Ypäjä, Hevosopisto

26.4.2021

Hagelstam & Sangraal hallimestariksi. Jönssonin Daynalle parhaat prosentit

Ypäjä, Hevosopisto

Grand Prix, senioreiden HALLIMESTARUUS
7 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Stella Hagelstam, BOEN RATSASTAJAT RY – Sangraal 67.681%,
2) Pilvi Tuominen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – G-Renzo 64.312%,
3) Anu Inkeri Sironen, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – San Quelle 64.131%,
4) Anu Inkeri Sironen, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – Fioretto 64.058%, 5) Susanna Hyypiä, LAHAN URHEILURATSASTAJAT RY – Avemmo 60.833%, 6) Anna Von Wendt, BJÖRKBODA DRESSAGE RY/RF – Sir Fashion 60.254%, 7) Sirpa Degerth-Káldi, TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY – San Diego 59.782%

Intermediate II 
9 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Ville Vaurio, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Dublin 67.990%,
2) Elisabet Ehrnrooth, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Macacho 66.667%,
3) Nora Svensk, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Lammehaven's Zadin 65.784%,
4) Lotta Luomajärvi, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Windsor V 64.412%, 5) Maria Pyykönen, AURUM RIDERS RY – Fürst Wild S 63.284%, 6) Leena Turpeinen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Ramses XII 62.108%,

LEGIMIA DRESSAGE FUTURE- CUP 1. osakilpailu | Vaativa A / Prix St Georges | FEI Kür Nuorille ratsastajille 2006
7 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Louise Jönsson, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Dayna 73.200%,
2) Eerika Hakala, TURUN SEUDUN RATSASTAJAT RY – American Beauty 69.267%,
3) Veera Paloheimo, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Wolle Wolkenstein 69.175%, 4) Lia Lundström, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Quartus 67.600%, 5) Martta Palola, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Hottas Höjris 65.817%, 6) Tinja Ekroth, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Whenever Klint 64.408%, 7) Eevi Ilves, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Forajido IV 64.283%

LEGIMIA DRESSAGE FUTURE- CUP 1. osakilpailu | Vaativa A / Prix St Georges | FEI Nuorten ratsastajien henkilökohtainen ohjelma 2021
12 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Louise Jönsson, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Dayna 70.294%,
2) Eerika Hakala, TURUN SEUDUN RATSASTAJAT RY – American Beauty 67.353%,
3) Veera Paloheimo, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Wolle Wolkenstein 67.304%,
4) Lia Lundström, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Quartus 67.010%, 5) Martta Palola, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Hottas Höjris 65.980%, 6) Johanna Similä, TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY – Mein Freund 65.294%, 7) Eevi Ilves, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Forajido IV 63.971%, 8) Tinja Ekroth, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Whenever Klint 63.676%, 9) Tinja Ekroth, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Dorazio 61.961%, 10) Sinna Sarlos, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – San Freedom 58.931%, 11) Michaela Meller, LOHJAN SEUDUN RATSASTAJAT RY – Final 58.235%, 12) Veera Pirkola, RATSASTUSSEURA VARSA RY – Hot 'n Totti Hyl.

LEGIMIA DRESSAGE FUTURE- CUP 1. osakilpailu | Vaativa B | FEI Kür Junioreille 2006
7 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Anni Plith, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Midt-West Zalando 71.075%,
2) Mette Kauppila, RAVIJÄRVEN RATSASTAJAT RY – Donna Lottchen 70.150%,
3) Vilma Lehtinen, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Lancome Sjælstofte 69.725%, 4) Pinja Järvinen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Fahrenheit 44 69.250%, 5) Selma Maula, TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY – Butterfly Tirlittan 67.883%, 6) Mila Pietarila, TURUN RATSASTAJAT RY – Hestegaardens Michellin 66.817%, 7) Pinja Kolehmainen, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Dancing Queen 64.583%

LEGIMIA DRESSAGE FUTURE- CUP 1. osakilpailu | Vaativa B | FEI Junioreiden henkilökohtainen ohjelma 2021
17 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Anni Plith, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Midt-West Zalando 69.069%,
2) Inna Jurvainen, KOTIMÄEN RATSASTAJAT RY – Escondido 67.941%,
3) Pinja Järvinen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Fahrenheit 44 67.794%,
4) Vilma Lehtinen, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Lancome Sjælstofte 66.128%,
5) Mette Kauppila, RAVIJÄRVEN RATSASTAJAT RY – Donna Lottchen 65.833%,
6) Mila Pietarila, TURUN RATSASTAJAT RY – Hestegaardens Michellin 65.735%, 7) Celina Kuzu, LOHJAN SEUDUN RATSASTAJAT RY – Furello 64.608%, 8) Selma Maula, TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY – Butterfly Tirlittan 64.020%, 9) Pinja Kolehmainen, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Dancing Queen 62.010%, 10) Senni Tolonen, LIDRID-TEAM RY – Royal Dandy 61.569%, 11) Freya Dean, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Kanu 60.147%, 12) Sandra Rantanen, TURUN SEUDUN RATSASTAJAT RY – San Royal Donell 60.098%, 12) Sabina Saloniemi, RATSASTUSSEURA AINO RY – Glenn van't Gestelhof 60.098%, 14) Kia Othman, KYRKSLÄTT IDROTTSFÖRENING RF – Diamante 60.049%, 15) Viivi Hämeenniemi, JÄRVI-POHJANMAAN RATSASTAJAT RY – Wald Hit 59.059%, 16) Senni Tolonen, LIDRID-TEAM RY – Ansgårds Aragorn 57.157%, 17) Milja Ojamäki, RATSASTUSSEURA VARSA RY – Gelissiano 56.863%

