etelä-Karjalan Urheiluratsastajat 193.348, 9) Kuopion Ratsastajat ry 190.687, 10) Valkeakosken Ratsastusseura ry 190.102, 11) Ratsastusseura Equus ry 189.156, 12) Kangasalan Ratsastajat ry 188.469, 13) Similän Ratsastusurheilijat ry 188.141, 14) Pro Equo ry 185.070,  Ypäjän Ratsastajat ry 

1 Helsingin Ratsastajat ry, joukkueenjohtaja Sonja Lesch 204.965
(5) 

Anni PlithHelsingin Ratsastajat ry

Pin Rock's HannibalGelding / / Vaaleanpu / 2001 / Speyksbosch Naturel NLD 1 WPB x Laeryds Benson 3 W / Ristimäki Tiina / Huttunen Ulla-Liisa67.933
(1) 

Pilvi TuominenHelsingin Ratsastajat ry

G-RenzoGelding / / Punaruuni / 2006 / Krack C x Wendekreis / Vervecken Kinderen / Tuominen Pilvi & Tero69.091
  

Louise JönssonHelsingin Ratsastajat ry

DaynaGelding / / Tummanruu / 2010 / Dancier x Prince Thatch xx / Hartmann Daniela / Jönsson Susan67.941
2 Husön Ratsastajat ry Leila Therman 201.889
  

Fanni OlkkonenHusön Ratsastajat ry

Backwoods ZaharaMare / / Ruunikonp / 2009 / Pin Rock's Spirit 8 WPB x Electro / Kärkkäinen Anna / Paloheimo Martti & Seija65.800
  

Emmi SalminenHusön Ratsastajat ry

St' OphirGelding / / Punaruuni / 2008 / Osmium x Tuntematon Ori / Tervo Sari / Borgström Marina & Salminen Emmi & Viro68.687
  

Daniela ThermanHusön Ratsastajat ry

Sara EnshöjMare / / Musta / 2008 / Sting x Salvador / Fogh Klaus / Oy Husön Ratsastuskeskus Ab67.402
3 Nika Team ry Susanna Vilén 200.731
  

Eevamaria Porthan-BroddellNika Team ry

Buena Vista Social ClubGelding / HAN / Punar / 2009 / Belissimo M x Wolkenstein II / Aust Stefan / Björkboda Transport Ab66.867
  

Laura LehtonenNika Team ry

RascajaMare / / / 2006 / Rascalino x Wolkentanz / Verband Hannoverscher Warmblutzuechter / Pegasos Capital Oy66.364
  

Jessica JokirantaNika Team ry

Sini SolinaMare / / Ruunikko / 2003 / Goodman x Falkland / / Nika Equestrian Oy67.500

 

Joukkue-SM 2019, Prix St Georges 2009
14 - 4


1) Ville Vaurio, Dressage Team Travers ry – Dublin 69.706%,
2) Louise Jönsson, Helsingin Ratsastajat ry – Dayna 67.941%,
3) Mia von Schantz, Lohjan Ratsastajat ry – Zalzatime 67.843%,
4) Jessica Jokiranta, Nika Team ry – Sini Solina 67.500%,
5) Daniela Therman, Husön Ratsastajat ry – Sara Enshöj 67.402%, 6) Kitta Hyttinen, Kuopion Ratsastajat ry – Valette 67.059%, 7) Maria Pyykönen, Ratsastusseura Equus ry – Zelle 66.275%, 8) Sophia Backlund-Malakouti, Korsholms Sportryttare ry – Hilton III 65.343%, 9) Kira Kanerva, Hyvinkään Urheiluratsastajat r – Sandora 65.294%, 10) Heli Hirvo, Valkeakosken Ratsastusseura ry – Don Preferido 64.510%, 11) Mari Similä, Similän Ratsastusurheilijat ry – Åkaers Desire 64.167%, 12) Johanna Metsälä, Etelä-Karjalan Urheiluratsasta – Swarovski 63.186%, 13) Marika Renvall, Kangasalan Ratsastajat ry – Percival 62.451%, 14) Maija Porkka, Pro Equo ry – Fräulein Becker 60.294%

