NBCH Ypäjä

5.7.2021


Tanska ja Ruotsi hallitsivat PM-kilpailuissa

NBCH 2021 Ypäjä CDI3*
Prix de Hevosopisto, Grand Prix Freestyle to Music 
14 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Jennie Larsson, SWE – Zircoon Spring Flower 73.995%,
2) Sanne Svendsen, DEN – Hannah Montana W 73.890%,
3) Trine Mittag, DEN – Gammelenggaards Easy 72.845%,
4) Stella Hagelstam, FIN – Sangraal 72.390%,
5) Anna Von Wendt, FIN – Denzel 70.840%,
6) Mads Hendeliowitz, SWE – Jimmie Choo Seq 70.345%, 7) Mathilde Merethe Klaesson, NOR – Sandbaeks Rio EL 70.305%, 8) Anniken Hals, NOR – Centano 70.275%, 9) Justina Vanagaite, LTU – Nabab 69.910%, 10) Jonas Elvebakk, NOR – Citta 69.670%, 11) Anne Troensegaard, DEN – Kipling Tsf 68.925%, 12) Jessica Nordin, SWE – Donauwein 68.115%, 13) Anu Sironen, FIN – San Quelle 67.225%, 14) Joachim Thomsen, DEN – Aaroe's Gandhi 65.815%

Prix de Hevosopisto, Grand Prix CDI3*
17 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Sanne Svendsen, DEN – Hannah Montana W 69.609%,
2) Trine Mittag, DEN – Gammelenggaards Easy 68.804%,
3) Joachim Thomsen, DEN – Aaroe's Gandhi 68.565%,
4) Jonas Elvebakk, NOR – Citta 68.457%,
5) Anna Von Wendt, FIN – Denzel 67.826%,
6) Anne Troensegaard, DEN – Kipling Tsf 67.674%, 7) Stella Hagelstam, FIN – Sangraal 67.522%, 8) Mads Hendeliowitz, SWE – Jimmie Choo Seq 67.500%, 9) Jennie Larsson, SWE – Zircoon Spring Flower 67.326%, 10) Gunilla Byström, SWE – Vectra 66.696%, 11) Justina Vanagaite, LTU – Nabab 65.891%, 12) Mathilde Merethe Klaesson, NOR – Sandbaeks Rio EL 64.130%, 13) Anu Sironen, FIN – San Quelle 63.804%, 14) Anniken Hals, NOR – Centano 63.457%, 15) Jessica Nordin, SWE – Donauwein 63.217%, 16) Cathrine Oppegaard, NOR – Arion V 'T Heemskind 63.000%, 17) Maria Pyykönen, FIN – Furst Wild S Hyl.

Prix de NoShout, U25 GP Grand Prix Freestyle to Music 
11 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Emma Skov, DEN – Cracker Jack 73.295%,
2) Thea Bech, DEN – Dionisos 72.295%,
3) Lina Dolk, SWE – Languedoc 72.125%,
4) Elin Mattsson, SWE – Beckham 71.835%,
5) Anna Tallberg, FIN – Grevens Zorro 70.685%,
6) Kathrine With Petersen, DEN – Hjorths Rapsody In Blue 70.390%, 7) Evelina Söderström, SWE – Latinotanz 68.865%, 8) Lotta Luomajärvi, FIN – Windsor V 68.395%, 9) Karoline Rohmann, DEN – Jakas Don Louvre 68.120%, 10) Nora Svensk, FIN – Lammehaven's Zadin 67.465%, 11) Susanna Therman, FIN – Dragonheart 65.400%

Prix de Horze U25  Grand Prix  
12 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Lina Dolk, SWE – Languedoc 70.820%,
2) Kathrine With Petersen, DEN – Hjorths Rapsody In Blue 70.513%,
3) Emma Skov, DEN – Cracker Jack 68.231%,
4) Elin Mattsson, SWE – Beckham 67.872%, 5) Thea Bech, DEN – Dionisos 67.692%, 6) Anna Tallberg, FIN – Grevens Zorro 66.949%, 7) Karoline Rohmann, DEN – Jakas Don Louvre 66.667%, 8) Nora Svensk, FIN – Lammehaven's Zadin 65.590%, 9) Susanna Therman, FIN – Dragonheart 64.538%, 10) Evelina Söderström, SWE – Latinotanz 64.462%, 11) Lotta Luomajärvi, FIN – Windsor V 64.205%, 12) Felicia Olofsson, SWE – Dan Brown 54.564%

Joukkuekilpailu, seniorit
4 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Denmark 206.978, 2) Sweden 201.522, 3) Finland 199.152, 4) Norway 196.044