LEGIMIA DRESSAGE FUTURE- CUP 1. osakilpailu | Helppo A | FEI Kür Poniratsastajille 2007
12 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Roosa Salo, RAUMAN HEVOSYSTÄVÄT RY – Sir Maximus Welshwarrior 74.575%,
2) Matilda Piispa, SALO RIDING CLUB RY – Vasehöjs Kashi 71.950%,
3) Saana Hannula, RATSASTUSSEURA AINO RY – Dacapo de l'Aube 70.425%,
4) Ruut Mantela, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Hillside Arwen 614 NF 69.942%, 5) Veera Vesto, TAMPEREEN RATSASTUSSEURA RY – United Colours 68.833%, 6) Iida-Maria Koponen, PORVOON MUSTANG  - BORGÅ MUSTANG RY – Caramba 90 RP 68.642%, 7) Venla Lahtinen, NIKA TEAM RY – Daugaarden's Nichole 68.567%, 8) Mila Pietarila, TURUN RATSASTAJAT RY – Rosengårdens Night Hawk 67.825%, 9) Anniina Kolu, VESILAHDEN SEUDUN RATSASTAJAT RY – Narco van de Beekerheide 66.892%, 9) Antonia Niemelä, VIHDIN RATSASTAJAT RY – Hunsingo's Twister 4 WPB 66.892%, 11) Rita Vaarala, LAKEUDEN RATSASTAJAT RY – Snow Princess 65.183%, 12) Janika Jyrkkä, ABC RATSASTAJAT RY – Wig-Wam Bam 46 NF 58.067%

LEGIMIA DRESSAGE FUTURE- CUP 1. osakilpailu | Helppo A | FEI Ponien henkilökohtainen ohjelma 2021
28 lähtijää ja 7 sijoittuu

1) Roosa Salo, RAUMAN HEVOSYSTÄVÄT RY – Sir Maximus Welshwarrior 70.856%,
2) Ruut Mantela, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Hillside Arwen 614 NF 69.369%,
3) Venla Lahtinen, NIKA TEAM RY – Daugaarden's Nichole 68.694%,
4) Saana Hannula, RATSASTUSSEURA AINO RY – Dacapo de l'Aube 68.243%,
5) Matilda Piispa, SALO RIDING CLUB RY – Vasehöjs Kashi 66.757%,
6) Rita Vaarala, LAKEUDEN RATSASTAJAT RY – Snow Princess 66.532%,
7) Anniina Kolu, VESILAHDEN SEUDUN RATSASTAJAT RY – Narco van de Beekerheide 66.351%,
8) Veera Vesto, TAMPEREEN RATSASTUSSEURA RY – United Colours 66.306%, 9) Iida-Maria Koponen, PORVOON MUSTANG  - BORGÅ MUSTANG RY – Caramba 90 RP 66.216%, 10) Mila Pietarila, TURUN RATSASTAJAT RY – Rosengårdens Night Hawk 65.721%, 11) Antonia Niemelä, VIHDIN RATSASTAJAT RY – Hunsingo's Twister 4 WPB 65.676%, 11) Krista Viide, ABC RATSASTAJAT RY – Hanka 65.676%, 13) Janika Jyrkkä, ABC RATSASTAJAT RY – Wig-Wam Bam 46 NF 65.675%, 14) Rebecka Olsson, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Pin Rock's Cotton Candy 65.270%, 15) Mila Pietarila, TURUN RATSASTAJAT RY – Avalon 65.225%, 16) Anni Huhtala, KESKI-POHJANMAAN HEVOSHARRASTAJAT RY – Morgrid ut Deuten 65.180%, 17) Ada Tarvonen, ESSE RYTTARE RF – Klockas Innishannon 64.505%, 18) Inka Autio, TORPAN RATSASTAJAT RY – Pin Rock's Twister Sister 64.369%, 19) Amanda Prittinen, KESKI-POHJANMAAN HEVOSHARRASTAJAT RY – Dancer II 64.099%, 20) Halla Suonvieri, RAUMAN HEVOSYSTÄVÄT RY – Okkie 63.649%, 20) Anniina Kolu, VESILAHDEN SEUDUN RATSASTAJAT RY – Sanne K 63.649%, 20) Amanda Prittinen, KESKI-POHJANMAAN HEVOSHARRASTAJAT RY – Strandagers Cherie 63.649%, 23) Venla Lahtinen, NIKA TEAM RY – Maskerade HE 62.793%, 24) Emily Hutchinson, MYRKYN YKSITYISRATSASTAJAT RY – Daisy B 62.478%, 25) Ada Tarvonen, ESSE RYTTARE RF – Eros 61.216%, 26) Aino Sellman, LAHAN URHEILURATSASTAJAT RY – Friarly Fancy Boy 60.631%, 27) Saija Kulhelm, KOTKAN RATSASTAJAT RY – Aramis 55.451%, 28) Nea Huhtaniitty, AIRPORT RIDERS RY – Remco Kesk.