Tampereen Ratsastus- seura

18.5.2021


TAMPEREEN RATSASTUSSEURA RY
FEI Intermediate II 2021 

6 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Ville Vaurio, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Dublin 67.353%,
2) Lotta Luomajärvi, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Windsor V 66.079%,
3) Nora Svensk, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Lammehaven's Zadin 65.245%, 4) Elisabet Ehrnrooth, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Macacho 64.951%, 5) Elli Tuominen, ABC RATSASTAJAT RY – Woodcroft Rockstar 63.921%, 6) Kira Joanna Kanerva, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Sandora 61.471%

Prix de Lehtisaaren heinä, FEI Intermediate I 2021
10 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Miia Ojala, SIMILÄN RATSASTUSURHEILIJAT RY – Syvhøjegårds Bounty 66.863%,
2) Else Väyrynen, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Equlei 66.274%,
3) Nora Svensk, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Lykkesholms Billy 65.196%, 4) Eerika Hakala, TURUN SEUDUN RATSASTAJAT RY – American Beauty 64.608%, 5) Jenni Kolkkala, PINOMÄKI ROYALITY RIDING CLUB RY – Lope de Vega 64.265%, 6) Fanny Bjondahl, BOEN RATSASTAJAT RY – Sunny Days 63.677%, 7) Linda Annette Karvonen, LUOTEIS-SATAKUNNAN RATSASTAJAT RY – Bardolino II 63.382%, 8) Wilma Erkkilä, KOKKOLAN RATSASTAJAT RY – Release Me 63.098%, 9) Johanna Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Izbrannik 59.755%, 10) Elina Korhonen, EQUESTRIAN TEAM DIAMOND RY – Don Monroy 58.823%

Prix de Heinätin-heinäautomaatit, | Vaativa A FEI Prix St Georges 2021
12 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Anu Inkeri Sironen, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – Fiori Weltino 66.912%,
2) Lassi Lehmusto, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – Möensholms Oberst 64.510%,
3) Martta Palola, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Hottas Höjris 64.265%, 4) Kaisa-Maria Hänninen, KUOREVEDEN RATSASTAJAT RY – Petit Pepe 63.922%, 5) Auli Lamers, JYVÄSSEUDUN RATSUKOT RY – Expreszo B 63.431%, 6) Johanna Similä, TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY – Mein Freund 63.284%, 7) Annaleena Helin, VALKEAKOSKEN RATSASTUSSEURA RY – Richter 61.814%, 8) Essi Raunamaa, GUMBÖLEN RATSASTAJAT RY – New Hill Rossellini 160 61.471%, 9) Sanna Sivusalo, RAUMAN RATSASTAJAT RY – Genijus 60.637%, 10) Miia Ojala, SIMILÄN RATSASTUSURHEILIJAT RY – Syvhøjegårds Bounty 59.765%, 11) Johanna Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Izbrannik 56.814%, 12) Linda Annette Karvonen, LUOTEIS-SATAKUNNAN RATSASTAJAT RY – Bardolino II 56.029%

 Prix de Portin Pehku, Vaativa A FEI Esiohjelma 7-vuotiaille hevosille 2021
15 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Vilma Vajanto, EQUESTRIAN TEAM DIAMOND RY – Dalcanton 66.131%,
2) Heidi Haila, TURUN SEUDUN RATSASTAJAT RY – Classic Brilliance 66.131%,
3) Lassi Lehmusto, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – Möensholms Oberst 65.238%,
4) Emmi Alahonko, PINOMÄKI ROYALITY RIDING CLUB RY – Sandrina 65.059%,
5) Kaisa-Maria Hänninen, KUOREVEDEN RATSASTAJAT RY – Petit Pepe 65.000%, 6) Sophia Backlund-Malakouti, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Pippi 63.893%, 7) Janina Laine, TURUN SEUDUN RATSASTAJAT RY – Rihanna 63.869%, 8) Annaleena Helin, VALKEAKOSKEN RATSASTUSSEURA RY – Richter 63.809%, 9) Lotta Pulli, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Cacau 63.690%, 10) Essi Raunamaa, GUMBÖLEN RATSASTAJAT RY – New Hill Rossellini 160 60.708%, 11) Veera Pirkola, RATSASTUSSEURA VARSA RY – Hot 'n Totti 60.381%, 12) Inka Heikura, PORVOON MUSTANG  - BORGÅ MUSTANG RY – Vildrosen 60.322%, 13) Erica Högman, NEVAS GÅRD RYTTARE RY – Sarantino 56.750%, 14) Carina Patricia Kemppi, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Don Valentine 55.476%, 15) Maria Ekman, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Lanson OLD Hyl.