Joukkuekilpailu U25 (16 - 25 v. ratsastajat)
3 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Denmark 206.436, 2) Sweden 203.154, 3) Finland 197.077

Prix de OKAY´S Young Riders Freestyle to Music 
18 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Cecilie Hedegaard, DEN – Silhuet 74.370%,
2) Ida Kirstine Bjørn, DEN – Soegaard Ballerina 73.115%,
3) Anine Mørch Aas, NOR – Maserati 72.450%,
4) Linnéa Holmgren, SWE – Qc Sir Dennis 72.430%,
5) Amanda Lindholm, SWE – Rozette 72.360%,
6) Lea Andreassen Torabi, DEN – Roberto des Frettes 72.285%, 6) Josephine Rathje Facius, DEN – Stand Proud 72.285%, 8) Tuva Hansen, NOR – Sunny-Girl W 70.290%, 9) Louise Jönsson, FIN – Dayna 69.770%, 10) Eerika Hakala, FIN – American Beauty 68.710%, 11) Maian May Kesküll, EST – Kevins 67.395%, 12) Sinna Sarlos, FIN – San Freedom 67.385%, 13) Veera Paloheimo, FIN – Wolle Wolkenstein 67.330%, 14) Rose Marie Skjoldby, EST – Rosinante 67.000%, 15) Helena Kaal, EST – Cassander 66.945%, 16) Maja Falk, SWE – Gilmore MC 65.570%, 17) Kristiane Askim Hillern, NOR – Smedegaardens Lucia 63.855%, 18) Sonja Roberta Sedin, EST – Sahib 63.195%

Prix de Hevosopisto, Young Riders Individual Competition 
19 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Amanda Lindholm, SWE – Rozette 70.637%,
2) Cecilie Hedegaard, DEN – Silhuet 68.971%,
3) Josephine Rathje Facius, DEN – Stand Proud 68.235%,
4) Anine Mørch Aas, NOR – Maserati 68.235%,
5) Ida Kirstine Bjørn, DEN – Soegaard Ballerina 67.990%,
6) Linnéa Holmgren, SWE – Qc Sir Dennis 67.843%, 7) Lea Andreassen Torabi, DEN – Roberto des Frettes 66.863%, 8) Tuva Hansen, NOR – Sunny-Girl W 66.618%, 9) Maja Falk, SWE – Gilmore MC 66.471%, 10) Louise Jönsson, FIN – Dayna 65.980%, 11) Veera Paloheimo, FIN – Wolle Wolkenstein 65.588%, 12) Eerika Hakala, FIN – American Beauty 65.098%, 13) Rose Marie Skjoldby, EST – Rosinante 63.333%, 14) Maian May Kesküll, EST – Kevins 62.647%, 15) Sinna Sarlos, FIN – San Freedom 62.206%, 16) Sonja Roberta Sedin, EST – Sahib 61.960%, 17) Kristiane Askim Hillern, NOR – Smedegaardens Lucia 60.882%, 18) Helena Kaal, EST – Cassander 59.569%, 19) Nina Jenemark, SWE – Belisko Hyl.

Prix de Hevosopisto, Young Riders Team Competition 
19 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Amanda Lindholm, SWE – Rozette 73.627%,
2) Linnéa Holmgren, SWE – Qc Sir Dennis 73.039%,
3) Cecilie Hedegaard, DEN – Silhuet 72.598%,
4) Ida Kirstine Bjørn, DEN – Soegaard Ballerina 71.618%,
5) Anine Mørch Aas, NOR – Maserati 71.569%,
6) Josephine Rathje Facius, DEN – Stand Proud 70.637%, 7) Nina Jenemark, SWE – Belisko 69.265%, 8) Maja Falk, SWE – Gilmore MC 69.020%, 9) Lea Andreassen Torabi, DEN – Roberto des Frettes 68.775%, 10) Maian May Kesküll, EST – Kevins 68.186%, 11) Tuva Hansen, NOR – Sunny-Girl W 68.138%, 12) Veera Paloheimo, FIN – Wolle Wolkenstein 68.039%, 13) Louise Jönsson, FIN – Dayna 67.941%, 14) Eerika Hakala, FIN – American Beauty 66.569%, 15) Sinna Sarlos, FIN – San Freedom 65.931%, 16) Helena Kaal, EST – Cassander 65.147%, 17) Kristiane Askim Hillern, NOR – Smedegaardens Lucia 63.873%, 18) Rose Marie Skjoldby, EST – Rosinante 63.431%, 19) Sonja Roberta Sedin, EST – Sahib 60.098%