Joukkue-SM 2019,VaB, FEI Junioreiden joukkueohjelma 2009
14 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Pilvi Tuominen, Helsingin Ratsastajat ry – G-Renzo 69.091%,
2) Emmi Salminen, Husön Ratsastajat ry – St' Ophir 68.687%,
3) Jasmin Sikström, Korsholms Sportryttare ry – Clementine II 68.232%,
4) Ella Paloheimo, Hyvinkään Urheiluratsastajat r – Wolle Wolkenstein 66.414%,
5) Laura Lehtonen, Nika Team ry – Rascaja 66.364%, 6) Annika Palo, Etelä-Karjalan Urheiluratsasta – Candeo 66.162%, 7) Annaleena Helin, Valkeakosken Ratsastusseura ry – Richter 64.192%, 8) Kaisa Väistö, Kangasalan Ratsastajat ry – Quartus 63.485%, 9) Sinna Pohja, Dressage Team Travers ry – San Freedom 63.182%, 10) Ksenja Karahka, Lohjan Ratsastajat ry – Viccaro 63.131%, 11) Jonna Bordi, Kuopion Ratsastajat ry – Dalaman 62.828%, 12) Annika Holmborg-Kopra, Pro Equo ry – Zahara 62.576%, 13) Miia Ojala, Similän Ratsastusurheilijat ry – Syvhøjegårds Bounty 60.707%, 14) Ella Ylitalo, Ratsastusseura Equus ry – Abriano 58.081%

Joukkue-SM 2019 HeA FEI Dressage Challenge Test B 2001/2009
14 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Anni Plith, Helsingin Ratsastajat ry – Pin Rock's Hannibal 67.933%,
2) Mona Westman, Lohjan Ratsastajat ry – Royal d'Amour 67.200%,
3) Jari Ruuskanen, Dressage Team Travers ry – Windsor V 67.200%,
4) Eevamaria Porthan-Broddell, Nika Team ry – Buena Vista Social Club 66.867%,
5) Martta Palola, Korsholms Sportryttare ry – Hottas Höjris 66.200%, 6) Fanni Olkkonen, Husön Ratsastajat ry – Backwoods Zahara 65.800%, 7) Tinja Ekroth, Hyvinkään Urheiluratsastajat r – Whenever Klint 65.400%, 8) Ruut Mantela, Ratsastusseura Equus ry – Hillside Arwen 614 NF 64.800%, 9) Raija Metsälä, Etelä-Karjalan Urheiluratsasta – Cacau 64.000%, 10) Maria Enberg, Similän Ratsastusurheilijat ry – Cannot Well 63.267%, 11) Tanja Korhonen, Kangasalan Ratsastajat ry – Justice Friend 2846 62.533%, 12) Katja Jyräs, Pro Equo ry – Shenaja 62.200%, 13) Taru Rahkonen, Valkeakosken Ratsastusseura ry – Lapsa Lulu 61.400%, 14) Kristiina Purdy, Kuopion Ratsastajat ry – Florina 60.800%

Joukkue-SM 2019 HeA FEI Dressage Challenge Test B 2001/2009
14 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Anni Plith, Helsingin Ratsastajat ry – Pin Rock's Hannibal 67.933%,
2) Mona Westman, Lohjan Ratsastajat ry – Royal d'Amour 67.200%,
3) Jari Ruuskanen, Dressage Team Travers ry – Windsor V 67.200%,
4) Eevamaria Porthan-Broddell, Nika Team ry – Buena Vista Social Club 66.867%,
5) Martta Palola, Korsholms Sportryttare ry – Hottas Höjris 66.200%, 6) Fanni Olkkonen, Husön Ratsastajat ry – Backwoods Zahara 65.800%, 7) Tinja Ekroth, Hyvinkään Urheiluratsastajat r – Whenever Klint 65.400%, 8) Ruut Mantela, Ratsastusseura Equus ry – Hillside Arwen 614 NF 64.800%, 9) Raija Metsälä, Etelä-Karjalan Urheiluratsasta – Cacau 64.000%, 10) Maria Enberg, Similän Ratsastusurheilijat ry – Cannot Well 63.267%, 11) Tanja Korhonen, Kangasalan Ratsastajat ry – Justice Friend 2846 62.533%, 12) Katja Jyräs, Pro Equo ry – Shenaja 62.200%, 13) Taru Rahkonen, Valkeakosken Ratsastusseura ry – Lapsa Lulu 61.400%, 14) Kristiina Purdy, Kuopion Ratsastajat ry – Florina 60.800%

Prix de Speedex, Grand Prix 
3 lähtijää ja 1 sijoittuu

1) Maria Pyykönen, Ratsastusseura Equus ry – Zelle 65.471%,
2) Tiia Hyysalo, Gumbölen Ratsastajat ry – Betty B 61.884%, 3) Marjo Kujala, Nika Team ry – Nazareno XX 60.109%

Prix de Ville Vaurio Oy, Intermediate I 2009
7 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Louise Jönsson, Helsingin Ratsastajat ry – Dayna 70.980%,
2) Kitta Hyttinen, Kuopion Ratsastajat ry – Valette 66.520%,
3) Paula Seikku, Helsingin Ratsastajat ry – Diarrah B 65.294%, 4) Sophia Backlund-Malakouti, Korsholms Sportryttare ry – Hilton III 64.216%, 5) Lotta Luomajärvi, Tallitiimi ry – May Deveraux WS 2818 62.794%, 6) Nina Winqvist, Suomen Kenttäratsastusseura ry – Just A Rubin 60.147%, 7) Melina Laakso, Nurmijärven Ratsastajat ry – Chopin III 57.451%

