SM Hyvinkää

31.8.2021


Hagelstam, Sironen ja von Wendt SM-kilpailujen mitalikolmikko

HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY

Senioreiden SM-kilpailu 2021 yhteistulokset

1) Stella Hagelstam, BOEN RATSASTAJAT RY – New Hill Julitrea 148.8,
2) Anu Inkeri Sironen, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – San Quelle 138.9,
3) Anna Von Wendt, BJÖRKBODA DRESSAGE RY/RF – Denzel 136.5,
4) Maria Pyykönen, AURUM RIDERS RY – Fürst Wild S 134.9,
5) Sirpa Degerth-Káldi, TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY – San Diego 130.7,
6) Pilvi Tuominen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – G-Renzo 126.6,
7) Tiia Hyysalo, GUMBÖLEN RATSASTAJAT RY – Betty B 122.9,
8) Anna Von Wendt, BJÖRKBODA DRESSAGE RY/RF – Sir Fashion 61.3

Nuorten ratsastajien SM-kilpailu 2021 yhteistulokset 

1) Louise Jönsson, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Dayna 140.9,
2) Eerika Hakala, TURUN SEUDUN RATSASTAJAT RY – American Beauty 137.4,
3) Lotta Sundberg, RATSASTUSSEURA DC RY – Pin Rock's Victoria 2975 134.1,
4) Lia Lundström, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Quartus 134.0,
5) Johanna Similä, TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY – Mein Freund 133.5,
6) Martta Palola, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Hottas Höjris 132.6,
7) Sinna Sarlos, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – San Freedom 132.2,
8) Tinja Ekroth, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Dorazio 126.0,
9) Veera Pirkola, RATSASTUSSEURA VARSA RY – Hot 'n Totti 125.4,
10) Lotta Pulli, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Cacau 125.3,
11) Milla-Iida Laari, SIILIN RATSASTAJAT RY – Martha 127 RP 123.7,
12) Veera Paloheimo, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Wolle Wolkenstein 57.8

Junioreiden SM-kilpailu 2021 yhteistulokset

1) Vilma Lehtinen, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Lancome Sjælstofte 140.9,
2) Anni Plith, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Midt-West Zalando 138.0,
3) Mette Kauppila, RAVIJÄRVEN RATSASTAJAT RY – Donna Lottchen 136.9, 4) Pinja Järvinen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Fahrenheit 44 135.5,
5) Sabina Saloniemi, RATSASTUSSEURA AINO RY – Glenn van't Gestelhof 133.7,
6) Mila Pietarila, TURUN RATSASTAJAT RY – Hestegaardens Michellin 133.5, 7) Inna Jurvainen, KOTIMÄEN RATSASTAJAT RY – Escondido 133.2,
8) Senni Tolonen, LIDRID-TEAM RY – Royal Dandy 131.4,
9) Pinja Kolehmainen, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Dancing Queen 130.2,
10) Selma Maula, TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY – Butterfly Tirlittan 130.1,
11) Oona Ylirautia, LOHJAN RATSASTAJAT RY – Farjana 125.3

Lapsiratsastajien SM-kilpailu 2021 yhteistulokset

1) Coco Roine, VIHDIN RATSASTAJAT RY – Sambaya 149.8,
2) Peppi Kokko, MERI-LAPIN RATSASTAJAT RY – Damasco Caniceira 148.6, 3) Matilda Laakkonen, TAMPEREEN RATSASTUSSEURA RY – Chopin 143.7, 4) Minttu Polin, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Animusz 141.5,
5) Gea Patricia Salminen, SUOMEN FRIISILÄISHEVOSYHDISTYS RY – Jebina van Vitikkala 139.7,
6) Vilma Walli, LUOTEIS-SATAKUNNAN RATSASTAJAT RY – Kalevan Fairy Tale 132.3,
7) Nelli Nuutinen, SUONENJOEN VASAMA RIDERS RY – Nuestron Still Alive 129.5,
8) Coco Roine, VIHDIN RATSASTAJAT RY – Kameo 74.2,
9) Gea Patricia Salminen, SUOMEN FRIISILÄISHEVOSYHDISTYS RY – Oeds V 71.1,
10) Peppi Kokko, MERI-LAPIN RATSASTAJAT RY – Helios 66.9