Joukkuekilpailu, nuoret ratsastajat
5 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Sweden 215.931, 2) Denmark 214.853, 3) Norway 203.580, 4) Finland 202.549, 5) Estonia 196.764

Prix de Horze, Junior Individual Competition 
18 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Johanne Kofod Jensen, DEN – Frida Gold 5 73.382%,
2) Elisabeth Cecilie Bonefeld-Dahl, DEN – Don Furioso 72.745%,
3) Louise Brantefjord, SWE – Aladin 70.196%,
4) Anne Mathilde Reimer Haga, NOR – Treldegaards Sensasion 69.853%,
5) Karoline Mathilde Ravnsbo, DEN – Goerklintgaards Torrero 68.627%,
6) Mette Kauppila, FIN – Donna Lottchen 68.088%, 7) Adeline Eide Johansson, NOR – Sahlertz' Ramball 67.647%, 8) Emma Tuvi, EST – Sundorfs Redina-Dot 67.010%, 9) Filippa Wallqvist, SWE – Fairy 66.716%, 10) Anni Plith, FIN – Midt-West Zalando 66.314%, 11) Thilde Rude Hare, DEN – Zidan-DN 66.029%, 12) Laurel Leisna, EST – Calendula 65.981%, 13) Mary Sophie Haid Bondergaard, SWE – Adora Nightingale 65.932%, 14) Hannah Regosa, SWE – Baldi 65.686%, 15) Pinja Järvinen, FIN – Fahrenheit 44 65.539%, 16) Anna Konstanse Helberg, NOR – Nefertiti 64.598%, 17) Dina Ødegård Martinsen, NOR – Lord Londonderry 63.088%, 18) Mila Pietarila, FIN – Hestegaardens Michellin 62.549%

Prix de Hööks, Junior Freestyle to Music 
18 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Elisabeth Cecilie Bonefeld-Dahl, DEN – Don Furioso 76.965%,
2) Johanne Kofod Jensen, DEN – Frida Gold 5 74.660%,
3) Louise Brantefjord, SWE – Aladin 72.365%,
4) Anne Mathilde Reimer Haga, NOR – Treldegaards Sensasion 71.275%,
5) Thilde Rude Hare, DEN – Zidan-DN 70.270%,
6) Karoline Mathilde Ravnsbo, DEN – Goerklintgaards Torrero 70.255%, 7) Pinja Järvinen, FIN – Fahrenheit 44 69.760%, 8) Anni Plith, FIN – Midt-West Zalando 69.655%, 9) Mary Sophie Haid Bondergaard, SWE – Adora Nightingale 69.155%, 10) Hannah Regosa, SWE – Baldi 69.135%, 11) Filippa Wallqvist, SWE – Fairy 68.425%, 12) Mette Kauppila, FIN – Donna Lottchen 68.095%, 13) Anna Konstanse Helberg, NOR – Nefertiti 68.010%, 14) Laurel Leisna, EST – Calendula 67.205%, 15) Mila Pietarila, FIN – Hestegaardens Michellin 66.075%, 16) Dina Ødegård Martinsen, NOR – Lord Londonderry 65.580%, 17) Emma Tuvi, EST – Sundorfs Redina-Dot 65.160%, 18) Adeline Eide Johansson, NOR – Sahlertz' Ramball 63.890%

Prix de Hevosopisto, Team - Junior Team Competition 
18 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Elisabeth Cecilie Bonefeld-Dahl, DEN – Don Furioso 74.192%,
2) Johanne Kofod Jensen, DEN – Frida Gold 5 73.030%,
3) Louise Brantefjord, SWE – Aladin 70.808%,
4) Anne Mathilde Reimer Haga, NOR – Treldegaards Sensasion 70.051%,
5) Pinja Järvinen, FIN – Fahrenheit 44 69.040%,
6) Anna Konstanse Helberg, NOR – Nefertiti 68.889%, 7) Mette Kauppila, FIN – Donna Lottchen 67.727%, 8) Dina Ødegård Martinsen, NOR – Lord Londonderry 66.869%, 8) Hannah Regosa, SWE – Baldi 66.869%, 8) Emma Tuvi, EST – Sundorfs Redina-Dot 66.869%, 11) Mila Pietarila, FIN – Hestegaardens Michellin 66.667%, 12) Adeline Eide Johansson, NOR – Sahlertz' Ramball 66.465%, 13) Filippa Wallqvist, SWE – Fairy 66.111%, 14) Anni Plith, FIN – Midt-West Zalando 64.950%, 15) Mary Sophie Haid Bondergaard, SWE – Adora Nightingale 64.495%, 16) Thilde Rude Hare, DEN – Zidan-DN 64.343%, 17) Laurel Leisna, EST – Calendula 61.919%, 18) Karoline Mathilde Ravnsbo, DEN – Goerklintgaards Torrero 58.591%

