HR Laakso, Helsinki

30.8.2020


HR:n kultajoukkue
HR:n kultajoukkue
Ettan Ehrnrooth ja Macacho
Ettan Ehrnrooth ja Macacho
Jenni Linna ja Catfight L
Jenni Linna ja Catfight L
Paula Seikku ja Diarrah B
Paula Seikku ja Diarrah B
Ville Vaurio ja Dublin
Ville Vaurio ja Dublin

Helsingin Ratsastajille tuttuun tapaan joukkue-SM, HyvUra ja DTT hopealle ja pronssille

HR:n viikonlopun korkeimmat prosentit sai Ettan Ehrnrooth Macacholla ja Ville Vaurio Dublinilla, kummatkin yli 70 %. Nuorten hevosten luokat arvostellaan eri menetelmällä, siksi korkeat loppuprosentit.

HELSINGIN RATSASTAJAT RY
SM-joukkuekilpailun tulokset:

1) HELSINGIN RATSASTAJAT RY 203.971,
2) HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY 200.953,
3) DRESSAGE TEAM TRAVERS RY 200.258,
4) KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY 197.835,
5) SALON RATSASTUSSEURA RY 196.660,
6) HUSÖN RATSASTAJAT RY 192.468,
7) ABC RATSASTAJAT RY 191.008,
8) BOEN RATSASTAJAT RY 190.684,
9) TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY 189.119,
10) SUONENJOEN VASAMA RIDERS RY 188.592,
11) ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY 186.490,
12) KAAKON RATSASTAJAT RY 185.093,
13) PINOMÄKI ROYALITY RIDING CLUB RY 184.187,
14) SIMILÄN RATSASTUSURHEILIJAT RY 182.326,
15) TEAM KAWERDA RY 179.460

Helsinki Grand Prix, Presented by Helsingin Ratsastajat FEI Grand Prix 2020
5 lähtijää ja 2 sijoittuu

 

1) Fanny Rannankari, BILLNÄSIN RATSASTAJAT RY – Let Me Fly 63.522%,
2) Susanna Hyypiä, LAHAN URHEILURATSASTAJAT RY – Avemmo 62.521%, 3) Kira Joanna Kanerva, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Dorazio 60.217%, 4) Elli Tuominen, ABC RATSASTAJAT RY – Woodcroft Rockstar 60.109%, 5) Tiia Hyysalo, GUMBÖLEN RATSASTAJAT RY – Betty B 58.457%

Prix de Terveystalo FEI Intermediate A 2020
5 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Johanna Heikkilä, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Malaya 65.245%,
2) Kira Joanna Kanerva, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Sandora 64.265%,
3) Melina Laakso, NURMIJÄRVEN RATSASTAJAT RY – Chopin III 63.088%, 4) Kira Joanna Kanerva, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Dorazio 62.892%, 5) Saga Tervonen, LAHAN URHEILURATSASTAJAT RY – Fabulouz Firfod 62.255%

Prix de LähiTapiola FEI Kür Intermediare I 1998
12 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Elisabet Ehrnrooth, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Macacho 74.770%,
2) Jenni Linna, SALON RATSASTUSSEURA RY – Catfight L 68.810%,
3) Paula Seikku, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Diarrah B 67.985%,
4) Leena Turpeinen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Ramses XII 66.865%, 5) Else Väyrynen, STALL ANNA RIDERS RY – Equlei 66.200%, 6) Essi Hiidensalo, TEAM KAWERDA RY – Notholmens Linzano 66.105%, 7) Mari Similä, SIMILÄN RATSASTUSURHEILIJAT RY – Zalzatime 65.255%, 8) Johanna Riihijärvi, ABC RATSASTAJAT RY – Lloyd 64.875%, 9) Mari Similä, SIMILÄN RATSASTUSURHEILIJAT RY – Åkaers Desire 63.555%, 10) Heidi Leiniäinen, JYVÄSSEUDUN RATSUKOT RY – Exciting 62.190%, 11) Maria Fraser-Baggström, VÄST-NYLANDS RYTTARE RF – Pin Rock's Domingo 61.775%, 12) Jenni Kolkkala, PINOMÄKI ROYALITY RIDING CLUB RY – Lope de Vega 55.175%