Ponien SM-kilpailu 2021 yhteistulokset 

1) Roosa Salo, RAUMAN HEVOSYSTÄVÄT RY – Sir Maximus Welshwarrior 144.8,
2) Pinja Salmela, SIILIN RATSASTAJAT RY – Reitland's Du nur Du B 137.5,
3) Iida-Maria Koponen, PORVOON MUSTANG  - BORGÅ MUSTANG RY – Caramba 90 RP 136.0,
4) Mila Pietarila, TURUN RATSASTAJAT RY – Rosengårdens Night Hawk 135.4,
5) Antonia Niemelä, VIHDIN RATSASTAJAT RY – Hunsingo's Twister 4 WPB 133.9,
6) Rita Vaarala, LAKEUDEN RATSASTAJAT RY – Snow Princess 131.4,
7) Ada Tarvonen, ESSE RYTTARE RF – Klockas Innishannon 130.8,
8) Veera Vesto, TAMPEREEN RATSASTUSSEURA RY – United Colours 130.4, 9) Anniina Kolu, VESILAHDEN SEUDUN RATSASTAJAT RY – Sanne K 130.2, 10) Krista Viide, ABC RATSASTAJAT RY – Hanka 127.5,
11) Amanda Prittinen, KESKI-POHJANMAAN HEVOSHARRASTAJAT RY – Dancer II 124.2,
12) Anni Huhtala, KESKI-POHJANMAAN HEVOSHARRASTAJAT RY – Morgrid ut Deuten 117.4,
13) Anniina Kolu, VESILAHDEN SEUDUN RATSASTAJAT RY – Narco van de Beekerheide 63.7,
14) Mila Pietarila, TURUN RATSASTAJAT RY – Avalon 63.6,
15) Hilma Laakkonen, SIILIN RATSASTAJAT RY – Caramel Grey 62.3, 16) Venla Lahtinen, NIKA TEAM RY – Maskerade HE 61.6,
16) Janika Jyrkkä, ABC RATSASTAJAT RY – Wig-Wam Bam 46 NF 61.6,
18) Amanda Prittinen, KESKI-POHJANMAAN HEVOSHARRASTAJAT RY – Strandagers Cherie 61.4,
19) Inka Autio, TORPAN RATSASTAJAT RY – Pin Rock's Twister Sister 61.3, 20) Saana Hannula, RATSASTUSSEURA AINO RY – Dacapo de l'Aube 60.3

Prix de Hankkija FEI Kür Grand Prix 1999
7 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Stella Hagelstam, BOEN RATSASTAJAT RY – New Hill Julitrea 76.310%,
2) Anu Inkeri Sironen, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – San Quelle 71.725%,
3) Maria Pyykönen, AURUM RIDERS RY – Fürst Wild S 70.205%, 4) Anna Von Wendt, BJÖRKBODA DRESSAGE RY/RF – Denzel 69.765%, 5) Sirpa Degerth-Káldi, TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY – San Diego 66.410%, 6) Pilvi Tuominen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – G-Renzo 65.215%, 7) Tiia Hyysalo, GUMBÖLEN RATSASTAJAT RY – Betty B 62.005%

Prix de KORK FEI Grand Prix 2021
8 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Stella Hagelstam, BOEN RATSASTAJAT RY – New Hill Julitrea 72.479%,
2) Anu Inkeri Sironen, YPÄJÄN RATSASTAJAT RY – San Quelle 67.196%,
3) Anna Von Wendt, BJÖRKBODA DRESSAGE RY/RF – Denzel 66.761%, 4) Maria Pyykönen, AURUM RIDERS RY – Fürst Wild S 64.674%, 5) Sirpa Degerth-Káldi, TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY – San Diego 64.261%, 6) Pilvi Tuominen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – G-Renzo 61.391%, 7) Anna Von Wendt, BJÖRKBODA DRESSAGE RY/RF – Sir Fashion 61.326%, 8) Tiia Hyysalo, GUMBÖLEN RATSASTAJAT RY – Betty B 60.891%

