Siilinjärvi

20.6.2021


VA-voitot Riina Collianderille Rascajalla

SIILIN RATSASTAJAT
Prix de Kotihoito ILO Oy | Vaativa A FEI Prix St Georges 2021

13 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Riina Colliander, SIILIN RATSASTAJAT RY – Rascaja 66.839%, 2) Krista Turunen, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Diamant Noir 3150 66.177%, 3) Auli Lamers, JYVÄSSEUDUN RATSUKOT RY – Expreszo B 65.883%, 4) Katja Kuokka, KAAKON RATSASTAJAT RY – Fillyhill's My Special 65.368%, 
5) Kristiina Purdy, SUONENJOEN VASAMA RIDERS RY – Florina 64.412%, 6) Johanna Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Swarovski 64.044%, 7) Tuuli Mustonen, ABC RATSASTAJAT RY – Feingold 63.677%, 8) Wilma Erkkilä, KOKKOLAN RATSASTAJAT RY – Release Me 62.794%, 9) Elina Korhonen, EQUESTRIAN TEAM DIAMOND RY – Don Monroy 62.500%, 10) Kati Renko, HELARATSASTAJAT RY – Radcliff 62.280%, 11) Marjukka Manninen, ABC RATSASTAJAT RY – Amadora 61.398%, 12) Johanna Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Izbrannik 60.000%, 13) Ella Renko, HELARATSASTAJAT RY – Drappatoni 55.882%

Prix de Kotihoito ILO Oy  Vaativa A  FEI Nuorten ratsastajien esiohjelma 2021
14 lähtijää ja 4 sijoittuu

1) Riina Colliander, SIILIN RATSASTAJAT RY – Rascaja 67.422%, 2) Krista Turunen, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Diamant Noir 3150 67.422%, 3) Kristiina Purdy, SUONENJOEN VASAMA RIDERS RY – Florina 67.188%, 4) Tuuli Mustonen, ABC RATSASTAJAT RY – Feingold 64.375%,
5) Silja Puhakka, RATSASTUSSEURA WIN WIN RY – Sylvian Joseph 63.907%, 6) Kristiina Purdy, SUONENJOEN VASAMA RIDERS RY – Fata Morgana 63.750%, 7) Tero Kortelainen, LIPERIN RATSASTAJAT RY – Rosy Pearl 63.203%, 8) Marjukka Manninen, ABC RATSASTAJAT RY – Amadora 62.500%, 9) Auli Lamers, JYVÄSSEUDUN RATSUKOT RY – Expreszo B 62.219%, 10) Johanna Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Swarovski 61.016%, 11) Johanna Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Izbrannik 59.922%, 12) Outi Ropponen, KUOPION RATSASTAJAT RY – Denardo 59.610%, 13) Kati Renko, HELARATSASTAJAT RY – Radcliff 57.734%, 14) Ella Renko, HELARATSASTAJAT RY – Drappatoni 55.313%

EQPro 7-8v 2021 Vaativa A Vaativa A:2 2020 7-8 vuotiaille hevosille
4 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Katja Kuokka, KAAKON RATSASTAJAT RY – Fillyhill's My Special 70.580%, 2) Karoliina Jauhiainen, KOLJONVIRRAN RATSASTAJAT RY – HR Duenastasia 66.765%,
3) Auli Lamers, JYVÄSSEUDUN RATSUKOT RY – Jackson 65.309%, 4) Emilia Jokijärvi, TAMPEREEN RATSASTUSSEURA RY – For Fantasy 65.015%

Prix de Harjamäen Wanhatalli Vaativa B FEI Junioreiden joukkueohjelma 2021 Kat. 1, /, H
18 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Jutta Weisell, RATSASTUSSEURA SKARA RY – Quel Garcon 64.318%, 2) Auli Lamers, JYVÄSSEUDUN RATSUKOT RY – Eliot 63.712%, 3) Senni Tolonen, LIDRID-TEAM RY – Guru 63.334%, 4) Jenna Hökkä, LIDRID-TEAM RY – Royal William 63.182%, 5) Oona Nivala, KUOPION RATSASTAJAT RY – Obora's Leon 63.106%,
6) Silja Puhakka, RATSASTUSSEURA WIN WIN RY – Sylvian Joseph 62.955%, 6) Senni Tolonen, LIDRID-TEAM RY – Royal Dandy 62.955%, 8) Senni Tolonen, LIDRID-TEAM RY – Ansgårds Aragorn 62.652%, 9) Kristiina Purdy, SUONENJOEN VASAMA RIDERS RY – Fata Morgana 62.425%, 10) Kati Nuutinen, RIDING CLUB MOTIVE RY – Sparkling Diamond 62.046%, 10) Outi Ropponen, KUOPION RATSASTAJAT RY – Denardo 62.046%, 12) Johanna Metsälä, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Izbrannik 61.515%, 13) Wilma Erkkilä, KOKKOLAN RATSASTAJAT RY – Condor Utopia 61.288%, 13) Kati Leinonen, OULUN RATSASTAJAT RY – Riviera Maisan 3106 61.288%, 15) Eerika Häkkinen, SUONENJOEN VASAMA RIDERS RY – Greta Green 3040 61.137%, 16) Krisse Koikkalainen, SIILIN RATSASTAJAT RY – Flamant Noir 3009 59.803%, 17) Monica Björndahl, KOKKOLAN RATSASTAJAT RY – Remington Steele 59.621%, 18) Essi Voutilainen, SIILIN RATSASTAJAT RY – Casador 58.712%

Prix de Siilin Ratsastuskeskus Oy Vaativa B FEI Junioreiden esiohjelma 2021
18 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Auli Lamers, JYVÄSSEUDUN RATSUKOT RY – Eliot 68.334%, 2) Satu-Maria Jauhiainen, VRK RIDERS RY – Miss Manley Hs 67.667%, 3) Raisa Francis, KIURUVEDEN RATSASTAJAT RY – Fredericia 65.917%, 4) Jutta Weisell, RATSASTUSSEURA SKARA RY – Quel Garcon 65.167%, 5) Mertsi Kontio, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Anisian Alvar 64.917%,
6) Kristiina Purdy, SUONENJOEN VASAMA RIDERS RY – Fata Morgana 64.583%, 7) Marjukka Manninen, ABC RATSASTAJAT RY – Amadora 63.917%, 8) Oona Nivala, KUOPION RATSASTAJAT RY – Obora's Leon 63.834%, 9) Kati Nuutinen, RIDING CLUB MOTIVE RY – Sparkling Diamond 63.167%, 10) Krisse Koikkalainen, SIILIN RATSASTAJAT RY – Flamant Noir 3009 62.667%, 11) Silja Puhakka, RATSASTUSSEURA WIN WIN RY – Sylvian Joseph 62.167%, 12) Jenna Hökkä, LIDRID-TEAM RY – Royal William 61.667%, 13) Inka Autio, TORPAN RATSASTAJAT RY – Don Rohmina W 2766 61.500%, 14) Monica Björndahl, KOKKOLAN RATSASTAJAT RY – Remington Steele 60.834%, 15) Kati Leinonen, OULUN RATSASTAJAT RY – Riviera Maisan 3106 60.417%, 16) Essi Voutilainen, SIILIN RATSASTAJAT RY – Casador 59.917%, 17) Eerika Häkkinen, SUONENJOEN VASAMA RIDERS RY – Greta Green 3040 58.417%, 18) Henna Pakkanen, PRO RIDERS KAINUU RY – Tay Van Helsing Kesk.