Joukkue-SM 3. osakilpailu Prix de Akoya, Vaativa A FEI Prix St Georges 2009/2018
15 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Elisabet Ehrnrooth, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Macacho 71.127%,
2) Ville Vaurio, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Dublin 69.755%,
3) Daniela Therman, HUSÖN RATSASTAJAT RY – Sara Enshöj 66.520%,
4) Elli Tuominen, ABC RATSASTAJAT RY – Woodcroft Rockstar 66.324%,
5) Sirpa Degerth-Káldi, TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY – San Diego 66.226%, 6) Ella Paloheimo, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Scarlet Majlund 66.030%, 7) Jenni Linna, SALON RATSASTUSSEURA RY – Catfight L 65.539%, 8) Jasmin Sikström, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Clementine II 64.216%, 9) Essi Hiidensalo, TEAM KAWERDA RY – Notholmens Linzano 62.745%, 10) Fanny Bjondahl, BOEN RATSASTAJAT RY – Sunny Days 62.353%, 11) Kristiina Purdy, SUONENJOEN VASAMA RIDERS RY – Florina 61.667%, 12) Jenni Kolkkala, PINOMÄKI ROYALITY RIDING CLUB RY – Lope de Vega 61.372%, 13) Johanna Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Izbrannik 60.637%, 14) Mari Similä, SIMILÄN RATSASTUSURHEILIJAT RY – Åkaers Desire 59.853%, 15) Katja Kuokka, KAAKON RATSASTAJAT RY – Hessin Leevi 59.804%

Prix de Helsingin Kilpatalli Vaativa A FEI Prix St Georges 2009/2018
17 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Ville Vaurio, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Dublin 70.490%,
2) Stella Hagelstam, BOEN RATSASTAJAT RY – Franziskaner 66.863%,
3) Ella Paloheimo, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Scarlet Majlund 65.784%,
4) Lotta Luomajärvi, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – May Deveraux WS 2818 65.686%,
5) Petra Andrejeff, HORSY TEAM RY – Hendrik 64.461%,
6) Nora Svensk, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Lykkesholms Billy 64.069%, 7) Jenna Julia Lamminen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Viisa 63.186%, 8) Hanne-Mari Kiuttu, TURUN RATSASTAJAT RY – Chérubin 62.598%, 9) Kristiina Purdy, SUONENJOEN VASAMA RIDERS RY – Florina 62.451%, 10) Marika Siippola, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Cerberus 60.882%, 11) Nora Kerppola, NIKA TEAM RY – Aliano W 60.392%, 12) Hanne-Mari Kiuttu, TURUN RATSASTAJAT RY – Timotheé SN 60.049%, 13) Fanny Bjondahl, BOEN RATSASTAJAT RY – Sunny Days 59.314%, 14) Katariina Wolin, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Cinderella VIII 58.725%, 15) Maria Kainulainen, ROCKY RIDERS RY RF – Laspark 58.137%, 16) Tuuli Mustonen, ABC RATSASTAJAT RY – Feingold 57.402%, 17) Kitta Hyttinen, SUONENJOEN VASAMA RIDERS RY – Jade d'Aro 57.157%

Prix de NoShout , Vaativa B FEI Junioreiden henkilökohtainen ohjelma 2009/2018
5 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Tiia Jäppinen, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Poirot 66.765%,
2) Sara Maattola-Lindholm, RATSASTUSSEURA DC RY – London Eye 65.294%,
3) Pauliina Lampela, SIILIN RATSASTAJAT RY – Cevin 64.402%, 4) Essi Raunamaa, GUMBÖLEN RATSASTAJAT RY – New Hill Rossellini 160 64.020%, 5) Merja Nuutinen, TALLITIIMI RY – Carmel 63.382%