Prix de Hipposport | FEI U25 Grand Prix 16-25 2021

1) Lotta Luomajärvi, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Windsor V 66.795%, 2) Nora Svensk, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Lammehaven's Zadin 66.026%

Prix de Stable Nova  FEI Intermediate II 2021
6 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Anna Von Wendt, BJÖRKBODA DRESSAGE RY/RF – Sir Fashion 66.667%, 2) Kira Kanerva, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Sandora 63.725%,
3) Nora Svensk, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Lammehaven's Zadin 63.186%, 4) Saga Tervonen, LAHAN URHEILURATSASTAJAT RY – Fabulouz Firfod 62.843%, 5) Jenni Linna, SALON RATSASTUSSEURA RY – Franziskaner 61.520%, 6) Camilla Frejborg, BOEN RATSASTAJAT RY – Akord II 59.216%

Prix de HÖÖKS FEI Prix St Georges - Nuorten ratsastajien joukkueohjelma 2021 
12 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Louise Jönsson, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Dayna 67.765%,
2) Eerika Hakala, TURUN SEUDUN RATSASTAJAT RY – American Beauty 67.206%,
3) Lotta Sundberg, RATSASTUSSEURA DC RY – Pin Rock's Victoria 2975 66.500%,
4) Martta Palola, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Hottas Höjris 65.735%, 5) Lia Lundström, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Quartus 65.323%, 6) Johanna Similä, TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY – Mein Freund 64.530%, 7) Sinna Sarlos, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – San Freedom 64.323%, 8) Veera Pirkola, RATSASTUSSEURA VARSA RY – Hot 'n Totti 63.735%, 9) Lotta Pulli, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Cacau 61.441%, 10) Milla-Iida Laari, SIILIN RATSASTAJAT RY – Martha 127 RP 61.059%, 10) Tinja Ekroth, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Dorazio 61.059%, 12) Veera Paloheimo, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Wolle Wolkenstein 57.765%

Prix de Hankkija  Vaativa A FEI Kür Nuorille ratsastajille 2006 
11 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Louise Jönsson, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Dayna 73.140%,
2) Eerika Hakala, TURUN SEUDUN RATSASTAJAT RY – American Beauty 70.200%,
3) Johanna Similä, TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY – Mein Freund 68.990%,
4) Lia Lundström, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Quartus 68.650%, 5) Sinna Sarlos, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – San Freedom 67.910%, 6) Lotta Sundberg, RATSASTUSSEURA DC RY – Pin Rock's Victoria 2975 67.600%, 7) Martta Palola, KORSHOLMS SPORTRYTTARE RY – Hottas Höjris 66.870%, 8) Tinja Ekroth, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Dorazio 64.920%, 9) Lotta Pulli, ETELÄ-KARJALAN URHEILURATSASTAJAT RY – Cacau 63.890%, 10) Milla-Iida Laari, SIILIN RATSASTAJAT RY – Martha 127 RP 62.630%, 11) Veera Pirkola, RATSASTUSSEURA VARSA RY – Hot 'n Totti 61.680%, (1) Veera Paloheimo, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Wolle Wolkenstein 67.705%

Prix de Haven  Vaativa B FEI Junioreiden joukkueohjelma 2021
11 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Vilma Lehtinen, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Lancome Sjælstofte 68.909%,
2) Mette Kauppila, RAVIJÄRVEN RATSASTAJAT RY – Donna Lottchen 67.848%,
3) Anni Plith, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Midt-West Zalando 67.546%,
4) Pinja Järvinen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Fahrenheit 44 67.000%, 5) Inna Jurvainen, KOTIMÄEN RATSASTAJAT RY – Escondido 66.758%, 6) Mila Pietarila, TURUN RATSASTAJAT RY – Hestegaardens Michellin 66.121%, 7) Sabina Saloniemi, RATSASTUSSEURA AINO RY – Glenn van't Gestelhof 65.515%, 8) Senni Tolonen, LIDRID-TEAM RY – Royal Dandy 64.576%, 9) Pinja Kolehmainen, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Dancing Queen 64.303%, 10) Selma Maula, TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY – Butterfly Tirlittan 63.000%, 11) Oona Ylirautia, LOHJAN RATSASTAJAT RY – Farjana 62.576%