Prix de BERNER, VaA FEI Nuorten ratsastajien esiohjelma
15 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Paula Seikku, Helsingin Ratsastajat ry – Diarrah B 65.547%,
2) Fanny Bjondahl, Boen Ratsastajat ry – Sunny Days 65.469%,
3) Olivia Vliek, Ratsastusseura Dc ry – Hortensia 65.234%,
4) Maria Finne, Porvoon Mustang ry – Rose Baccara II 64.609%,
5) Marika Siippola, Helsingin Ratsastajat ry – Cerberus 63.828%, 6) Lotta Luomajärvi, Tallitiimi ry – May Deveraux WS 2818 63.672%, 7) Else Väyrynen, Stall Anna Riders ry – Equlei 63.203%, 7) Sari Aimia, Kilon Ratsastuskerho ry – Hot Temptation 63.203%, 9) Antti Lehtilä, Ratsastusseura Team Nissala ry – Le Grand Charmeur 62.813%, 10) Eerika Hakala, Turun Seudun Ratsastajat ry – American Beauty 62.656%, 11) Emma Metsänoja, Tammelan Ratsastajat ry – Armas Zarzo II 60.938%, 12) Jenna Lamminen, Helsingin Ratsastajat ry – Viisa 60.859%, 13) Hanna Leskinen, Kangasalan Ratsastajat ry – Rahmannshof's Farley 59.531%, 14) Nora Kerppola, Nika Team ry – Aliano W 57.813%, 15) Annika Laihonen, Team Fincheval ry – Dante 56.719%

Prix de JUST DRESSAGE, Vaativa B:1 2009
9 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Sophia Backlund-Malakouti, Korsholms Sportryttare ry – Pippi 68.021%,
2) Emilia Kaikkonen, Dressage Team Travers ry – Bretton Dream 64.896%,
3) Anne Nuutinen, Järvenpään Ratsastusseura ry – Hendrik 64.688%,
4) Else Väyrynen, Stall Anna Riders ry – Damian 63.750%, 5) Sera Honkavaara-Tuominen, Porvoon Mustang ry – Fire Queen 62.500%, 6) Aliina Pesula, Ratsastusseura Equus ry – Fiderandro 61.979%, 7) Anna Pihkala, Lahan Urheiluratsastajat ry – Pin Rock's Carreras 61.458%, 8) Inka Pekkinen, Kilon Ratsastuskerho ry – His Dream 60.417%, 9) Mia Kutramoinen, Helsingin Ratsastajat ry – Loreno 148 60.313%

Prix de GOLDWELL, Helppo A:2 2009
18 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Jasmin Sikström, Korsholms Sportryttare ry – Don Draper 68.534%,
2) Annika Selinmaa, Dressage Team Travers ry – Lowland's De Luxe 2987 65.603%,
3) Satu Laaksonen, Järvenpään Ratsastusseura ry – Veladas 64.655%,
4) Nina Winqvist, Suomen Kenttäratsastusseura ry – Rilena 63.879%,
4) Jonathan Silfver, Ravijärven Ratsastajat ry – Finkker 63.879%,
6) Katri Säynäjärvi, Lahden Poniurheilijat ry – Sirukko 63.276%, 6) Laura Kauppinen, Helsingin Wiisikot ry – Hypothesis Nord 63.276%, 8) Raija Metsälä, Etelä-Karjalan Urheiluratsasta – Kahaus 62.672%, 9) Virve Toikka, Bw Ratsastajat ry – Lad Of Longing 62.069%, 10) Outi Kokko, Sandbackan Ratsastajat ry – Fargo 61.810%, 11) Riia Tuominen, Porvoon Mustang ry – Ludwig von Walle 61.724%, 12) Heidi Hytti, Team Fincheval ry – Gallops Gizmo 61.121%, 13) Johanna Metsälä, Etelä-Karjalan Urheiluratsasta – Etalon 59.828%, 14) Suvi Partanen, Haminan Ratsastajat ry – Jokelan Hilpertti 59.569%, 15) Mia Winqvist, Suomen Kenttäratsastusseura ry – Zjack Z 58.448%, 16) Maria Siekkinen, Uudenmaan Hevosurheilijat ry – Lapinjärvi Count de Luxe 55.259%, 17) Johanna Hannula, Mäntsälän Ratsastajat ry – Chakiro MC Kesk., 18) Nikola Fösel, Joutsenon Ratsastajat ry – Diothima Kesk.