Prix de Golden Eagle, Vaativa B FEI Junioreiden henkilökohtainen ohjelma 2009/2018
14 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Lia Lundström, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Wald Hit 66.412%,
2) Pinja Järvinen, ROCKY RIDERS RY RF – Fahrenheit 44 66.029%,
3) Fredrika Blomqvist, SIUNTION RATSASTAJAT RY-SJUNDEÅ RYTTARE RF – Danny Dancer 64.510%,
4) Sanni Heliste, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – San Heinrich 64.167%,
5) Inka Heikura, PORVOON MUSTANG  - BORGÅ MUSTANG RY – Vildrosen 64.020%, 6) Tiia Mäntykoski, TEAM PÄHKINÄ RY – Daisy K 2806 63.775%, 7) Noora Sarjanen, RATSASTUSSEURA DC RY – Cabaletta 63.225%, 8) Aliina Halme, RATSASTUSSEURA SKARA RY – Charon 03 62.647%, 9) Vilma Lehtinen, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Lancome Sjælstofte 61.225%, 10) Laura Laakso, TALMAN RATSASTAJAT RY – Frans 60.774%, 11) Senni Tolonen, LIDRID-TEAM RY – Royal Dandy 60.736%, 12) Riina Annikki Zetterman, TUUSULAN RATSASTAJAT RY – Devilsrock Tristesse 2984 60.627%, 13) Senni Tolonen, LIDRID-TEAM RY – Ansgårds Aragorn 58.823%, 14) Jannika Kolehmainen, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Hudson 57.392%

Prix de Equiettan Vaativa B FEI Junioreiden esiohjelma 2009
28 lähtijää ja 7 sijoittuu

1) Ronja Lönegren-Soiramo, PORVOON MUSTANG  - BORGÅ MUSTANG RY – Sabrina 68.250%,
2) Martta Palola, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Hottas Höjris 67.084%, 3) Essi Raunamaa, GUMBÖLEN RATSASTAJAT RY – New Hill Rossellini 160 65.417%,
4) Pinja Järvinen, ROCKY RIDERS RY RF – Fahrenheit 44 64.917%,
5) Anni Särkilahti, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – First Light 64.667%,
6) Emilia Kaikkonen, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Bretton Dream 64.417%,
7) Peggy Högsten, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Frisco 217 64.334%,
8) Emmi Alahonko, PINOMÄKI ROYALITY RIDING CLUB RY – Sandrina 64.084%, 9) Sanni Heliste, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – San Heinrich 64.000%, 10) Pauliina Lampela, SIILIN RATSASTAJAT RY – Cevin 63.667%, 11) Lia Lundström, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Wald Hit 63.250%, 12) Riina Annikki Zetterman, TUUSULAN RATSASTAJAT RY – Devilsrock Tristesse 2984 63.167%, 13) Jasmin Sikström, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Clementine II 63.083%, 14) Tiia Mäntykoski, TEAM PÄHKINÄ RY – Daisy K 2806 62.834%, 15) Kitta Hyttinen, SUONENJOEN VASAMA RIDERS RY – Jade d'Aro 62.250%, 16) Sabina Saloniemi, RATSASTUSSEURA AINO RY – Glenn van't Gestelhof 62.167%, 17) Jonna Bordi, SUONENJOEN VASAMA RIDERS RY – Dalaman 61.167%, 18) Kati Knopp-Nyholm, INKOON RATSASTUSSEURA RY – Day-Lights Levitate 60.834%, 19) Miia Ylitalo, BJÖRKBODA DRESSAGE RY/RF – Sir Phantom 59.084%, 20) Eeva Inkeri Paukku, AKTIIVIRATSASTAJAT RY – Florensic 58.917%, 21) Senni Tolonen, LIDRID-TEAM RY – Ansgårds Aragorn 58.750%, 22) Anna Pihkala, LAHAN URHEILURATSASTAJAT RY – Pin Rock's Carreras 58.667%, 23) Miia Ijäs-Idrobo, RATSASTUSSEURA AINO RY – Taddeus Duwiana 58.584%, 24) Anna Sizko, UUDENMAAN HEVOSURHEILIJAT RY – Watch Me III 58.250%, 25) Anne-Mari Aurola, SIUNTION URHEILURATSASTAJAT RY – Damillo 58.084%, 26) Senni Tolonen, LIDRID-TEAM RY – Royal Dandy 58.000%, 27) Sari Marjaana Aimia, KILON RATSASTUSKERHO RY – Söderskog's Amethyst Kesk., 27) Jannika Kolehmainen, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Hudson Kesk.