Prix de Hyvinkään Hevossairaala Vaativa B FEI Kür Junioreille 2006
11 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Vilma Lehtinen, DRESSAGE TEAM TRAVERS RY – Lancome Sjælstofte 72.025%,
2) Anni Plith, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Midt-West Zalando 70.450%,
3) Mette Kauppila, RAVIJÄRVEN RATSASTAJAT RY – Donna Lottchen 69.045%,
4) Pinja Järvinen, HELSINGIN RATSASTAJAT RY – Fahrenheit 44 68.460%, 5) Sabina Saloniemi, RATSASTUSSEURA AINO RY – Glenn van't Gestelhof 68.160%, 6) Mila Pietarila, TURUN RATSASTAJAT RY – Hestegaardens Michellin 67.420%, 7) Selma Maula, TUOMARINKYLÄN RATSASTAJAT RY – Butterfly Tirlittan 67.085%, 8) Senni Tolonen, LIDRID-TEAM RY – Royal Dandy 66.870%, 9) Inna Jurvainen, KOTIMÄEN RATSASTAJAT RY – Escondido 66.450%, 10) Pinja Kolehmainen, KORPILAHDEN RATSASTAJAT RY – Dancing Queen 65.890%, 11) Oona Ylirautia, LOHJAN RATSASTAJAT RY – Farjana 62.765%

Prix de Lantmännen Agro Perttula Helppo A FEI Kür Poniratsastajille 2007 
12 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Roosa Salo, RAUMAN HEVOSYSTÄVÄT RY – Sir Maximus Welshwarrior 74.670%,
2) Pinja Salmela, SIILIN RATSASTAJAT RY – Reitland's Du nur Du B 70.680%, 3) Iida-Maria Koponen, PORVOON MUSTANG  - BORGÅ MUSTANG RY – Caramba 90 RP 70.385%,
4) Mila Pietarila, TURUN RATSASTAJAT RY – Rosengårdens Night Hawk 70.345%, 5) Antonia Niemelä, VIHDIN RATSASTAJAT RY – Hunsingo's Twister 4 WPB 68.765%, 6) Ada Tarvonen, ESSE RYTTARE RF – Klockas Innishannon 67.940%, 7) Anniina Kolu, VESILAHDEN SEUDUN RATSASTAJAT RY – Sanne K 66.855%, 8) Veera Vesto, TAMPEREEN RATSASTUSSEURA RY – United Colours 66.540%, 9) Rita Vaarala, LAKEUDEN RATSASTAJAT RY – Snow Princess 65.750%, 10) Krista Viide, ABC RATSASTAJAT RY – Hanka 64.560%, 11) Amanda Prittinen, KESKI-POHJANMAAN HEVOSHARRASTAJAT RY – Dancer II 61.420%, 12) Anni Huhtala, KESKI-POHJANMAAN HEVOSHARRASTAJAT RY – Morgrid ut Deuten 52.855%

Prix de Just Dressage | Helppo A | FEI Ponien joukkueohjelma 2021 
20 lähtijää ja 5 sijoittuu