Prix de Heinätin-heinäautomaatit, Vaativa B FEI Junioreiden esiohjelma 2021
16 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Janna Pursiainen, HANKASALMEN RATSASTAJAT RY – Marit's Kandela 3117 65.417%,
2) Kaisa Pirinen, PARKANON RATSASTAJAT RY – Lauren 65.084%,
3) Raija Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Cacau 63.917%,
4) Emma Tuominen, KYTÄJÄN RATSASTAJAT RY – Quentin JK 63.750%,
5) Suvi Hirvimäki, JYVÄSSEUDUN RATSUKOT RY – Hermionetta 2537 63.084%, 6) Anne-Maria Ryynänen, PÄIJÄT-HÄMEEN RATSASTAJAT RY – Degage 62.584%, 7) Sara Niinimäki, KORPIKYLÄN RATSASTAJAT RY – Marple J 61.667%, 7) Frida Salmelin, PARAISTEN RATSASTUSSEURA RY – Basilico 61.667%, 9) Marjukka Larvala, KANGASALAN RATSASTAJAT RY – Cavallina 2749 60.083%, 10) Emilia Jokijärvi, TAMPEREEN RATSASTUSSEURA RY – For Fantasy 59.500%, 10) Terhi Nieminen, LAITILAN RATSASTAJAT RY – For Joy Tempo 59.500%, 10) Hanna Kalliola, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – La Petite 3037 59.500%, 13) Sanna Sivusalo, RAUMAN RATSASTAJAT RY – Chacco-Deli 58.417%, 14) Greta Ylä-Mononen, RUOVEDEN RATSASTAJAT RY – Melissa af Hvarre 58.250%, 15) Laura Kauppinen, HELSINGIN WIISIKOT RY – Aventyno Prince 57.250%, 16) Heli Ihamäki, LEMPI RACING TEAM RY – Escudo Rojo 51.833%

Prix de Good feelings center, |Vaativa B  FEI Junioreiden joukkueohjelma 2021
19 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Katja Laine, TEAM KAWERDA RY – Kawerda's Fiandro 66.212%,
2) Kaisa Pirinen, PARKANON RATSASTAJAT RY – Lauren 66.061%,
3) Sabina Saloniemi, RATSASTUSSEURA AINO RY – Glenn van't Gestelhof 65.910%,
4) Anna Kärkkäinen, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – Kulta-ahon Kasimir 65.834%,
5) Vilma Vajanto, EQUESTRIAN TEAM DIAMOND RY – Dalcanton 65.758%,
5) Sophia Backlund-Malakouti, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Pippi 65.758%,
7) Inna Jurvainen, KOTIMÄEN RATSASTAJAT RY – Escondido 63.182%, 8) Aliina Pesula, RATSASTUSSEURA EQUUS RY – Fiderandro 63.030%, 9) Annika Laihonen, VIHDIN RATSASTAJAT RY – Dante 62.955%, 9) Fredrika Blomqvist, SIUNTION RATSASTAJAT RY-SJUNDEÅ RYTTARE RF – Danny Dancer 62.955%, 11) Minne Nyman, RATSASTUSSEURA VERRATON RY – Doremi Magic Walz 61.364%, 12) Lotta Pulli, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Cacau 61.212%, 13) Katri Mennala, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Boemerang 60.304%, 14) Hanna Kalliola, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Kvartaali 60.227%, 15) Johanna Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Izbrannik 59.697%, 16) Anni Rassa, VESILAHDEN SEUDUN RATSASTAJAT RY – SR. Rasmus 59.500%, 17) Rosanna Melametsä, RATSASTUSSEURA TEAM NISSALA RY – Lucky Luke 58.894%, 18) Outi Hannula, TAMMER RIDERS RY – Valente Reale 57.197%, 19) Elli Viitanen, JÄMSÄNSEUDUN URHEILURATSASTAJAT JÄRA RY – Zodiac 55.834%

Prix de Globus Sport, Vaativa B:10 2013
7 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Emilia Kaikkonen, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Bretton Dream 72.184%,
2) Sara Maattola-Lindholm, VIHDIN RATSASTAJAT RY – London Eye 69.387%, 3) Elli Tuominen, ABC RATSASTAJAT RY – Temptation Made to Measure 64.590%, 4) Emilia Jokijärvi, TAMPEREEN RATSASTUSSEURA RY – For Fantasy 64.558%, 5) Auli Lamers, JYVÄSSEUDUN RATSUKOT RY – Jackson 62.961%, 6) Susanna Hyypiä, LAHAN URHEILURATSASTAJAT RY – Ivemmo 61.827%, 7) Annaleena Murtomäki, LOHJAN SEUDUN RATSASTAJAT RY – Agarus 61.184%