Breeder's Prize by Hankkija, Vaativa B FEI Loppukilpailuohjelma 6-vuotiaille hevosille 2004
11 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Siiri Kyrö, ORIMATTILAN RATSASTAJAT RY – I'm Marzipan 75.600%,
2) Camilla Frejborg, BOEN RATSASTAJAT RY – Parfaite Amour 73.800%,
3) Maik Kohlschmidt, DEN – Don Diablo 73.600%,
4) Tiina Polso, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Seaside Hotcandy 72.200%, 5) Laura Sassi, LIDRID-TEAM RY – Beau Jouet 72.000%, 6) Emilia Jokijärvi, LAAKSOLAN RATSASTUSSEURA RY – For Fantasy 68.400%, 6) Annaleena Murtomäki, BOEN RATSASTAJAT RY – San Lago's Bella Maria 68.400%, 8) Mia Sysi-Aho, TAMMELAN RATSASTAJAT RY – Placidus 65.700%, 9) Kirsi Oksanen, IISALMEN RATSASTAJAT RY – Thunder Of Love 64.300%, 10) Essi Hiidensalo, TEAM KAWERDA RY – Kawerda's Danciella 61.000%, 11) Sara Mönkkönen, VÄST-NYLANDS RYTTARE RF – Kyrö Velvet Lily 3135 57.200%

Breeder's Prize by Hankkija Vaativa B FEI Esiohjelma 6-vuotiaille hevosille 2004
12 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Camilla Frejborg, BOEN RATSASTAJAT RY – Parfaite Amour 75.000%,
2) Maik Kohlschmidt, DEN – Don Diablo 74.800%,
3) Essi Hiidensalo, TEAM KAWERDA RY – Kawerda's Danciella 74.200%,
4) Tiina Polso, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Seaside Hotcandy 73.000%, 5) Siiri Kyrö, ORIMATTILAN RATSASTAJAT RY – I'm Marzipan 72.600%, 6) Laura Sassi, LIDRID-TEAM RY – Beau Jouet 69.400%, 7) Kirsi Oksanen, IISALMEN RATSASTAJAT RY – Thunder Of Love 68.400%, 8) Annaleena Murtomäki, BOEN RATSASTAJAT RY – San Lago's Bella Maria 67.600%, 9) Emilia Jokijärvi, LAAKSOLAN RATSASTUSSEURA RY – For Fantasy 66.000%, 10) Elli Tuominen, ABC RATSASTAJAT RY – Temptation Made to Measure 65.400%, 11) Mia Sysi-Aho, TAMMELAN RATSASTAJAT RY – Placidus 61.600%, 12) Sara Mönkkönen, VÄST-NYLANDS RYTTARE RF – Kyrö Velvet Lily 3135 60.800%

FWB Yhdistyksen 5 v. Derby, Helppo A FEI Loppukilpailuohjelma 5-vuotiaille hevosille 2004

1) Siiri Kyrö, ORIMATTILAN RATSASTAJAT RY – Kyrö Hot Sway 83.200%,
2) Stella Hagelstam, BOEN RATSASTAJAT RY – New Hill Danneman 209 76.800%,
3) Noora Nisula, KYMENLAAKSO RIDING CLUB RY – Divine May Philip 74.800%, 4) Liia Laukkanen, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – Lindy Hop de Quadrille 73.600%, 5) Kirsi Oksanen, IISALMEN RATSASTAJAT RY – Conbaso 66.400%, 6) Janita Ojala, UUDENMAAN HEVOSURHEILIJAT RY – Westongraph 61.900%

FWB Yhdistyksen 5 v. Derby Helppo A FEI Esiohjelma 5-vuotiaille hevosille 2004
7 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Siiri Kyrö, ORIMATTILAN RATSASTAJAT RY – Kyrö Hot Sway 83.400%,
2) Stella Hagelstam, BOEN RATSASTAJAT RY – New Hill Danneman 209 78.600%,
3) Noora Nisula, KYMENLAAKSO RIDING CLUB RY – Divine May Philip 71.400%, 4) Kirsi Oksanen, IISALMEN RATSASTAJAT RY – Conbaso 67.800%, 5) Liia Laukkanen, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – Lindy Hop de Quadrille 64.000%, 6) Janita Ojala, UUDENMAAN HEVOSURHEILIJAT RY – Westongraph 61.200%, 7) Else Väyrynen, STALL ANNA RIDERS RY – Pin Rock's Zafinha 55.600%