1) Roosa Salo, RAUMAN HEVOSYSTÄVÄT RY – Sir Maximus Welshwarrior 70.114%,
2) Pinja Salmela, SIILIN RATSASTAJAT RY – Reitland's Du nur Du B 66.772%, 3) Rita Vaarala, LAKEUDEN RATSASTAJAT RY – Snow Princess 65.657%,
4) Iida-Maria Koponen, PORVOON MUSTANG  - BORGÅ MUSTANG RY – Caramba 90 RP 65.629%,
5) Antonia Niemelä, VIHDIN RATSASTAJAT RY – Hunsingo's Twister 4 WPB 65.086%,
6) Mila Pietarila, TURUN RATSASTAJAT RY – Rosengårdens Night Hawk 65.057%, 7) Anni Huhtala, KESKI-POHJANMAAN HEVOSHARRASTAJAT RY – Morgrid ut Deuten 64.543%, 8) Veera Vesto, TAMPEREEN RATSASTUSSEURA RY – United Colours 63.829%, 9) Anniina Kolu, VESILAHDEN SEUDUN RATSASTAJAT RY – Narco van de Beekerheide 63.686%, 10) Mila Pietarila, TURUN RATSASTAJAT RY – Avalon 63.629%, 11) Anniina Kolu, VESILAHDEN SEUDUN RATSASTAJAT RY – Sanne K 63.371%, 12) Krista Viide, ABC RATSASTAJAT RY – Hanka 62.914%, 13) Ada Tarvonen, ESSE RYTTARE RF – Klockas Innishannon 62.829%, 14) Amanda Prittinen, KESKI-POHJANMAAN HEVOSHARRASTAJAT RY – Dancer II 62.771%, 15) Hilma Laakkonen, SIILIN RATSASTAJAT RY – Caramel Grey 62.257%, 16) Venla Lahtinen, NIKA TEAM RY – Maskerade HE 61.572%, 16) Janika Jyrkkä, ABC RATSASTAJAT RY – Wig-Wam Bam 46 NF 61.572%, 18) Amanda Prittinen, KESKI-POHJANMAAN HEVOSHARRASTAJAT RY – Strandagers Cherie 61.400%, 19) Inka Autio, TORPAN RATSASTAJAT RY – Pin Rock's Twister Sister 61.343%, 20) Saana Hannula, RATSASTUSSEURA AINO RY – Dacapo de l'Aube 60.257%

Prix de Pavo  Helppo A FEI Lasten joukkueohjelma 2020
10 lähtijää ja 3 sijoittuu

1) Coco Roine, VIHDIN RATSASTAJAT RY – Sambaya 77.150%,
2) Coco Roine, VIHDIN RATSASTAJAT RY – Kameo 74.209%,
3) Peppi Kokko, MERI-LAPIN RATSASTAJAT RY – Damasco Caniceira 74.067%,
4) Matilda Laakkonen, TAMPEREEN RATSASTUSSEURA RY – Chopin 71.500%, 5) Gea Patricia Salminen, SUOMEN FRIISILÄISHEVOSYHDISTYS RY – Oeds V 71.084%, 6) Gea Patricia Salminen, SUOMEN FRIISILÄISHEVOSYHDISTYS RY – Jebina van Vitikkala 70.442%, 7) Minttu Polin, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Animusz 69.859%, 8) Peppi Kokko, MERI-LAPIN RATSASTAJAT RY – Helios 66.892%, 9) Nelli Nuutinen, SUONENJOEN VASAMA RIDERS RY – Nuestron Still Alive 66.742%, 10) Vilma Walli, LUOTEIS-SATAKUNNAN RATSASTAJAT RY – Kalevan Fairy Tale 63.442%

Prix de Hotel Sveitsi  Helppo A  FEI Lasten henkilökohtainen ohjelma 2020
7 lähtijää ja 2 sijoittuu

1) Peppi Kokko, MERI-LAPIN RATSASTAJAT RY – Damasco Caniceira 74.517%,
2) Coco Roine, VIHDIN RATSASTAJAT RY – Sambaya 72.696%,
3) Matilda Laakkonen, TAMPEREEN RATSASTUSSEURA RY – Chopin 72.209%, 4) Minttu Polin, HYVINKÄÄN URHEILURATSASTAJAT RY – Animusz 71.684%, 5) Gea Patricia Salminen, SUOMEN FRIISILÄISHEVOSYHDISTYS RY – Jebina van Vitikkala 69.272%, 6) Vilma Walli, LUOTEIS-SATAKUNNAN RATSASTAJAT RY – Kalevan Fairy Tale 68.844%, 7) Nelli Nuutinen, SUONENJOEN VASAMA RIDERS RY – Nuestron Still Alive 62.755%