Joukkuekilpailu, juniorit
4 lähtijää ja 3 sijoittuu
1) Denmark 211.565, 2) Norway 205.809, 3) Sweden 203.788, 4) Finland 203.434

Prix de Hevosopisto, Children Individual Competition 
6 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Juni Skobe Rosén, SWE – Darthula vh 73.372%, 2) Peppi Kokko, FIN – Damasco Caniceira 70.492%, 3) Gea Patricia Salminen, FIN – Oeds V 69.241%, 4) Annie Walfridsson, SWE – Casillas 66.192%, 5) Coco Roine, FIN – Kameo 65.519%, 6) Minttu Polin, FIN – Animusz 62.829%

Prix de Hööks, Children Team Competition 
6 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Juni Skobe Rosén, SWE – Darthula vh 71.675%, 2) Peppi Kokko, FIN – Damasco Caniceira 70.550%, 3) Coco Roine, FIN – Kameo 67.375%, 4) Gea Patricia Salminen, FIN – Oeds V 67.325%, 5) Annie Walfridsson, SWE – Casillas 66.300%, 6) Minttu Polin, FIN – Animusz 65.325%

Prix de Hevosopisto, Pony Individual Competition 
17 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Elin Ullman, SWE – Morgensterns Dakar 73.964%,
2) Karla Marillo Skov, DEN – Steendieks Diamond de Dali 73.559%,
3) Laura Laustsen, SWE – Schierensees Mithril 71.802%,
4) Josephine Gert Nielsen, DEN – Timms My Fritz 70.946%,
5) Signe Munch Wiberg, DEN – Noerlunds Vladimir 70.811%,
6) Stella Hoff, SWE – Champ Of Dance P 70.721%, 7) Roosa Salo, FIN – Sir Maximus Welshwarrior 70.540%, 8) Emma Løkken, NOR – Jdj's Flash 70.225%, 9) Charlotte Iwang Søndergård, DEN – Noerlunds Vincente 70.135%, 10) Sondre Torp Kristiansen, NOR – Filur af Groenagergaard 69.550%, 11) Ebba Lindholm, SWE – Untouchable II 69.324%, 12) Pinja Salmela, FIN – Reitland's du Nur du B 68.244%, 13) Lisette Kivro, EST – Mc Gregor J 67.563%, 14) Ingvild Malene Abrahamsen, NOR – Wotan 66.982%, 15) Ruut Mantela, FIN – Hillside Arwen 66.532%, 16) Saana Hannula, FIN – Dacapo de l'Aube 66.036%, 17) Troy Grønvold Belgen, NOR – Strandgaards Dance Forever 61.712%

Prix de Ypäjän Ratsastajat, Pony Team Competition 
17 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Laura Laustsen, SWE – Schierensees Mithril 72.572%,
2) Karla Marillo Skov, DEN – Steendieks Diamond de Dali 71.476%,
3) Sondre Torp Kristiansen, NOR – Filur af Groenagergaard 71.428%,
4) Josephine Gert Nielsen, DEN – Timms My Fritz 70.714%,
5) Elin Ullman, SWE – Morgensterns Dakar 70.286%,
6) Signe Munch Wiberg, DEN – Noerlunds Vladimir 69.714%, 7) Stella Hoff, SWE – Champ Of Dance P 69.667%, 8) Emma Løkken, NOR – Jdj's Flash 69.429%, 9) Roosa Salo, FIN – Sir Maximus Welshwarrior 69.333%, 10) Charlotte Iwang Søndergård, DEN – Noerlunds Vincente 69.048%, 11) Pinja Salmela, FIN – Reitland's du Nur du B 68.762%, 12) Ebba Lindholm, SWE – Untouchable II 68.667%, 13) Ingvild Malene Abrahamsen, NOR – Wotan 68.143%, 14) Lisette Kivro, EST – Mc Gregor J 68.095%, 15) Saana Hannula, FIN – Dacapo de l'Aube 66.810%, 16) Ruut Mantela, FIN – Hillside Arwen 66.666%, 17) Troy Grønvold Belgen, NOR – Strandgaards Dance Forever 66.143%

Joukkuekilpailu, poniratsukot
4 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Sweden 212.525, 2) Denmark 211.904, 3) Norway 209.000, 4) Finland 204.905